CRITIEKE MOMENTEN. INDEELING SEIZOEN 1936/37. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 23 In een klein hoekje van het groote parkeerterrein vóór het Olympische Stadion speelden twee elftallen om de hoogste eer. ,,'D'e wedstrijd was geheel open" zou Han Hollander zeggen. Het spel golfde op en neer en op het „critieke moment" ontnam steeds een voor het doel opgehoopte jongensbende iedere scoringskans. Met de minuut werd de strijd vinniger en. de knapen legden een energie en een enthousiasme aan den dag, waaraan menige eerste klasse ploeg binnen de muren van Wils' bouwwerk een voorbeeld kan nemen. Er kwam een meneer aangestapt, om eenige oogen- blikken naar het opwindende spel te kijken. Het was een lang, mager, schraal en buitengewoon sportief type. Hij had getennist, dat was duidelijk te zien, want hij droeg het racket-in-foudraal onder zijn arm en had een flanellen broek aan. Die pantalon, daar zou het om gaan. Het was niet zoo'n modieuze, wijde, witte broek, die met een onberispelijke vouw, in een nonchalant-coquette kreuk op den schoen valt. Neen, het was er kennelijk een van vóór den oorlog, nauw, heel nauw met uitbollende knieën, iets te kort en geel van het vele wasschen. De meneer, zooals gezegd, een sportief type, keek bijzonder geïnteresseerd toe en volgde den bal in al zijn zonderlinge capriolen. Plot seling een doorbraak, een schot van den mid-voor en ja, wat was het eigenlijk? De bal ging midden door een hoopje kleeren, dat in de koolasch lag en voor doelpaal diende en nam een pet mee, die een flink eind verder een groote stofwolk veroorzaakte. De schutter, die blijkbaar het werkwoord intimideeren in alle tijden kon vervoegen, sprong in de lucht en brulde: ,,Kool!", welk voorbeeld onmiddellijk door zijn club- genooten werd nagevolgd. De gepasseerde keener diende op oorverscheurende wijze van repliek en krijschte, gesteund door zijn aanhang: Naast!" De meneer met die onvoordeelige broek U weet wel liet zich ontvallen: „tegen den paal". Het was aller minst bedoeld als een inmenging, nog minder als partij kiezen. Hij zei het enkel voor zichzelf, maar de gedu peerde doelverdediger had het gehoord en van dezen onverwachten getuige een dankbaar gebruik makend, schreeuwde het jochie tot den goalgetter: „die meheir seit ook dattie niet sit!" Dat slaat in. De aangevochten midvoor, een flinke boy, letterlijk en figuurlijk boven zijn vriendjes uitstekend, komt wat dichterbij om te zien, wie uit het publiek aan de geldigheid van zijn doelpunt durft te twijfelen. Hij aanschouwt den meneer zeer aandachtig, begint van boven, laat dan zijn oogen langzaam zakken en krijgt dan opeens de broek in de gaten. Een moment staat hij sprakeloos, maar dan klinkt het met een jubel in zijn stem vanwege de vondst „faoder, je hip je baufebroek vergeite!" Het goaltje werd geteld. Amsterdam, September 1936. VOORNE VAN PUTTEN. Reserve 2e Klasse Afd. E. Aalsmeer 3 Ahrends 3 Ajax 8 D.W.V. 5 F.I.T. 3 Germaan 3 Madjoe 3 Spartaan 5 Watergraafsmeer 4 Junioren le KI. 16-18 jaar. A.F.C. 1 Ajax 1 Avanti Blauw Wit 1 D.W.S. 1 D.W.V. 1 Spartaan 1 Volewyckers 1 Zeeburria 1 16-18 j. Aid. A. Jun. 3e KI. Aalsmeer A.F.C. 2 Ajax 3 Animo Argonaut A.V.O.G. Z.S.G 0. 1 W.M.C. Adsp. 2e KI. 12-16 j. Afd. B. Ajax 2 Avanti Blauw Wit 2 D.J.K, O.V.V.O. S.V.A. 1 T.D.W. T.O.G. Adsp. 3e KI. 12-16 j. Aid. N. A.D.W. Ajax 4 A.E.D. 2 Madjoe T O S. Fokke Stevo2 Rapiditas Reserve 3e Klasse Afd. A. Actief 2 A.D.W, 3 Ajax 9 Amstel 3 Animo 3 Avanti 3 Goldstar 3 W.M.C. 3 Z.S.V.C. 2 KI. 16-18 jaar. Junioren 2e Ajax 2 Blauw Wit 2 D.E.C. D.W.S. 2 D.W.V. 2 Electra O.V.V.O. 1 Spartaan 2 Jun. 3e KI. 16-18 j. Afd. B. Africana Ajax 4 Avanti 2 Blauw Wit 3 D.V.A.V. D.W.S. 3 F.I.T. JO.S, Adsp. 3e KI. 12-16 j. Afd. A, Aalsmeer 1 AF.C. 3 Ahrends 1 Ajax 3 Amstel 1 A.V.O.G. Oosterpark 2 Oranje Zwart Zaterdagmiddag-Elftal le KI, Ajax A.M.V.J. A.V.O.G. Brandweer D.K.S.V. Geuzen 1 SD.A. V. en V 1 A.D.F.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 11