'mm/mm/mmammmy/m/mmmmmmmmmmm, maken gebruik van de omstandigheden, die hun ge boden worden en daar kan niemand bezwaar tegen hebben. Maar niemand zal ons ook euvel kunnen duiden als wij ons daartegen wapenen en dit verweer hebben Anderiesen c.s. Zondag wel wat uit het oog verloren. Met een ploeg als D.H.C., die met vooruitgeschoven posten op de midden voor- en de vleugelplaatsen werkt, moet men voorzichtig zijn en Wim had zich onder deze omstandigheden niet zoo ver naar voren mogen wagen als hij gedaan heeft. Het is nu nog goed gekomen, ook al omdat men bijtijds de fout inzag. Een volgenden keer zal dit misschien echter niet gelukken en dan is Holland in last. Het is goed, dat wij dit daar om vooraf met elkaar bekijken, opdat wij voor die verrassingen bespaard blijven. Overigens, er valt natuurlijk ook veel goeds van ons elftal* te zeggen. Vooral heeft het ons bijzonder veel genoegen gedaan, dat onze ploeg de moreele kracht vond om een 2O-achterstand in te loopen. Dit is wel eens anders geweest! Er is goed gespeeld; vooral de doelpunten waren prachtig. Alleen zouden wij gaarne nog zien, dat in het algemeen den bal nog wat vlugger weggespeeld wordt. Velen meenen nog altijd, dat ,,een mannetje nemen" onontbeerlijk is. Het moge prettig zijn met technische vaardigheid een beetje te pronken, voor het spel, de vaart, het tempo is het dikwijls fnuikend. Slechts indien het noodig is om een medespeler vrij te spelen, is het geoorloofd en zelfs eisch. Maar voor de rest weq met den bal! G. AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 17 JEUGD-VQETBAL-FLITSENo Einde Augustus het eerste wedstrijd-programma in de bus... Hieruit geconcludeerd, dat vriend de Wit alweder bergen werk verzette en in stilte mijn denkbeeldig petje voor dezen Heer afgenomen. Als U en ik nog in zwembroek of ik-weet-niet-wat voor 'n zomertoilet ronddwalen, zit onze ijverige com petitie-leider allang weer achter zijn rammelkast en pro duceert stapels aanschrijvingen, wedstrijd-formulieren, etc. Een mensch z'n lust... En dat allemaal gratis voor de club. Maar ja, zonder dergelijke lieden konden wij de bal len wel leeg laten loopen. Joop Bieshaar heeft, figuurlijk gesproken, de jeugd zijn rug toegekeerd en is alzoo uit ons quintet ver dwenen. Dit is zeer jammer, aangezien wij immer pret tig met hem hebben samengewerkt. Niet alleen zijn persoon, maar ook zijn slee laat een leegte bij ons achter. Joop, namens je oud-langs-de-lijn-loopers, succes bij het „mannenwerk". Zondag 6 September, kennis gemaakt met onzen ben jamin in het jeugdwerk, den Heer van Os. Mij gebleken, deze Heer nog aan Ajax' wieg gestaan. Hij n.l. sinds 1900 lid van onze club en dus een oer-Ajacied. Gezamenlijk met dezen Ajax-Methusalem 2 adspi- ranten- en 2 Junioren-elftallen onder de loupe genomen en getracht hem in dit labyrint van rood-witte voet ballers wegwijs te maken. Volkomen met elkander eens, dat dit nu niet direct meevalt. Alzoo vier wedstrijden gezien en ca. 25 doelpunten genoteerd, hetgeen weer heel wat belooft voor het a.s. seizoen. Bij de Adsp., v. d. Meulen, van Hout, Hoks, Tiepen en Zwaan zeer goed en deze jongelui m.i. een toekomst belofte. Bij de Jun., Welling, ter Horst en Blok een zeer goede partij. Sommige spelers nog ietwat last van stijve spieren en onwillige ledematen. Dit uit den aard der zaak pardonnabel, edoch met de noodige lichaams beweging en flinke training, deze ongemakken spoedig verleden tijd. Zondag 13 September, over de geheele linie slag ge leverd met Blauw-Wit. 's Morgens om half tien de geheele commissie present en gezamenlijk ca. 70 rood-witte shirtdragers aan het werk gezien. Succes niet grandioos, maar over het ge heel niet ontevreden. Verder oud-clubgenoot en ex- concurrent van Heeswijk gesproken en dezen Heer als nog geluk- en succes gewenscht met benoeming als President der Stadionclub. Mij opgevallen, vele Blauw-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 5