PAG. 26 - A J A X CLUBNIEUWS prijzen ons gelukkig, dat wij uit de junioren, die dit seizoen voor het eerst in competitieverband speelden, een zeer bruik- baren werper als Nottrot konden halen, die Koenen in zijn moeilijke taak trouw heeft bijgestaan. Waar het ook dit jaar soms wel eens aan heeft ontbroken, dat wasde geest. Hoewel ik bij den aanvang van de competitie de hoop uitsprak, dat het een gezellig seizoen zou worden, is deze hoop ijdel gebleken. Verschillende spelers, die het met de arbitrale beslissingen niet eens waren, gingen mid den op het veld luid over het geval debatteeren. Ook de noodzakelijke wijzigingen, die bijna iedere week moesten worden aangebracht, waren niet bevorderlijk voor het teamwork. Hierin schuilt juist het succes van de specifieke honkbalclubs, zooals Haarlem, H.H.C. e.a. Ik kan U echter verzekeren dat het niet aan onzen leider heeft gelegen, dat de zaken zoo slecht gingen. Integendeel, een woord van dank is hier zeker op zijn plaats. Thans zullen wij de gespeelde wedstijden nog even onder de loupe nemen. Daar de competitiewedstrijd Ajax-Blauw Wit van elk be lang ontbloot was, werd deze ontmoeting niet meer gespeeld. Zoo vond dan op 5 September de eerste degradatiewedstrijd tegen Haarlem II op ons veld plaats. De weersomstandigheden waren voor honkbal totaal ongeschikt. Af en toe werden wij vergast op een fiksche regenbui. Het behoeft nauwelijks be toog, dat het spelpeil hierdoor danig gedrukt werd. Ik zal mij dan ook tot eenige bijzonderheden bepalen. Nadat de 2 eerste innings tamelijk gelijk waren opgegaan, wist ons team in de 3e beurt een voorsprong te nemen, dank zij een drietal honkslagen en nogal veel wijd gooien van den Haarlemwerper, Door goed veldwerk werden de gasten in deze innings voor nul aan den kant gezet. De volgende beurt waren de rollen omgekeerd en zagen wij geen kans tot scoren. Som tijds kon men wel eens van fraaie staaltjes honkbal genieten. Zoo wist Stam eens op prachtige wijze het thuishonk te stelen, een voorbeeld dat door Wim Bakker dadelijk werd opgevolgd. Het was jammer, dat zijn broer in de laatste innings door te gewaagd honkloopen onze laatste kans om hals bracht. Men kon het de Haarlemmers aanzien, dat er veel op het spel stond, want soms werd er wel eens op al te enthousiaste wijze honk geloopen, hetgeen vooral catcher Bakker moest onder vinden. Na afloop verlieten onze gasten onder luid gejuich het terrein, Ajax 3 1 5 0 2 0 2 13 Haarlem II 2404212 15 Daar onze spelers 's Zondags grootendeels weer door King Soccer werden opgeëischt, werd den Haarlemmers verzocht den returnwedstrijd op Zaterdag te doen plaats vinden. Aan gezien hun terrein op dezen dag echter niet beschikbaar was, moest naar een ander veld worden omgezien. Hierbij viel de keus op het kleine D.E.V.-terrein, Eerlijk gezegd was het voor een belangrijken wedstrijd zooals deze onvoldoende. Niet al leen dat de grasmat nu niet bepaald gelijk een biljartlaken was, ook de omrastering er vlak omheen vormde een handicap. Maar ja, nood breekt wetten. De leiding van deze ontmoeting was bij drie H.H,C,-ers in handen. Pijnakker fungeerde als hoofdscheidsrechter, terwijl v, d. Heuvel, Rijnders en D, Baas de honken voor hun rekening namen, Ajax ging het eerst aan slag, le Innings. Ajax, Jan Stam krijgt 4 wijd evenals W. Bakker, Beumer gaat uit op het le honk, doch brengt Stam thuis, Blomvliet geeft een honkslag, waarop Wim Bakker binnenkomt. Jan Bakker for ceert een vrijen loop. Ter Heide verdwijnt op 3 slag, terwijl Weppner op het le wordt uitgemaakt. Totaal 2 punten, Haarlem II, Op het werpen van Nottrot wordt Langereis door J, Bakker uitgevangen, Bloemink geeft een honkslag en komt door slecht veldwerk van Ajax al spoedig thuis, A, Hinze en Mazee weten door honkslagen op het le honk te komen- De Mon geeft eveneens een tik, welke door Nottrot wordt gestopt. Deze gooit echter zoo onbeheerscht naar Blomvliet, dat Hinze en Mazee gemakkelijk de thuisplaat kunnen passeeren. Een vang- bal van G, Hinze wordt door Blomvliet gemist. Het is echter slechts uitstel van executie, want Nottrot weet dezen Haar lemmer voor 3 slag uit te krijgen. Inmiddels heeft de Mon de thuisplaat bereikt, Max' honkslag is niet hard genoeg, doch hij boft, wanneer catcher Bakker slecht aangooit naar Blom vliet, Ook Roosen heeft niet over geluk te klagen als Blomvliet een aangooi van onzen werper mist, Max passeert hierop de thuisplaat, Hunik's tik beteekent de derde nul, want Beumer werpt goed naar het le. Totaal 5 punten, 2e Innings. Ajax, Ook bij Haarlem is het veldwerk niet ,,what jou call". Zoo mist le honkman Langereis een aangooi van de Mon, waarvan Koenen profiteert, Nottrot sneuvelt op 3 slag. Koenen wordt bij het honkstelen door Bloemink uitgemaakt. Stam en Wim Bakker mogen wandelen. Daar Langereis wederom een aan gooi mist, weet Beumer veilig het eerste honk te bereiken, terwijl Stam binnenkomt, G, Hinze weet dan over de afraste ring springend op fraaie wijze een verren tik van Blomvliet onschadelijk te maken. Totaal 1 punt, Haarlem II, Langereis geeft een honkslag, wat Bloemink hem nadoet, Wim Bakker gooit hierbij zoo hopeloos naar het le, dat Lange reis geen moeite heeft de score te verhoogen, A, Hinze ver overt 4 wijd, Mazee en de Mon gaan voor 3 slag uit. Door foutief aangooien van Beumer brengt G, Hinze's tik Bloemink en A. Hinze thuis, Max slaat, doch Nottrot weet G, Hinze in te sluiten, waarna Wim Bakker voor de rest zorgt. Totaal 3 punten.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 14