PAG. 122 - A J A X CLUBNIEUWS Konden wij in ons vorig clubblad ten aanzien van de prestaties van ons eerste elftal optimistisch zijn, de afgeloopen maand is wel een desillusie geworden. De resultaten in het Paaschtournooi waren niet van dien aard, dat dit voor de toekomstige kampioenswed strijden het beste deed hopen. Er hapert ons inziens toch wel wat aan één en ander. Het anders zoo verzorgde samenspel in ons elftal is den laatsten tijd hopeloos zoek. Wat de reden hiervan is, zal wel niet gemakkelijk zijn uit te visschen. Wij kunnen slechts raden. Hier geldt meer dan ooit, dat zachte heelmeesters stinkende wonden doen ontstaan, welke ontegenzegge lijk met zeer veel moeite weer zijn te helen Het staat onomstootelijk vast, dat wij vandaag of morgen in ons elftal jonge spelers, welke met zorg zijn opgekweekt, moeten laten spelen. Indien deze jongelui in een dergelijk milieu terecht komen, moet dit na hun zorgvuldige vooropleiding wel een groote desillusie zijn. Men zie hierop toe. De betreffende in stanties mogen dit punt zeker wel eens onder de loupe nemen. Dit zij in alle bescheidenheid het entrée van deze kroniek. Laten wij thans de wedstrijden van deze maand de revue passeeren. dan komen wij eerstens aan het Paaschtournooi. Van wat wij van onze gasten First Vienna en Ujpest hebben gezien tegen resp. ons elftal en tegen Blauw-Wit, kunnen wij gerust zeggen, dat geen van Misschien komt het, omdat er dit seizoen zooveel spelers in het elftal rouleerden, dat hieronder het ge heel noodwendig moest lijden. Misschien ook doordat vele spelers, die den laatsten tijd blessures opliepen, hun medewerking niet konden verleenen. Of zijn er ontevredenen, die zich op de een of andere wijze gedupeerd denken en daardoor niet de volle honderd procent geven, die zij waard zijn? Betreft het de eerste twee punten, ja, dan is dit wel te betreuren, doch dienen wij door den zuren appel heen te bijten. Gaat het echter om het laatste geval, dan kunnen wij met recht het woordje „schande" neerschrijven en kunnen hier slechts scherpe maat regelen de situatie redden. Het bestuur ontzie zich niet dit kwaad, zoo het er is, met wortel en tak uit te snijden. beiden een schijn van kans tegen deze elftallen heb ben gehad. De eerstgenoemde teams hebben op waarlijk uit stekende wijze hun voetballesje hier in Holland opge zegd. Het was een getiktak van heb ik jou daar en op den duur is deze speelwijze vervelend om aan te zien. Er zat weinig variatie in. Het heeft echter dit voordeel, dat deze speelwijze op duidelijke wijze de monstreerde, dat er bij ons nog wel het één en ander aan het positiespel ontbreekt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 2