CARLTON HOTEL CARLTON CORNER „ABOUT THE ZESSERS" v///////////////m^^ PAG. 58 - A J A X CLUBNIEUWS Stel u voor een eigenwijs knulletje, dat wel, eens iets over voetbal hoorde of las en dat ook wel eens pro beerde mee te praten en zelfs een enkelen keer een ver- slagje in elkaar prutste, dan weet U meteen, wie en wat Penny" is. Hij opent met e2e4... ik bedoel, we beginnen met Z.S.G.O. IIAjax VI, die door onze gasten met 41 werd gewonnen en tevens de vijfde nederlaag in succes sie werd voor de Zessers. Het begon al heel beroerd, want slechts acht spelers waren om over tweeën klaar om te spelen, terwijl de rest na geruimen tijd kwam opdagen. Dit is een grove fout van 'de betrokken clubgenooten (ze weten zelf wel, wie het zijn), want het is heelemaal niet lollig om eerst een kwartier lang met acht man van het kastje naar den muur te rennen om den stand blank te houden, tot dat de Heeren Laatkomers verschijnen. Maar enfin, het lukte dan toch, het bleef ruim een half uur 00, en met een beetje meer geluk hadden we zelfs de leiding kun nen hebben, indien niet een schot van Seeuwen de paal getroffen had. Voordien had Middendorp al een heele serie schoten en kopballen te verwerken gehad, wat hem werkelijk heel goed afging; hij moest echter toezien, hoe de rechtsbinnen van Z.S.G.O. met een keihard laag schot zijn club de leiding gaf, met welken stand de rust inging 10. Na de thee moest het Z.S.G.O.-doel een ware be legering ondergaan en een aantal hoekschoppen, was daarvan het gevolg; echter zonder resultaat. De doel man van onze tegenpartij was ongenaakbaar; zelfs een tweetal vrije schoppen op den rand van het strafschop gebied leverden niets op en langzamerhand werkte Z.S.G.O. zich weer wat los. Van een kleine aarzeling in de Ajaxdefensie werd onmiddellijk geprofiteerd en onze achterstand werd vergroot 20. Niet ontmoedigd speelden onze jongens verder en na eenige vergeefsche aanvallen, komt dan eindelijk het verdiende doelpunt. De linkervleugel brengt goed op en als Koster op 20 meter den bal goed toegespeeld krijgt, doet hij hem met een sierlijken boog in het Z.S.G.O.- doel verdwijnen 21. Hiermede heeft Ajax al haar kruit verschoten; inplaats van alles op alles te zetten, bleef nu de middenlinie, waarin Winter een goede partij speelde, steeds achter en werd de voorhoede zoo doende aan haar lot overgelaten. Z.S.G.O. kwam meer en meer in den aanval en wist kort voor het einde nog een tweetal doelpunten aan de score toe te voegen, zoodat de Zessers met een 41- nederlaag naar huis trokken. Na een weekje rust, moest worden aangetreden tegen B.P.C. II. De vooruitzichten waren niet erg opwekkend, daar het Zesde 5 gespeeld en 5 verloren had, terwijl terwijl B.P.C. nog ongeslagen was. Er werd echter af gesproken, dat het juist nu een mooie gelegenheid was, om onze eerste overwinning te behalen. Het Zesde zag er voor dezen wedstrijd als volgt uit:' Keizer. Katoen, v. d. Velden. Verwoerd, Winter, v. d. Wateringen. Verseef, Koster, Kreugel, Scheen, Fontaine. Al dadelijk kwamen de B.P.C.-ers tot de ontdekking, dat ze met Ajax VI meer moeite zouden krijgen, dan ze wellicht gedacht hadden en hun achterhoede moest alle zeilen bijzetten, om onheil te voorkomen, terwijl aan den anderen kant de Ajax-verdediging alle aanvallen van B.P.C. weerstond, op een manier, die een groot vertrouwen schonk aan de geheele ploeg. Vooral Keizer in het doel, weerde zich kranig.. In de middenlinie speelde Verwoerd heel goed, doch hij moet meer kijken voor hij schiet, want het gebeurde nogal eens, dat een goed afgenomen bal toch weer bij een tegenstander terecht kwam. Het grootste gedeelte van de eerste helft was Ajax in de meerderheid, doch tot doelpunten kwam het maar niet. Eenmaal schoot Scheen, die ook best speelde, kei hard buiten 's keepers bereik tegen de lat, terwijl even later, bij een schot van Kreugel, de keeper reeds ge passeerd was, doch de linksachter der gasten, op de doellijn redde. De rust ging in met blanken stand 00. In de tweede helft werd er nogal veel gepraat in het veld; steeds moest de scheidsrechter stoppen, om te vragen of de heeren hun mond wilden houden. Vooral door de B.P.C.-ers werd meer gekletst, dan gevoetbald; doch ook bij ons werd wel eens wat gezegd, nietwaar, Max? Na eenige wederzijdsche aanvallen, neemt Ajax de leiding, als bij een voorzet van Verseef, Koster handig over den bal springt, en Kreugel zoodoende een niet te missen kans krijgt; onhoudbaar gaat de bal dan ook in het net 1—0. Dit is het sein voor B.P.C. om .harder" te gaan spelen en een aantal vrije schoppen moeten worden uitgedeeld. Een strafschop, wegens hands, wordt door Winter te zacht ingeschoten en gestopt. Dit lijkt erger, dan het is, want Frits gleed uit in de bagger en raakte zoodoende den bal maar half. Intusschen heeft Barendje", de B.P.C.-midvoor, kans gezien voor open doel nog naast te schieten; verder dan deze eene kans komen de B.P.C.-ers echter niet, want v. d. Velden en Katoen ruimen alles op, wat maar in hun buurt komt. Als Koster een kwartier voor het einde met een ver rassend schot onzen voorsprong vergroot, is de over winning ons; B.P.C. geeft den moed blijkbaar op en kort voor het einde weet Scheen nog een keurig doel punt te maken, hetwelk echter door den scheidsrechter ten onrechte wordt geannuleerd wegens buitenspel. Er was geen vuiltje aan de lucht! Maar of het nu 20 of 30 was, de Zessers hebben een prachtige over winning behaald en nu het eerste schaap over de brug is, zullen er wel meerdere volgen. We beloven het, nietwaar, mannen! T„T„ r,, .'3 ZALEN VOOR PARTIJEN EN FEESTMAALTIJDEN o v"-Vv:'vr. G - HET GEZELLIGSTE BITTERUUR - TZIGANE MUZIEK

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 10