KLAPMEIJER EFWEKA Scheermesjes 10 voor 29 cent A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 143 BIJ HET AFSCHEID VAN HENK MULDERS. Henk Mulders gaat zijn Manfields aan de spreek woordelijke wilgen hangen. Na Wim Volkers nu old Henk en daar ik deze voor Ajax zoo belabberde tijding zoo zonder meer niet heelemaal kon verwerken, ben ik weer eens een trainingsavond gaan bijwonen, overtuigd, dat ik daar den gangmaker van onze stormlinie persoon lijk zou kunnen vinden. Want juist onze klassespelers trainen met een regelmaat en animo, die weldadig aan doet en op onze jongere generatie moet dit voorbeeld toch wel stimuleerend werken. Want met aanleg alleen komt men er in het tegenwoordige voetbal niet; ons mooie spel eischt voor alles vaart en tempo. Ja hoor, onze linksbinnen was al weer druk bezig zijn Ausdauer te verzorgen door op den boksbal een roffel te laten slaan, dat je meende een mitrailleur te hooren paffen. Staak dat trommelvuur even, ,,01d Shatterland", oreerde ik, heb je even een oogenblikje voor me. Ik kom zoo, Triccie, ginnegapte Henk, nog even een symphonie in C. groote terts op de wijs van ,,Wij zijn niet bang" en zeg nu maar wat je op je hart hebt. En op mijn vraag of ik goed geïnformeerd was, dat hij het bruine monster ontrouw werd, knikte hij bevestigend. Ja kerel, zei hij, ik heb een heerlijken sporttijd gehad. Zijn Majesteit de Bal had, geloof ik, in mij een trouw onderdaan, maar... er is een tijd van komen en van gaan en waar de elftal commissie alle pogingen in het werk stelt de ploeg te verjongen, meen ik mijn plaats te moeten afstaan. Den wedstrijd tegen Enschedé beschouw ik dus als mijn voetbal galgenmaal en dus ga ik mezelf tot toeschouwer degradeeren. Ik meen van mezelf te mogen zeggen, dat ik mijn plicht heb gedaan en het spijt me alleen maar, dat ik mijn club dit jaar niet het kampioenschap van Nederland heb kunnen bezorgen. (Wie weet wat er nog gebeurt, Henk!!). In Groningen hebben we geen greintje geluk gehad, maar a.s. Zondag tegen Feyen- oord te Rotterdam, gaan wij de punten halen. En toen ik Henk, na afloop van dien wedstrijd met de glorieuze overwinning op onze Rotterdamsche vrienden geluk wenschte, zei hij: ja, ik ben natuurlijk dik tevreden met de behaalde punten, maar... ik ben het helaas niet over mezelf. Want wat ik vandaag mankeerde, ik weet het niet, maar ik kon niet in mijn spel komen. Deze woor den teekenen te voeten uit Henk Mulders, den fijnen, fairen Ajaxied, in every inch een groot sportman. Wat kan hij sjouwen en zwoegen voor de overwinning, hoe dikwijls werkte zijn bezielend voorbeeld op het heele team en hoe vaak trilde het vijandelijke net van zijn gloeiende kogels. We hebben zijn besluit om thans reeds het voetbal-bijltje er bij neer te leggen, te aanvaarden, maar... wat laat je een leegte achter, Henk, en wat zul len we je missen! Heele boekdeelen zou ik nog kunnen vullen over zijn heldendaden, ik ken echter te goed zijn spreekwoordelijke bescheidenheid en wil dit episteltje besluiten met: Beste Henk, we zijn geschrokken, Je besluit, dat doet ons leed, Zonder jou, vraag het den spelers, Is onis elftal niet compleet, Altijd zwoegen, altijd sjouwen, Steeds sportief en altijd fair, Niet voor niets ben je bij allen Zoo geweldig populair. Als je langs het lijntje snorde, En je schaartruc had succes, Kwam een afgemeten voorzet En dan brulden we voor zes. Maar ook als linksbinnen-speler Had je je gelijken niet, Altijd weer bracht je verschrikking In 't vijandelijk gebied. Kerel, 'k kan je niet vertellen Hoe of je besluit ons spijt. De spelregels moet jij toch kennen, Zet je je nu zelf off-side? Maar mocht Rood-Wit je noodig hebben, Komt je club soms in gevaar, Dan staat Henk, dat weet ik zeker, In no-time weer voor haar klaar. TRIC-TRAC. Wij hebben in deze uitgave al afscheid genomen van Wim Volkers, den eminenten rechts-binnen en all-round voorwaarts, den voortreffelijken aanvoerder van Ajax, en toen we dat deden schreven we al, dat hij misschien nog wel weer eens invallen zou, doch dat officieel de eervolle loopbaan van dezen oer-Ajaxied toch beëindigd zou worden. Dat is „officieus" waar geweest, doch door toevallige omstandigheden heeft men met het officieele afscheid gewacht tot dit „fin de saison". Welnu, we willen dan nu ook Volkers nog eens verzekeren dat èn Ajax èn 't Amsterdamsche publiek van zijn fijn, fair en intelligent spel jaren lang heel veel genoten hebben en dat we daaraan nog heel vaak terug zullen denken. Natuurlijk blijft Volkers Ajax trouw, al is het dan niet meer in Ajax I. J. H. DE BEROEMDE 1e VAN SWINDENSTRAAT 123 AMSTERDAM-O.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 3