OPENBARE AANKLACHT!! A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 125 Het Ajax=bestuur werkt knoeierijen in de handenz. En nu wat de inhoud betreft van het pamflet. Een dergelijk mooi pamflet hing vorige week Zaterdag in verschillende winkels in de stad. Natuurlijk heeft het Bestuur daartegen direct maatregelen genomen en zich in de allereerste plaats gewend tot den Commissaris van het bureau Warmoesstraat en wat kreeg men daar ten antwoord: „Daar kunnen wij niets aan doen, want men noemt daarin wel het Ajaxbestuur, echter geen bepaalde persoon." Of wij den Commissaris ook probeerden te overtuigen, dat wij een Koninklijk goedgekeurde vereeniging waren, niets kon hem bewegen om de bil jetten te laten verwijderen. Gelukkig dacht de Officier van Justitie er anders over en moesten de biljetten dan ook verwijderd worden. Een overbuurman van Swaap, eveneens sigarenwinkelier, kwam bij onzen penningmeester voor kaarten van den wedstrijd Ajax-Eeyenoord. D eze werden hem geweigerd, lo- omdat wij nooit voorverkoop geven aan winkeliers, die vlak bij elkander zitten en 2o. met den bewusten sigarenwinkelier wenschte het Bestuur niet in relatie te treden. Toen onzen penningmeester door hem verweten werd, dat het Bestuur van Ajax knoeierijen met kaartverkoop in de hand werkte door ze aan Swaap, die n.b. officieel voorverkooper van: K.N.V.B., Stadion en verschillende andere sportlichamen is, wel te verstrekken, hebben wij den heer Knoop verzocht Vrijdag op onzen Clubavond voor eene Bestuurscommissie te komen, teneinde nu eens uiteen te zetten, welke verkeerde handelingen door het Ajaxbestuur werden verricht. En wat konden wij constateeren, dat hier slechts sprake was van broodnijd, geen enkel bewijs kon worden geleverd. Alleen trachtte men het Ajaxbestuur bang te maken met het ophangen van bovengenoemde pamfletten. Het Ajaxbestuur beschouwde dit als chantage en waar schuwde den bewusten sigarenwinkelier, dat wij van onzen kant de Justitie er in zouden betrekken. De Officier van Justitie zal nu hebben uit te maken of het Ajax bestuur knoeiers zijn. Aan onze leden de verzekering, dat wij het resultaat van het onderzoek met een gerust hart afwachten, daar door het Bestuur nimmer kaarten verstrekt zijn, noch zullen worden, aan voorverkoopers die OPKOOPERS zijn. Inmiddels hebben wij den heer Swaap in overweging gegeven de zaak bij de Justitie aanhangig te maken, daar hij in het openbaar beschuldigd wordt van knoeierijen, het geen dan ook inmiddels door hem is geschiedt. Wij wachten dus maar weer af. Het leven van een Voetbalvereeniging-bestuurder gaat nu eenmaal niet altijd over een pad van rozen. JVL J. KOOLHAAS.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 5