SOME SENSES AND SOME PAG. 38 - AJAX CLUBNIEUWS Met ons Eerste gaat het weer uitstekend; onze jongens hebben het voor elkaar weten te peuteren om vijf punten achterstand te verkrijgen en voelen zich nu eerst in hun element. Nu staan we gelukkig precies als verleden jaar om dezen tijd: vijf punten op de leiders achter, nu hebben we tenminste weer wat in te halen. Laat ze nu maar komen, geen punt staan we nu meer af, de tegenstan ders, die ons dit seizoen reeds gehad" hebben, mogen van geluk spreken, want anders Vooruit, kampioenen, nu aanpakken, we moeten dit jaar verder ook op prolongatie werken. Achterhoede, sta pal, halflinie steun en stuw als vroeger, voorhoede, vijf vingers aan één hand, hou koers en denk om de remoustikken. Dit jaar zal het geen zacht eitje" worden, maar toont nu, dat moedig volhouden, na aanvankelijke tegen spoed, niet vreemd is aan de mentaliteit van een Ajacied. De groote fout tot op heden is, dat onze spelers te huiselijk zijn, dat moet afgeloopen zijn. Nee, dames, nee elftallencommissie, schrik niet, ik meen het goed, ik wil alleen maar zeggen, dat we voortaan ook onze uitwedstrijden moeten gaan winnen, that's all. Bij V.S.V.Ajax zat ik naast een buitengewoon ver velenden meneer; in het begin ging het nog, maar later, toen de V.S.V.-ers een voorsprong hadden verkregen, werd hij beslist onverdraagzaam. Ziet U die linksbuiten daar, een spelertje nietwaar, is al zes en dertig jaar lid van V.S.V.; ziet U dien keeper, wat een stijl, vindt U niet, die is al jarenlang een broer van dat kleine kereltje ginds in de voor hoede, enz. enz. Nu vind ik het altijd prettig om iets te leeren, maar het kan ook te bar worden en onwillekeurig zon ik op een motief om van den vent af te komen. Verplaatsen ging nu eenmaal niet, daarvoor was het te vol. Eindelijk dacht ik mijn kans te krijgen. Op meer dan schitterende wijze had Gerrit Keizer een hard schot uit zijn doel gehouden. Niet onaardig, zei de mijnheer naast mij. Wat zegt U? meende ik te moeten antwoorden, niet onaardig, verschrikkelijk vind ik het, een bal zoo onhandig te stoppen, maar enfin, wat kan je ook eigen lijk van zoo'n keeper verwachten? Wat bedoelt U met zóó'n keeper, dat is Keizer toch immers, klonk het verwonderd. Daar heeft U gelijk in, het is één van de Keizers, U moet n.l. weten, dat hij nog tien broers heeft en dat zijn allemaal keepers en om nu geen onrust te zaaien, mogen zij ieder om de beurt meespelen. Jammer genoeg is het vandaag zijn beurt, jammer, omdat hij de slechtste van de elf gebroeders is. Aan zijn stomverbaasd uiterlijk te oordeelen, zou hij verder zijn kiezen wel op elkaar houden, dacht ik zoo bij mij zelf.. Even later wordt Anderiessen handig door een V.S.V.-er gepasseerd. ,,Dat is sterk," zeg ik zoo voor mijzelf. Maar daar gaat de loudspeaker naast mij weer open: Nee, mijnheer, dat is niet waar. Ik word giftig en zeg heftig: Mijnheer, doe mij een lol en bemoei U verder met uw kippen, maar als ik zeg, dat het sterk is, dan is het ook' sterk en daarmee basta. En toch heeft U ongelijk, Sterk is die linksbinnen daar en die speler, die U bedoelde, is Michel en nu U verder toch over kippen begint, ik heb een leghorn, die Ik ben verder maar voor de tribune in den regen gaan zitten. s|c Twee clubbladen geleden hebben wij eens iets ge schreven, waarmede sommige van onze geachte lezers het niet eens waren. Gelukkig waren dit heele verstandige menschen, die ons in het vorige nummer, op een prettige wijze, hun meening uiteen hebben gezet. Een meening, die, hoewel misschien anders dan de onze, in ieder geval het bewijs leverde, dat beide partijen (mag ik eigenlijk wel van partijen spreken) maar één doel voor oogen hebben, n.l. Ajax te dienen. Daarom alleen al zou het prettig zijn, gezonde, eerlijke critiek aan te hooren, maar dit is het niet alleen: door dit kleine meeningsverschil kregen wij onverwachts weer den steun van een paar first class medewerkers en dat was voor de Redactie een buitengewone verrassing. Is het nu niet mogelijk, mijneheeren, dat we op dezelfde basis doorwerken (niet met meeningsverschil- len natuurlijk) en dat we weer geregeld leuke, gezellige copie van U krijgen. Nogmaals, geachte lezers, het clubblad is niet alleen Voor Ajacieden, maar ook door Ajacieden. Aan U verder de daad. De veteranen stevenen recht op het kampioenschap af. De wedstrijden weet ik niet precies meer, maar dat doet er ook eigenlijk minder toe; tot op heden hebben wij alles gewonnen en dat is de hoofdzaak.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 4