de beroemde Efweka Scheermesjes ZIEKTEKOSTEN-VERZEKERING PAG. 36 - A J A X CLUBNIEUWS Het is ons deze maand wat betreft ons eerste elftal niet bijster naar den vleeze gegaan. Vier wedstrijden stonden op het programma en slechts één eindigde in een overwinning, terwijl de overige werden verloren. Allereerst op 6 October tegen Racing Club Haar lem, alwaar onze jongens met 10 het onderspit moes ten delven. Het is lang geleden, dat deze sympathieke ploeg van Krom ons de beide punten wist afhandig te maken. Zij hebben er echter voor gewerkt en deswege brengen wij hen dan ook onze hulde. De tweede wedstrijd werd een overwinning van 21 op Hermes D.V.S. Het is er in deze kamp af en toe warm pjes toegegaan en reeds na ongeveer 10 minuten moest Puttelaar het veld verlaten met een gat in het hoofd, terwijl de H.D.V.S.-er Van der Tuyn eveneens een hoofdwonde kreeg. Laatstgenoemde kwam echter spoe dig terug met een pleister op het hoofd en speelde vroo- lijk verder, zonder veel nadeel van zijn blessure te on dervinden. Hij zag tenminste kans met een fraaie kopbal nog een doelpunt voor zijn vereeniging te scoren. Door het uitvallen van Puttelaar werd Blomvliet uit de voor hoede als back aangewezen, terwijl tot onze verbazing ten Have als reserve inviel. Het eerste kwartier van dezen wedstrijd had m.i. de elftalcommissie toch moeten leeren, dat het verder verloop een forsche partij zou zijn en het mag toch wel als bekend worden geacht, dat ten Have niet de man voor dit soort wedstrijden is. Verder was deze speler reeds eenige malen voor het eerste elftal niet opgesteld. Ons inziens was Distelbrink op dit moment de aangewezen man geweest om in te vallen. Het is niet onze bedoeling hier kritiek uit te oefenen, doch de gedachte kwam in ons op in verband met zekere regels der logica. Au fond is er voor iedere speler een tijd van komen en van gaan. Een jongere speler zal dan diens plaats moeten innemen. Men geve hem een faire kans. Wij zullen U een verder verslag van dezen wedstrijd besparen, daar hij al weer eenigen tijd geleden werd gespeeld. Het einde kwam voor ons met een verdiende overwinning. Op onzen vrijen Zondag werd een vriendschappelijk partijtje tegen Feyenoord gespeeld en wij moesten hier in de eer aan de Rotterdammers laten, die met een 10 zege naar huis gingen. Op Woensdag 23 October traden het Nederl. Elftal en een tweetal Zwaluwen-elftallen resp. in Rotterdam en den Haag in het veld. Anderiessen was in eerstge noemd elftal opgesteld, terwijl Diepenbeek, Blomvliet, Gischler en Fischer in den Haag van de partij waren. Het mag ongetwijfeld als een eer gerekend worden, dat zooveel spelers uit onze vereeniging daartoe waren uit- genoodigd. Het komt ons echter voor, dat deze show, zoo in het begin van een voetbalseizoen, niet gelukkig te noemen is. De meeste clubs hebben over het alge meen een betrekkelijk overladen voetbalmenue te ver werken, terwijl er voor sommige vereenigingen Zondag j.l. zware competitie-wedstrijden op het programma stonden, Het is dus wenschelijk, dat, uitgezonderd voor het Nederlandsch elftal dan, natuurlijk alléén eenige weken voor een interlandwedstrijd, deze spelers aan de gemeenschappelijke training van hun eigen vereeni ging meedoen om het z.g. teamwork op te voeren. Onze spil Anderiesen is weder voor het Nederlandsch elftal tegen Denemarken verkozen. Gefeliciteerd Wim, speel als een waardig vertegenwoordiger van de Ajax- kleuren. Zondag j.l. stond een zware wedstrijd voor onze jon gens op het programma. V.S.V, in Velsen is nimmer een gemakkelijk tegenstander op eigen veld. Wij heb ben dit aan den lijve moeten ondervinden. Met 42 dolven wij het onderspit. Zij, die van oordeel waren, dat Pluvius ons dezen dag goedgunstig gestemd was, hebben ongelijk gehad. Ondanks het vele hemelwater dat viel, verloren wij toch. Door deze nederlaag staan wij een vijftal punten op de leiders ten achter. Verleden jaar bevonden wij ons op zeker moment in eenzelfde situatie, die zich vanaf dat moment ineens ten goede begon te keeren, d.w.z. in ons voordeel. Moge het thans wederom zoo loopen. Jongens nog een schepje er op. Zondag a.s. hebben jullie rust en dat hebben jullie verdiend. Daarna gaan we uit een ander vaatje tappen. Moge de geest vaardig over jullie worden. Laten we vast afspreken, dat het in de eerstvolgende wedstrijden stukken beter gaat. Het tweede elftal heeft geen onverdienstelijke maand achter den rug, behoudens dan den eersten wedstrijd tegen E.D.O., die onnoodig met 42 werd verloren. Daarna is het echter belangrijk beter gegaan. Zeebur- gia 2 werd met niet r^inder dan 50 op eigen veld ge slagen, terwijl in een zeer goed gespeelden wedstrijd tegen R.C.H. met 10 werd verloren. Vermeldens waard is hier, dat de in dezen wedstrijd een aan onze jongens toegekende penalty werd gemist, waardoor ons een zeker verdiend gelijk spel ontging. De laatste in deze 10 voor 44 cent 1e VAN SWINDENSTRAAT 123, AMSTERDAM-O. TELEFOON 50116 54283 53196 SLUIT UWE door JOOR RELSER bij oe vzvz KEIZERSGRACHT 257 - AM STE R DA M-CE NTR U M - TELEFOON 314R6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 2