KLAPMEIJER MET AJAX NAAR JOURE. EFWEKA AMSTERDAM O. Scheermesjes 10 voor 29 cent A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 157 Als belooning voor het behaalde kampioenschap speelde ons 2e elftal, versterkt met eenige spelers van het eerste, Zondag 12 Juli een wedstrijd tegen de Noor delijke 2e Klasser ,,De Kooi" te Joure in Friesland. Vroeg op dien dag daar de bus reeds om 8 uur van het Rijksmuseum zou vertrekken. Alle spelers wa ren prachtig op tijd en om kwart over 8 kon dan ook het startsein worden gegeven. De stemming was in het begin nog, wat men noemt, een beetje meelig, hetgeen niet zoo te verwonderen valt, omdat op Zondag om 6 uur of half zeven opstaan, ook geen pretje is. Maar toen door de dames de eerste zuurtjes waren rondge deeld (wat eigenaardig toch, dat voetballers zoo dol op zuurtjes zijn) smeerden deze de stembanden dusdanig, dat de liederen niet van de lucht waren. Zoo arriveerden we na een mooie rit door de prachtige Wieringermeer en over de schitterende afsluitdijk in de beste stemming om kwart over 12 in Joure. Hier werden wij allerharte lijkst ontvangen door den len en 2en Voorzitter van de Kooi. Nadat wij ons een weinig verfrischt hadden wier pen wij ons op een echte Friesche lunch, die na zoo'n rit door iedereen buitengewoon gewaardeerd werd. Vooral Roel Gras en Piet Weppner deden de koffie tafel eer aan en moesten wij ze tot stoppen dwingen anders waren ze niet op tijd op het veld aan wezig geweest. Dit zijn de record-houders" eten bij Ajax op het oogenblik. Na een leuke wandeling door het bekende park ,,Herema-State", het Buiten van Joure's Burgemeester, gingen wij naar het veld. Jammer voor de Kooi, wat betreft het finantieele re sultaat van dezen wedstrijd, was, dat het een uur voor de match verschrikkelijk begon te regenen, wat het Bestuur zeker op 1000 man minder publiek schatte. Over den wedstrijd het volgende: Om half 3 stelt zich het volgende elftal op: B. Bonneveld Gras Been C. Loois v. Keulen Steunenberg Stam Koning van Reenen Aukema Roeg. Wij trappen af en zijn direct in den aanval, welke echter op niets uitloopt. Technisch zijn wij, zooals ge woonlijk, dank zij onzen onvolprezen Jack, veel beter, doch de Kooi vergoedde dit door haar enthousiast en hard werken. Bovendien laten sommige onzer spelers zich wel eens verleiden tot gallery play, hetgeen tegen minder technische tegenstanders altijd fnuikend is. Dat is goed bij een 3O-voorsprong, nietwaar Jack? Na 25 minuten spelen kwam de bal na een mooien algemeenen aanval bij Johnny Roeg. Deze zette keurig voor en Van Reenen hoefde maar ,,ja" te knikken om den bal in de touwen te doen verdwijnen. Hetgeen hij dan ook maar deed. 10. Met dezen stand kwam de rust. Na de rust hetzelfde spelbeeld als daarvoor. Toch wist De Kooi door een misverstand in onze achterhoede gelijk te maken. 11. Wij lieten dit echter niet op ons zitten en voerden den stand middels Van Reenen en Stam tot 31 op. Met welken stand het einde kwam van dezen fairen en prettigen wedstrijd. Over de spelers niets dan goeds. Wij hebben allen ons best gedaan en den naam van Ajax weer hoog gehouden door een technisch hoogstaand spel te too- nen. Tjerk Aukema zou ik alleen willen adviseeren: ,,Eet heel veel paardenvleesch of in ieder geval iets, waardoor je kracht in je beenen krijgt, dan zal Ajax nog veel plezier van je kunnen beleven". Even dien ik nog te memoreeren de buitengewoon aardige attentie van Moeke Slof" (de eigenares van het terrein) om spelers en reserves als souvenir aan Joure een steenen klompje aan te bieden. Het werd door allen op zeer hoogen prijs gesteld. Aan het diner dankte Marius op zijn bekende vlotte wijze voor de hartelijke ontvangst, hopend in de toekomst in de ge legenheid te zijn zich te revancheeren, waarmede wij allen van ganscher harte instemden. (En naar ik hoop Jan Oudheusden ook.) De Kooi's voorzitter antwoordde even aardig en bood de dames Dora Koolhaas en Annie Elzenga een koperen bordje met de Jouster toren erop aan, als verzachting voor het feit, dat hun mannen, door het vele werk, dat zij voor hun vereeniging hebben te doen, zoo veel van huis moeten zijn. Wat de dames dan ook heusch wel toekomt. Na een even gezellige terug- als heenreis, tijdens welke Piet Weppner de kracht van een Schmelingvuist ondervond, (per onge luk) en Lien en Door zich niets van den Vrijgezellen- hoek aaptrokken, arriveerden wij omstreeks half 12 weer in Amsterdam. Ik ben er van overtuigd, de tolk te zijn van alle deelnemers, als ik verklaar, dat wij ons buitengewoon geamuseerd hebben en het Bestuur dank zeg voor dezen leuken dag. Het was een dag van ware vriendschap, en dat is hetgeen Ajax groot gemaakt heeft, en groot zal houden, zoowel in organisatie als in spel. P. DE BEROEMDE 1e VAN SWIN DENSTRAAT 123

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 5