PAG. 18 - AJAX CLUBNIEUWS Wit-prominenten acte de presence en m.i. dit voor de jongelui een stimulans om de beste voetbalslof voor te zetten. Maandagavond vergadering in Suisse en hier ge tracht voor elk elftal „the right man in the right place" te vinden. Dit heel wat hoofdbrekens gekost, maar uit eindelijk geslaagd. De adspiranten dit seizoen niet zoo sterk als vorige jaren. Doch misschien valt het mee. Aan onze jongste vertegenwoordigers de taak, te be wijzen, dat pessimisme ongegrond. Voor de competitie adsp. A tegen A.F.C. aan den Wandelweg in het veld. Deze jongelui, collega Kooiman een prettigen morgen bezorgd, aangezien „the reds" met 70 ingemaakt. Voorwaar geen slecht begin. Zondag 20 September, krachtmeting met de Zee- burgia-jeugd. Van de zeven matches, 5 gewonnen, één geluk en één verloren, hetgeen lang niet onverdienste lijk. Persoonlijk, Junioren 1 en 2 aan het werk gezien. Van collega Kermer vernomen, chairman Koolhaas des morgens bij de jeugd blijk van belangstelling. Dit zeer te apprecieeren en indien andere hoogwaardigheids- bekleeders van plan dit voorbeeld te volgen... Hartelijk welkom. Diverse wedstrijden een gang naar de Kruislaan vol komen waard. Vooral Junioren 1 een splendid team. Boomen van kerels en prima voetballers. Alleen de centerforward voor deze omgeving m.i. nog iets te jong. Achterhoede en halflinie moeilijk te passeeren. Zee- burgia dit aan den lijve ondervonden, en slechts één maal kans gezien doelman Bakker het nakijken te geven. Onze voorhoede onder leiding van K. ter Horst en Korndorffer viermaal een bres in de Zeeburgia-defensie geschoten en alzoo een 4victorie. Junioren 2 ook een zeer behoorlijk elftal en hier ver der geen zorgen over. Een voorhoede, welke weinig voor het eerste onderdoet en de kunst der doelpuntenfabricatie verstaat. C. ter Horst, jongste editie van deze familie, hier de primus inter pares. Deze knaap beschikt over een uitstekend schot en prima balcontröle. Naast hem kunnen Rooth, Welling en Blok in één adem genoemd worden. Coen Mell is hier de minste, hetgeen in dit milieu geen schande. Halflinie bestaande uit Pelser, Akkerman en Groenenwoud, zeer behoorlijk. Vooral Groenenwoud heden er zeer goed het oog in. Cramer en Nieuwenburg een stevige backlinie. Cramer soms rijkelijk forsch. Immer fairplay, boy. Aan iets anders L_ï nr HO FINER WHISKY GOES INTO ANY BOTTLE hebben wij in 't geheel geen behoefte. De bezetting van de plaats onder de lat in deze combinatie nog niet in kruiken en kannen. De oorspronkelijke spil van het eerste elftal gemist en bij navraag mij gebleken, deze jongeman in wedstrijd buiten Ajax-verband ernstige knieblessure opgeloopen. Dit zeer te betreuren en hij zichzelf, maar ook de club hiermede geen dienst mede bewezen. In ieder geval spoedig beterschap toegewenscht en in den vervolge dergelijke partijtjes achterwege, aangezien deelname aan dergelijke wedstrijden niet toegestaan. Zondag 27 Sept. Strijd om de punten ingezet. Het weer helaas abominabel. Dit voor enkele jongelui aan leiding om zonder meer weg te blijven. Hierover verder geen commentaar, de betrokkenen zullen er echter nader van hooren. Adsp. 2 een pittig partijtje tegen Blauw-Wit 2. Aan vankelijk met 10 achter, maar door goed werk van v. Hout en Nyland, met rust een 21-voorsprong. Een fout van Donker bezorgde Blauw-Wit een gelijk spel. Met een weinig meer doortastendheid waren hier de punten in de wacht gesleept. Boonstoppel, Kokie en de Weert heel goed. Dekker de raad, meer overleg en niet te wild. Junioren 3Animo 1. De uitslag 92 zegt genoeg. Onze jongens speelden heel wat beter en met veel meer animo dan Animo. Zij deden dan ook met hun tegen standers, zooals dat heet... wat zij wilden. Qua wed strijd viel er dan ook niet veel te genieten. Koster was hier met vier voltreffers ,,'t heertje", terwijl Welling en Groenenwoud hun goals bijdroegen om de negen vol te maken. Brokman en z'n kornuiten hadden een „holy- day". Junioren IA.F.C. I. Toen de A.F.C.-ers in het veld kwamen, hebben wij elkander eens veelbeteekend aan gekeken. Onze niet uitgesproken gedachte was... „dit is een stevig stel"... „dat zal een tour de force worden". Wij kwamen echter bedrogen. Na een kleine tien minu ten hadden we de zaak bekeken. De A.F.C.-ers liepen en trapten wel hard, maar voor de rest... het bekende recept. Karei ter Horst deed met een geweldige kei het hek van den dam. Niewenhuyse zorgde met een uiterst fraai doelpunt, hetwelk vriend en vijand de handen tegen elkander deed timmeren, voor nummer 2. Kamlag deed ook een duit in den zak, of liever een bal in het net en A.F.C. was geslagen. Het verdere verloop... och, de einduitslag werd 62 en wij doornat, maar voldaan gingen wij huistoe. Zij nog vermeld, dat de heeren El- zinga en Brokman met hun aanwezigheid de matches opluisterden. Wie volgt? BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 6