v//////////////m^^^ BIJ ONS ELFDE KAMPIOENSCHAP. PAG. 102 - A J AX CLUBNIEUWS En zoo heeft ons dierbaar Rood en Wit tegen alle verwachtingen in, toch nog beslag weten te leggen op het kam pioenschap. Onze befaamde eindspurt werd feilloos en met een geweldig élan ingezet en wat meer zegt, volgehouden ook, en met nog drie punten verschil op no. 2 passeerden we als primes inter pares de eindstreep. Het heeft ons dit seizoen lang niet meegezeten, blessures en ongelukjes zonder tal, en niet minder dan 25 spelers (dit aantal moet wel een record zijn), waren er noodig om deze competitie te voleindigen. Persoonlijk had ik de hoop op een hernieuwd kampioen schap absoluut opgegeven, maar ,,old Henk" U weet wel Henk Mulders bleef maar optimist. Geloof me „Triccie" we komen er nog net, en als die humeurige Freule Fortuna ons nu maar even één van d'r poezelige vingertjes reikt, palmen we dit lieve juffertje heelemaal in, en zetten we iedere eventueele kampioens- candidaat absoluut buitenspel. Dit ver zekerde hij me nog voor Sparta tegen H.D.V.S. verloor, en dit weldadig aan doend optimisme, gepaard aan dat heer lijke zwoegen en sjouwen, dat hij altijd doet, moet wel een geweldige stimulans geweest zijn voor al z'n medespelers om zoo koppig vol te houden". Kijk eens ouwe reus, orakelde Henk, van nu af aan is het uit met de pech en gaan we in gesloten colonne tot het offensief over. Ons team staat nu weer zoo'n beetje, we -gaan weer gezamenlijk trainen, leggen er nog een extra schepje op en van nu af aan gaat het weer crescendo. Let maar eens op, je zal er van staan te kijken. Maak van de volgende gegevens s.v.p. even een liedje. En hij declameerde Keizer keept, krijgt een blessure, Een paar matches aan den kant, Weppner komt, en de reserve Blijkt een waardig remplagant. Diepenbeek wordt weer de oude, Z'n knie gaat elke week vooruit, Nu die mergpijp weer O.K. is, Wordt de opmarsch ingeluid. Blomvliet moet maar achter blijven Wat weert die knaap zich kolossaal, Nog wat schaven en polijsten En hij is... Internationaal. Schubert's kuit is nu weer achttien", Die was bijna gecremeerd, Van die rustpoos heeft z'n enkel". Ook meteen geprofiteerd. Nu die knaap z'n lange stelten Weer perfect in orde zijn Staat er weer voor vijftien stuivers", Triccie, is ie even fijn? Ook van Dijck heeft er weer zin in, Traint en oefent met élan, Als ,,Red Pete" zegt: ik speel weer, W^eet je er weer alles van. Anderiessen, ,,de spil der spillen" Van alle spillen in 't kwadraat, Zei, laat nu de vijand komen, Nu is er weer ,,ruggegraat". Zelf ga ik linksbinnen spelen, In sjouwen heb ik altijd zin, Wijngaarden gaat dan op den vleugel, En speelt zich daar dan rustig in. Fischer moet het „rechts" probeeren, Die knaap die is zoo bliksems snel, Ja, hij is nog niet volmaakt hoor, Maar die snijboon komt er wel. Giesler is een pracht rechtsbinnen, Die snuiter speelt met zóón gemak, Hij heeft hielen aan z'n teenen, En heeft teenen aan z'n hak. Met z'n wond're goocheltrucjes, Legt hij ieder in de luur, Piet van Reenen leidt de aanval, En zorgt voor het trommelvuur. Mulders kreeg gelijk. Achtereenvol gens werden de scalpen veroverd van V.S.V., Haarlem, K.F.C., Xerxes en R.C.H. En of we bij het begin van een wedstrijd ook met een of twee goals achterstonden, never mind we bleven strijden, en als het eindsignaal weer klonk, waren de beide punten ons. Juist omdat er algemeen gezegd wordt dat dit kampioenschap ons in de schoot gewor pen is, wil ik dit zwoegen en sjouwen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 2