rJ verschijnt maandelijks - augustus Onder Redactie van: CH. H. GEUDEKER, M. J. KOOLHAAS en J. L. MELCHERS NUMMER 12 19e JAARGANG 1936 Afd. Advertentiën: B. WESSEL, Mauvestraat 32, 's-Gravenhage. - Telefoon 110978 - Postrekening 113258. Ac Lc DESMITc Het is zeker met groot leedwezen, dat ieder Ajacied, die het goed met zijn club meent, moest vernemen, dat Desmit er het bijltje bij neerlegde. 5 Augustus 1926 werd deze ijverige clubman gekozen als 2e Secretaris. Niet alleen als 2e secretaris, maar ook als secretaris- elftallencommissie, jeugdcommissie en clubbladcommis sie heeft hij ontzettend veel werk voor zijn geliefd Rood- Wit verzet. En hij deed het altijd met opgewektheid, omdat hij het prettig vond iets voor zijn club te kunnen doen. Desmit was geen man om in het bestuur te zitten en er niet voor te werken. Dat was zijn aard niet en op onze bestuursvergadering kwam hij vaak met wel overwogen voorstellen en dan kon men wel eens de teleurstelling van zijn gezicht lezen als een goed door hem bestudeerd voorstel om de een of andere reden niet kon worden aangenomen. Natuurlijk kwam het wel eens voor, dat wij samen verschil van meening hadden, maar gelukkig hebben wij beiden dan steeds het Ajax- belang voor oogen gehouden en na afloop van de be stuursvergadering gingen we weder als vrienden huis waarts, omdat we begrepen, dat het niet de bedoeling was elkander onaangenaam te zijn. Desmit nam geen doekje voor zijn mond, om datgene te zeggen, wat hij goed en juist voor de club achtte. Wij zijn er van overtuigd, dat al zal Desmit niet daad werkelijk meer aan het vereenigingsleven deelnemen, zijn enthousiasme en toewijding voor Ajax even oprecht, even groot zullen blijven als in de jaren, dat hij behoorde tot de kopstukken van onze organisatie. De junioren, adspiranten, wier verrichtingen hem zeer na aan het hart gingen, kunnen er van verzekerd zijn, dat hij nog menigmaal met vrouw en dochter aan het lijntje zal staan om hen aan te moedigen. Desmit, hartelijk dank voor datgene, dat je voor Ajax hebt gedaan. Op de eerstvolgende algemeene vergade ring hoop ik van ganscher harte, dat onze leden je groote werk zullen weten te waardeeren. M. J. KOOLHAAS. HANS SGHOEVAAETo Onze trouwe clubmakker, Hans Schoevaart, vertrok vorige week naar Insulinde, om daar als employé bij de Nederlandsch Indische Handelsbank werkzaam te zijn. Wij verliezen in hem een prettig clubman, maar wij twijfelen er niet aan, of hij zal zijn Ajax niet ver geten. Het was prettig voor het bestuur om van hem een brief te ontvangen, waarin hij het bestuur dank bracht voor de prettige jaren in Ajax doorgebracht. Voor zijn moeder en vader, die hun eenigst kind voor een 8-tal jaren zagen vertrekken, moet het echter een troost zijn, dat zoonlief, een prachtige toekomst tegemoet gaat. Hans, kerel, het ga je daar goed in Indië. Ik hoop, dat de radio je vele malen goede berichten van Ajax zal brengen, maar dat ook je club deze van jou mag ontvangen. R KOOLHAAS.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 1