ZIEKTEKOSTEN-VERZEKERING PAG. 52 - A J A X CLUBNIEUWS De Nederlandsch Elftal club. In den laatsten tijd lezen wij herhaaldelijk in de pers bovenstaande benaming voor ons Nederlandsch Elftal. Waar deze titel vandaan komt, het spijt ons, maar weten doen wij het niet. De vraag is alleen maar: is zij juist? En dit laatste meenen wij in twijfel te moeten trekken. Een Nederlandsch Elftal heeft, voor zoover onze her innering strekt, nog altijd bestaan uit spelers van diverse vereenigingen in Nederland. Het is1 vanzelfsprekend, dat dit het puikje is van wat op de Hollandsche voet balvelden te vinden is. Dat was vroeger zoo en dat behoort thans evenzeer zoo te zijn. Het valt toch zeker niet te loochenen, dat wij vroeger jaren elftallen hebben bezeten, die er wel wat van konden. Mogen wij alleen maar even de Olympische Spelen van Parijs, in Uw herinnering wakker roepen. Daar hebben toch Kerels" gestaan ja, geachte lezers, en dan schrijf ik Kerels met een hoofdletter, want dat hebben zij zeker ver diend! Wisten deze Hollandsche jongens niet de demi finale te bereiken; en moesten zij niet dan na zeer harden strijd de vlag strijken voor Urugay, voetbaL phenomenen bij uitnemendheid? En werd dit schitte rende resultaat niet bereikt door een elftal, dat nu eens niet bewerkt was door een technische commissie en meer dergelijke instanties? Laten wij toch gewone Hol landers blijven. Zeker, men zal ons tegenwerpen, de tijd is veranderd en wij zullen de laatste zijn, die dat niet zullen be-amen. Men werkt nu eenmaal graag met systemen en stelsels. Maar, och, laten wij desondanks daar niet zoo chauvi nistisch over worden en laten wij blijven wie wij zijn, de nuchtere Hollander, die heeft het door de eeuwen heen ver gebracht en laten wij allen medewerken om mee te werken, dat dit zoo blijve. Er bestaan toch ook geen Fransche-, Zwitsersche^ of Zweedsche elftalclubs. Ons tweede elftal mocht het deze maand niet verder brengen dan een tweetal gelijke spelen en wel tegen Haarlem en Spartaan. Volgende maand beter, jongens, dan brengen jullie toch minstens een paar overwin ningen thuis, niet? A Ons derde, hetwelk zoo succesvol de competitie in zette, zag voor deze maand slechts éénmaal een wed strijd vastgesteld. De rust scheen hun daarbij geen goed te hebben gedaan, want zij moesten, ondanks het feit, dat zij bijna den geheelen wedstrijd in den aanval waren, de beide punten aan Z.V.V. laten. Afgeloopen Zondag lieten onze jongens tegen H.T.C. wederom een steek vallen en verloren met 25. SLUIT UWE oor JOOP PELSER bij de vzvz Het vierde deed het beter en boekte de beide malen, dat zij in het veld kwam, nuttige overwinningen, terwijl Zondag j.l. O.V.V.O. met 31 werd geklopt. Dat is tenminste mannentaal en dat mogen wij zien. Voor uit, lui, de tanden op elkaar. De A.V.B.-elftallen hebben een zeer goede maand achter den rug. Op één na werden alle wedstrijden ge wonnen. Een volgende maand hopen wij ook dien eenen verloren wedstrijd niet te behoeven vermelden. De rest begrijpen jullie zelf wel. De A.V.B.-junioren hebben ook deze maand stevig van zich afgebeten en dat nog wel tegen zware tegen standers, dat geeft goeden moed. Goed zoo, jongens, gaat zoo voort. Een intiem Amsterdamsch Voetbaltournooi, Zondag 8 December wordt op ons veld een klein toumooi verspeeld tusschen enkel Amsterdamsche ver eenigingen. Het is een goede gedachte geweest nu eens niet alleen eerste en tweede klassers uit te noodigen. Onder de deelnemers bevindt zich nu ook D.W.V. uit Nieuwendam. Deze derde klasser heeft verleden jaar een prima seizoen achter den rug. Wij hopen eenige mooie wedstrijden te kunnen aanschouwen. Het programma vermeldt: 12.30—1.30 uur: D.W.V.—O.V.V.O. 1.452.45 uur: AjaxZeeburgia. 3.004.00 uur: Winnaar AWinnaar B. De winnaar van dit tournooi ontvangt een zilveren molen. In de restaurants zal gelegenheid zijn de uitzending van den wedstrijd IerlandHolland te volgen. De entreeprijzen zijn extra laag gesteld, nl. 75 ct. Overdekte tribune, 50 ct Open tribune, 25 ct. Staanplaatsen, 10 ct. Jongensplaatsen. Werkloozen 1 5 ct. Verder is reeds thans voor den eersten Kerstdag vastgesteld: AjaxBe Quick (Groningen). J. K. KFI^PRSfiRACHT 957 - AMSTERDAM-CENTRUM - TELEFOON 31486

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 4