mmmmmmmz/mm/mm/mmmmmmmmmmto PAG. 114 A J A X CLUBNIEUWS te nemen, welken Piet van Dijck met een buitengewoon fraai schot via den onderkant van de doellat in een doelpunt wist om te zetten. Uit het gejubel, wat toen volgde, bleek eerst recht hoeveel Amsterdammers er naar het Haagje waren gekomen. Geen tien minuten daarna kregen wij wederom een vrijen schop te nemen op den rand van het strafschopgebied en Piet van Reenen scoorde op snelle wijze het tweede doelpunt. Het was tusschen twee haakjes een gloeiende kogel. Piet. Nog vóór de rust zouden wij onzen voorsprong vergrooten door Jan Distelbrink, die een voorzet van Van Wijngaarden ineens inschoot; keeper Mul dook royaal over den bal en het derde doelpunt werd op het scoringbord genoteerd. Drie tegen nul met de rust, het was voor allen zoo iets als te mooi om waar te zijn, want zeker niemand had dit durven droomen. In de rust vroegen wij ons af, of onze spelers den behaalden voorsprong zouden handhaven. Dit is gelukt en onze spelers konden zelfs hun voor sprong tot 40 opvoeren, dank zij een tweede fout van keeper Mul, die rustig een schot van Erwin stond af te wachten, doch buiten den waard, in casu Jan Distelbrink had gerekend. Deze bereikte nog juist eer der den bal en liet Mul met leege handen staan. Nu werd het H.B.S. wel wat te machtig, zij kwam heftig opzetten, met het gevolg, dat Van Vliet een keurig tegenpunt wist te scoren. Het leek alsof onze jongens hierover wat in de put zaten, want de Kraaien kwamen werkelijk beter in hun spel en wisten zelfs een tweede doelpunt te scoren. Dit laatste doelpunt inspireerde onze spelers echter weer zooveel, dat zij het spel wederom in handen namen, en nadat v. Wijngaarden, door een .vijfde doelpunt te scoren, aan alle onzekerheid een einde had gemaakt, klonk het eindsignaal en was het kampioenschap ons. Bravo, jongens, dat was een waardig slot. AJAX l. AFDEELING 1. gesp. gew. gel. verl. pnt. Ajax 18 11 3 4 25 H. B S. 18 10 2 6 22 Sparta 18 8 5 5 21 V. S. V. 18 9 3 6 21 A. D. O. 18 10 0 8 20 Haarlem 18 6 4 8 16 R. C. H. 18 5 5 8 15 K. F. C. 18 5 4 9 14 Xerxes 18 4 5 9 13 H.D.V.S. 18 4 5 9 13 Laten wij het achter ons liggende speelseizoen voor Afdeeling I nog eens even aan ons voorbijgaan, dan Ons tweede elftal heeft zich dit seizoen kranig geweerd en staat reeds met één voet in het kampioenshuis.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 14