wmmmmmmmmmmmmmmtm OVERZICHT» VAN DE REDACTIE» PAG. 162 - A} AX CLUBNIEUWS Nadat Jan v. d. Heuvel ons reeds eenige weken heeft verlaten, is thans ook Bertus Harinck weder naar Ned.-Indië vertrokken. Wij wenschen ook hem met vrouw en kinderen een voorspoedige reis en een tot weerziens toe. In den wedstrijd Blauw-WitAjax hebben wij het wederom niet tot een overwinning kunnen brengen. Met 159 hebben wij de punten aan onze tegenstanders moeten laten. De eerste 4 innings hadden een span nend verloop. Wel had Blauw-WIt met 64 de leiding. Echter was alles nog mogelijk. De 5e inning werd ons echter noodlottig. Blauw-Wit slaagde erin door slecht veldwerk en minder goed werpen van Koenen in deze inning 7 runs te maken. Zijn vervanging door Nottrot was dan ook noodzakelijk, die er in slaagde BI.-Wit de 3e nul te bezorgen. Deze speler, hoewel nog junior lid belette Bl.-Wit het maken van vele punten. Slechts 2 runs konden zij nog aan hun totaal toevoegen. Zijn bowlen was dan ook zeer goed. De achterstand was voor ons echter niet meer in te loopen. Wij brachten het nog tot 9 runs. Het was een prettige en goede wedstrijd en zullen wij trach ten in de return-match revanche te nemen. Het inningsverloop was als volgt: Ajax 0—0—2—2—0—2—0—2—1 9 Blauw-Wit 2—1—1—2—7—0—0—2—x 15 De wedstrijd tegen Quick bracht onze eerste overwin ning, doch ik reken er op, dat er meerdere zullen volgen. De plaats, die wij momenteel op de ranglijst bezetten, is toch Ajax onwaardig. Laten wij allen toch ons uiterste best doen om van deze laatste plaats af te komen. Komt allen trainen, ik zie zoo weinig le negental spelers op den oefenavond. Voor Harinck, die zijn laatsten wed strijd voor zijn vertrek speelde, was het dan ook een groot genoegen toch nog een overwinning te hebben behaald. Quick verscheen zonder Lammers, hetgeen een ge duchte verzwakking was. Daar echter de beide bowlers Nottrot en Koenen er bij ons ook niet erg in waren, heeft de wedstrijd nog een spannend verloop gehad. Achtervanger was Ter Heide, die een uitstekende wed strijd speelde. Zijn vangen en aangooien naar de hon ken is goed. Alleen nog iets sneller aangooien, Jan, je hebt dan grooter kans de honkloopers uit te krijgen. Dit is zeer belangrijk. Hadden wij tot de 6e inning nog een 12 punten voorsprong, deze werd bijna ingeloopen, doordat Quick 10 punten scoorde in de 6e inning. Wij liepen echter weer met 3 punten uit en hoewel Quick nog 4 punten in de 7e inning maakte, kwamen zij ons niet meer voorbij en bleven wij met 2726 in de meerderheid. Inningsverloop: Ajax 51 7473—x =- 27 Quick 3_6_i_2_0—10—4 26 Van de 3 door de Junioren gespeelde wedstrijden werden er 2 gewonnen. De eerste overwinning was tegen V.V.G.A. B junio ren, die geen schijn van kans kregen met 445 en de 2e tegen V.V.G.A. A. junioren met 134. Hiermede op fraaie wijze revanche nemend voor de in den vriend- schappelijken wedstrijd geleden nederlaag. De wedstrijd stond op zeer goed peil en het veldwerk bij beide partijen was uitstekend. Vooral onze jongens kunnen dan ook op een goeden wedstrijd terug zien. Ijverig trainen en goed de spelregels bestudeeren, dan kunnen jullie ongetwijfeld goede honkballers worden. Tegen D.W.S. A junioren werd helaas met 1615 verloren. Het niet bowlen van Nottrot, die gespaard moest worden voor de nog te spelen zware wedstrijden met het eerste is daarvan een oorzaak. Het werpen van Prins, Kamlag en Petrie was nog niet voldoende om het tot een overwinning te brengen. Ik verwacht echter van jullie nog wel eenige goede resultaten. Programma voor de maand Augustus: 2 Aug. HaarlemAjax. 8 AjaxH.H.C. uur« 9 H.H.C.—Ajax. 22 QuickAjax. 29 AjaxBlauw-Wit 3 uur. Tevens wil ik er nog even op wijzen, dat gespeeld moet worden in Ajax-shirt met zwarte of blauwe broek. J. L. G. STAM, Meteorenweg 45. Copie voor het volgend nummer moet uiterlijk Vrij dag, 28 Augustus in het bezit zijn van M. J. Koolhaas, Oranje Nassaulaan 81.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 10