BRIEVEN UIT WASSENAAR. v//////////////m^^ AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 145 W////////////^^ Alle negen Ajax... altijd weer Ajax. Het was benauwend van warmte, lang al vóór den aanvang van dit spel van negen scores. Aangezien we onder dezen broeienden Rotterdamschen hemel neer zaten met die grootsche berusting, ons Mokumers eigen, in uren des gevaars droop de Zondagsche stilte van ieders gezicht af. Helaas, geen ontspanning door community-brullen of een gramofoonplaatje... hetgeen voor de hart- en keelspieren beide zoo nuttig kan zijn Bijvoorbeeld: een „we zijn niet bang", of een Happy days are here again..." (Van Praag aantreden). Doch nu zaten we zoo maar stilletjes te smachten en naar de klok te kijken, die volgens Dora Koolhaas ge smeerd moet worden (vooral in het laatste kwartier van de! tweede helft, als je binnen bent, ja, ja, Dora weet het wel). Daar waren vele voetbalgrootheden en de eereloges waren tot berstens gevuld met hoogheid. Wat voel je je als doodgewone supporter eigenlijk 'n stofje, bij die potentaten, wier zonnige wegen gaan over de gras zoden des voetbalvelds... Enfin, voor vandaag zijn wij tevreden met het mooie weer, de gezellige Feyenoord-palen (het zal een vreugde zijn, niet meer zoo met je nek om zoo en zooveel palen te moeten heendraaien. En met onze kei-overwinning, die Ajax weer in de eerste respect-gelederen heeft teruggevoerd. Heden, den 14 Juni 1936, sloeg Ajax te Rotterdam Feyenoord met 63, op een wijze, die aan elk mis verstand inzake Anderiessen c.s. een bruusk einde maakt. De geschiedschrijver van Ajax gelieve de boven staande data te noteeren en onze ontboezemingen te verwerken in zijn boek over ons 50-jarig bestaan, een feest, dat we, stram en grijs geworden zijnde, nog hopen mede te vieren... met het zooveelste kampioen schap dan. Voorloopig zijn we bereid het dit jaar zonder kam pioenschap te doen! Mits Ajax Zondag de hattrick ver richt en ook Enschedé aan den praalwagen bindt. Met tien punten moesten we dan maar tevreden zijn en het kampioenschap aan anderen gunnen. Want het wordt knap gek, dat we in Juli eventueel nog zouden moeten voetballen, mocht onvoorzien Feyenoord van de schrik blijven steken op ook 10 pun ten. Het is te erg om waar te zijn. Er is echter hoegenaamd geen reden om Feyenoord een haar hooger aan te slaan dan Ajax of Enschedé. Dat zullen ons de persgrootmogendheden niet meer wijs maken, na Zondag. Met evenveel recht mag, wat ons ons betreft, Ajax of Enschedé kampioen worden. Er :"s bij Feijenoord evenzoo min constante superioriteit als bij Ajax, hetgeen alleen een chauvinist zal bestrijden. Deze wedstrijd is er weer een geweest van het sys- steem Ajax for ever... Als de kerels willen, dan... hoe dat kan niet schelen, doch het gebeurt. Ik heb diep respect voor Anderiessen en zijn tien mannen en voor deze elf maal: ,,wij willen"... Dat was het 'm: Wij willen En nu moge Ajax er een twintig minuten glad uit zijn geweest en moge wij gearmd met Fortuna door deze warmte zijn henengebaad... wij hebben de goals ge maakt en drie meer dan Feijenoord, dat allermiserabelst schutterde, als wij van schieten mogen spreken. Zelfs Puckje, de groote werker, die heusch zwoegde en stuw de wat-ie kon, vermocht niet de tactloosheid van de 5 van den aanval van Rotterdam te beïnvloeden. De zenuwen waren den heeren de baas, natuurlijk, doch of het nu de zenuwen waren of de spieren of de hersens, er was iets... dat niet klopte bij de gedood verfde kampioenen, die er intusschen nog niet zijn, want tegen Be Quick moet uit een ander dan het zenuw vaatje getapt worden, wil de vlag van Feijenoord aan de hoogste plaats, wat we den Rotterdammers best gunnen. Deze overwinning van Ajag heeft heel veel te beteekenen, ook al zullen we, naar menschelijke berekening, geen kampioen worden. De eerste be- teekenis is voor ons de belangrijkste: Ajax kan voor loopig nog alle clubs slaan, als het moet. Al het overige is bijzaak. Doch de tweede beteekenis is, dat deze moreele ,,up", na enkele downs" juist voldoende is om met zon in het hart en tevreden heid in het gemoed te gaan visschen op de plassen, ver weg van loeiende voetballegioenen en zuchtende angst en vreugdebelevende Ajax-broederen en zusteren Amen. Het is genoeg voor dit seizoen. Het is mooi geweest. Anderiessen, kerel, je slot heeft gepakt en als het kan, laat ook Enschedé vriendschappelijk versterven in de slotaccoorden van jelui voetbalcantate 1935/1936 waarna wij dan het vroolijke lied aanheffen: Heil Ajax, heil Tot kijk in de volgende ronde en dan maar weer frisch van de pannaar een nieuw ritsje sport prestaties. Jelui VLOKKIE

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 5