STADT-SCHANKE Lunch f 0.75 Diner f 1.00 A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 113 Niemand zal willen ontkennen, dat het ons deze maand niet voor den wind is gegaan. Dit is in de aller eerste plaats te danken aan de betere spelkwaliteit, die onze spelers van het eerste elftal in de diverse wed strijden (zonderen wij even de match tegen Xerxes uit) aan den dag hebben gelegd. Ten tweede is onze con current Sparta niet bij machte gebleken haar voorsprong te handhaven. De match tegen Xerxes is, uit voetbaltechnisch oogpunt gezien, wel een groote deceptie geworden. Het gemis van Piet van Reenen demonstreerde zich hier wel zeer goed. Het feit, dat Xerxes er nog minder van terecht bracht dan onze jongens, is wel de oorzaak, of moeten wij zeggen het geluk geweest, dat de beide puntjes thuis bleven. Wij zullen verder maar over dezen wedstrijd zwijgen. De 31 uitslag is voor ons niet slecht te noemen. Hoe anders was het de volgende week tegen R.C.H. Piet van Reenen, hoewel nog niet hersteld van zijn blessure, bracht zooveel spirit in het elftal, dat de R.C.H.'ers niet veel in te brengen hadden. Een keurige en verdiende 62 overwinning werd ons deel en hoe wel Piet van Reenen, indien hij fit ware geweest, zeker nog een paar goals meer gescoord had, verkoos hij wat voorzichtig te zijn en zich te sparen, hetgeen onder deze omstandigheden wel de beste weg was. De HollandBelgië-wedstrijd bracht onze Wim Anderiesen weer in de nationale ploeg, waar hij weer een goed partijtje ten beste heeft gegeven, hoewel Wim nog al last had van een blessure, die hij op het laatste moment tegen R.C.H. opliep. De laatste wedstrijd van het seizoen moest tevens de beslissing brengen, wie als kampioen van Afdeeling I zou eindigen: H.B.S. of Ajax. iDït feit alleen heeft duizenden op den been gebracht, Hagenaars zoowel als Amsterdammers. Het is een ware rush om kaarten ge worden. Om twaalf uur was het veld al vol toeschou wers. Vele houders van zitplaatsen hebben zich met een plaatsje in het gras moeten tevreden stellen. Onze adspiranten speelden een vóórwedstrijd tegen de H.B.S.-jongelieden. Laatstgenoemden toonden zich de sterksten en wonnen alzoo. Om twee uur kwamen echter de beide elftallen in het veld, die zich voor het kampioenschap moesten meten. Het is een kamp geworden, waarin onze jongens zich onbetwistbaar de sterksten hebben getoond. Over het algemeen was het initiatief aan onze zijde en beleefde de H.B.S.-achterhoede benauwde momen ten. Piet van Reenen had, evenals bij den wedstrijd tegen de Kraaien op ons veld, de twijfelachtige eer om een specialen bewaker bij zich te hebben. De spil Duisens ontzag zich hierbij echter niet om, ons inziens zonder eenige reden, wel wat teveel van lichaamskracht gebruik te maken. Het kwam hem echter duur te staan, want referee Israëls gaf vele vrije schoppen tegen hem, uit één waarvan het tweede doelpunt geboren werd. Het succes van onze jongens ligt echter onmisken baar in het feit, dat onze middenlinie een buitengewoon solide spel ten beste gaf, waartegen de H.B.S.'ers niet veel hadden in te brengen. Ook onze backs waren er goed in en beten flink van zich af. Keeper Weppner heeft veel goeds gedaan. Rest ons de voorhoede. Giesler moest reeds na twintig minuten het veld ver laten, omdat hij zich verstapte. Jan Distelbrink heeft hem echter goed vervangen. Zooals wij reeds hierboven vermeldden, werd Piet van Reenen zwaar bewaakt. Ook thans is weder gebleken, dat dit bij een voorhoede, waarin ook de andere spelers de goals kunnen maken, op den duur fnuikend is. Men gaat als het ware alles op één kaart zetten, en het gevolg is, dat men zijn eigen glazen ingooit. Henk Mulders heeft zich als ver bindingsspeler buitengewoon nuttig gemaakt. Hij was letterlijk overal waar de bal was en wist er meesten tijds wat goeds mee te doen. Erwin van Wijngaarden liet zich nog al eens verlokken wat teveel naar binnen te loopen. Hij heeft echter een belangrijk deel in drie van de vijf doelpunten gehad, terwijl de benjamin Gerrit Fischer een verdienstelijk partijtje ten beste heeft gegeven. Rest ons nog een kort verslag van den wedstrijd te geven. Onze spelers namen van begin af het initiatief en al dra werd keeper Mul aan den tand gevoeld; na plus minus een kwartier spelen, kregen wij een eind buiten het strafschopgebied van H.B.S. een vrijen schop Leidscheplein Telef. 33072 Amsterdam-C. REISGEZELSCHAPPEN welke naar Amsterdam komen, lunchen en dineeren in de Stadt-Schanke.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 13