VERMOEIT EEN WEDSTRIJD U TE STERK? STADT-SCHANKE LEDEN, DONATEURS, HOUDERS VAN SEIZOENKAARTEN, Ovomaltine meer uithoudingsvermogen Diner f 1.00 A J A X CLUBNIEUWS PAG. 4l Uw diploma geeft ook „recht van toegang" voor de lagere elftallen. Zondag 6 Oct. heb ik de gelegenheid te baat genomen ons derde elftal eens in actie te zien en laat ik maar direct met de deur in huis vallen: het is een echte fijne middag geworden. Diverse malen reeds mocht ik in ons blad m'n bevreemding uitspreken, dat er zoo bitter weinig Ajaxieden zijn, die de lagere elftallen met een bezoek vereeren en liever naar het eerste van een andere vereeniging gaan kijken, dan de mindere goden van hun eigen club aan 't werk te zien. Enfin, ieder z'n meug, maar jammer vind ik het wel, daar een beetje meer belangstelling van en voor de eigen leden zeer zeker stimuleerend zou werken op de verrichtingen van onze jongere garde. Kom, aanhang van Rood-Wit, een prach tige wandeling naar de Meer; ons Stadion is momen teel een lustoord gelijk, hier geen vechten en dringen om een plaatsje, goede sport, een gezellige boom, met een heerlijk kop koffie in de rust en na afloop van den wedstrijd feliciteer je jezelf, dat je lid of donateur van zoo'n fijne club bent. Lezer of lezeres, volgt m'n raad eens op, U zult er vast en zeker geen spijt van hebben. Ons derde moest tegen A.F.C. II in het krijt treden en het begin was al dadelijk veelbelovend. Direct van den aftrap af begonnen we een grootsch offensief, alleen was het jammer, dat het spel veel en veel te kort werd gehouden. De A.F.C.-ers probeerden met lange trappen aan het Ajax-trommelvuur te ontkomen en daar Vrouwe Fortuna ook min of meer op hun hand was, konden ze hun doel geruimen tijd maagdelijk houden. Eindelijk gelukte het Ajax te scoren, maar lang mochten we ons niet in deze voorsprong verheugen, daar de Reds met een tusschen twee haakjes clean offside goal", gelijk maakten. Maar ja, wie is zonder feilen, de scheidsrech ter wees resoluut naar het midden, en we trapten op nieuw af. Helaas nog meer vervielen we in de fout van kort, véél te kort spel, keurig schoven onze spelers het bruine monster naar elkaar toe, het leek wel een dam wedstrijd, zoo prachtig werd er geschoven maar resultaten levert zoo'n spelletje helaas bijna nooit op. Integendeel, de A.F.C. centervoor kreeg weer een lange bal toegespeeld, even weifelen en missen in onze ach terhoede, en Hermsen kon voor de tweede maal de bal uit het net grabbelen. Tot de rust bleef de stand, on danks veel sterker zijn van Ajax 12 in ons nadeel. Na de thee spraken we af het spel nu eens flink open te houden en onze spil Eman gaf al dadelijk het goede voorbeeld en begon met prachtige, lange trappen de vleugels te voeden. En Arens én Schelvis werden nu beiden meer in het spel betrokken en ze deden dit uit muntend. Arens maakt met een prachtige drop-volley gelijk, en even daarna smaakten we het genoegen er zelfs 32 van te maken., Dit was A.F.C. te veel, met een juweel van een buitenspel-goal, ,,de referee 'had blijkbaar z'n bril vergeten", maakten ze weer gelijk, en zonder morren werd weer afgetrapt. Schelvis dook als een Snoek langs de vleugel, passeerde de half back, de back. Trok de bal toen sierlijk terug, maar helaas deze prachtige kans werd hopeloos verknoeid. Wéér een ren van Joop, een juweel van een schijn beweging, de back voorbij en met een listig schot in de uiterste hoek hadden we voor de derde maal de leiding. Nu of nooit zei Loois, een hooge voorzet van Arens, een pracht sprong en voor de vijfde maal werd het bruine vod in de touwen gedeponeerd. Spoedig hierop klonk het eindsignaal en twee en twintig spelers hadden -voor een handjevol, maar enthousiaste toe schouwers een faire fijne wedstrijd gespeeld. Over onze spelers nog het volgende. Keeper Hermsen goed, maar een beetje meer bewe gelijkheid zou zijn spel zéér ten goede komen. Ook zijn uittrappen moet beter worden verzorgd; hij had echter 's morgens al een wedstrijd gespeeld, wellicht was hij dus wat vermoeid. Paternotte en Van Rooy backten, 't is eigenlijk meer een Siameesche tweeling, want hoe veel jaren staan deze twee wapenbroeders nu al niet schouder aan schouder. Captain Paternotte was dit maal een tikje beter dan z'n collega. In de halflinie schui len véél mogelijkheden, maar... of ze er ooit uit zullen komen. Jaap van Leeuwen, de rechtshalf, is te zwaar. Trainen Boy er moeten absoluut eenige ponden af. Voetballen kan je heusch wel, maar zoek het toch steeds niet in te klein spel. Je hebt eigenlijk te veel balcontröle en die misbruik je om op een paar vierkante meter .beentje over" te doen. Kijk eens naar Schubert, die van de linkshalfplaats af met van die lange halen des noods de rechtsbuiten kan bereiken. Hetzelfde recept zou ik de spil Eman voor willen schrijven. Hij draagt de maarschalkstaf in z'n ransel, als hij maar ernstig wil. Openen Boy, een spil moet ruimte kunnen maken. Breek nu toch eens met dat figuurzagen in de breedte. Je bent er toch om je voorhoede te voeden en niet om met je1 vleugel-halfs wat te cake-walken. De rechtshalf Begin dan met regelmatig Ovomaltine te nemen. Ovomaltine is de compen satie voor het grooter krachtsverbruik en voert Uw uithoudingsvermogen ten top. Vraagt Uw trainers maar eens Leidscheplein - Telef. 33072 - Amsterdam-C. REISGEZELSCHAPPEN welke naar Amsterdam komen, lunchen en dineeren in de Stadt-Schanke.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 7