WEL GEFELICITEERD, FEIJENOORD mmmmmmmmmmr/mmzmmmmmmmmam, PAG. 142 - A J A X CLUBNIEUWS Het lied is uit. De laatste klanken zijn verstorven in den heerlijken zomeravond van Zaterdag 27 Juni 1936. De laatste accoorden van dit kampioensgedicht, vol van afwisseling en fel van emotie, zijn uitgejubeld door de heele Rotterdamsche gemeente, met de jeugdkelen boven alles uit, want Feijenoord heeft het gehaald... 13 minuten voor het laatste fluitsignaal, met den der den goal in glorieuzen stijl. Tot bijna een kwartier voor het einde hing het ,,Be Quick"-zwaard nog zon der mededoogen boven den draad, die naar het kam pioenschap leidde. En je hoorde van de tribune van wege die angstige situatie zuchten en steunen... en gebedjes klommen op naar Fortuna en naar de Goden, die over voetbalhemels en voetbalhellen te beslissen hebben... Zou dan toch nog dat vurig begeerde kampioen schap... en de oogen en oogjes kwamen vol zorg te staan en de hartjes tikten en de voetjes gingen mee naar links, naar rechts... en ach, het was alles heel erg voor de Feijenoord-vriendjes, want stranden met de veilige haven in het gezicht is heel hard, zelfs al gaat het maar om een gouden voetbalplak. Doch gelukkig, gelukkig voor Feijenoord en geluk kig voor het heele Nederlandsche voetbal, dat door een zomerserie kampioenswedstrijden tot een aanflui ting zou zijn geworden, Gode zij dank... daar kwam de derde goal... en wat voor één. Ik had vanwege de warmte geen hoedje op, doch denkbeeldig heb ik dat zeer diep afgenomen. Een goal om te zoenen, misschien was ie 'n tikje met veine, doch hij was (Vrauwdeunt lapte 'm dat)... keiraak... O, die vreugde van de Feijenoord-jongens, dat woeste blij-zijn van die duizenden knaapjes, die maar vlagden en brulden en joelden en gek deden. En die ontspanning op de gezichten van al die Feijenoord- vrouwtjes en die voldaanheid bij de oudere, bezadigde garde van deze stoere, Rotterdamsche club... We kunnen het zoo goed begrijpen en meegenieten, want ten slotte, er is toch ook maar weer één Feijenoord in Rotterdam. Daar moge nog zooveel water door de Maas stroomen, dat Feijenoord voor Rotterdam ,,je dat" is, dat weten we nu wel allemaal. Vroeger was het Bok de Korver, was het Cas (de onvergetelijke voorhoedeman van Sparta), kortom was het Sparta, dat den toon aangaf in Rotterdam, doch tegenwoordig is Feijenoord de top-idylle van voet ballend Rotterdam en is het Bas en is het Puck, waar over je spreekt en waarvan Rotterdam droomt, als het om voetbalglorie gaat. Het kampioenschap van Feijenoord was nog geen minuut oud, toen Marius Koolhaas, met zijn eeuwige smile (die hem tot een onvergelijkelijk voorzitter stempelt) al op de bres stond met een krans en een speech. Kijk, dat vond ik nu zoo aardig, dat wij, als Feijenoord's heftige concurrent, de eerste waren om Van Heel te huldigen. Maar die ondeugende Marius had het over een kampioenschap des Westens... dat nog uitgevochten moet worden en Puck van Heel moest het daarmede lachend eens zijn... Kom aan, Feijenoorders, niemand gunt jelui het kampioenschap meer dan Ajax, die weet wat Feijen oord waard is, én als organisatie en als sporthomo- geniteit. Deze gouden plak is ook een belooning voor het dappere en volhardende Feijenoord-Bestuur, dat met de leiding van zoon geweldige club als deze Rotterdamsche, een stuk organisatorisch beleid pres teert, waarop best eens de aandacht gevestigd mag worden. Wat Ajax voor Amsterdam is, is Feijenoord voor de Maasstad en daarom hebben wij respect voor de spe lers van het eerste elftal, doch ook voor al die kam pioenen bij de lagere Feijenoord-elftallen, met het tweede elftal als een puike reserve, en last not least voor de bestuurderen, die in moeizamen, onafgebroken arbeid, dit groote complex van voetballers besturen en opvoeden. Vooruit, daar gaat ie dan, een liedje op Feijenoord. tot besluit van dit seizoen: Hulde, Feijenoord, goed bekeken, Na goed begin, 'n goed besluit; Je draaide ook óns er netjes uit. Al dreigde het soms eens uitroepteeken, De eindstreep is bereikt als eerste, Daar gaat het om. En 't is verdiend... Gefeliciteerd, Puck, en ten zeerste Je hebt het netjes uitgekiend. 'n Goede kans ook, 't volgend jaar weer En hopelijk doen wij ook mee, En dan... en dan... enfin... tot ziens dan... Lang leve Feijenoord, hiep hiep hé... VLOKKIE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 2