3 r OPEN BRIEFJE AAN DE T. G. NUMMER 3 19e JAARGANG 1935 Afd. Advertentiën B. WESSEL, Mauvestraat 32, 's-Gravenhage. - Telefoon 110978 Postrekening 113258. HET NEDc ELFTAL» HET AMATEUMSME EN DE CLUBS Telkenmale als we het onuitsprekelijke voorrecht heb ben, dat de Technische Commissie ons de mededeeïing doet een onzer spelers noodig te hebben voor het Haag- sche trainingkamp, waait op ons Kasteel in de Meer hoog de vlag uit, maar nu niet minder dan... vijf... onzer spelers die eer waardig wordt gekeurd, pinken v/e een traan weg van stille ontroering en laten we net als ,,Ajax" onzen baard staan. Want wij zijn diep door drongen van de overweldigende eer aan onze kleuren bewezen, en vinden het reusachtig, dat we wellicht in de nabije toekomst weer een welp mogen afleveren aan de Bloem van het Nederlandsche Voetbal". Het oranje yersie beteekent voor iederen voetballer immers het Voetbalwalhalla" en opent voor eiken uitverkorene nog steeds ongekende mogelijkheden. Ja, wordt er thans niet reeds gemompeld, dat er een voorverkoop van entree biljetten voor de te spelen interlandwedstrijden mede aan vastzit, terwijl de club, waarvoor de betrokken spe ler geregeld uitkomt, zelfs garant moet zijn voor een eventueel nadeelig saldo. Ik vertrouw, dat de K.N.VB. nog een stapje verder gaat, en de clubs bovendien aan sprakelijk stelt voor alle schulden der spelers. Dan wordt het pas ideaal: ik zie het al, dat voor een wedstrijd begint er minstens elf deurwaarders op de recette be slag komen leggen. Arme Oudheusden, er hangt nog heel wat boven je hoofd. Met dit al loopt onze eigen trainingsavond echter lee- lijk in de soep en misschien zou een verzoek om ons geheele eerste elftal in Den Haag te laten trainen, wel in goede aarde vallen. Want van ons gezamenlijk trainen komt thans niets terecht, terwijl het toch overbekend is, dat een groot deel van ons succes alleen door „samen spel" werd verkregen. Bij onze ,,niet uitverkoren spe lers" gaat de aardigheid er vanzelfsprekend af en daar staan we met onzen trainer, ons prachtig verlichte veld, warm water etc. etc. Als hierin dan ook geen verande ring wordt gebracht, kunnen we beter een warm-water- en-vuurzaak beginnen. Diverse malen hebben wij reeds ,,Ras Lotsy" verzocht om ook eens aan de Ajaxbelangen te denken, maar, helaas, het wordt hoe langer hoe erger. Onze trainings avonden, die wij met zooveel liefde en zorg hebben op gebouwd, wordt hopeloos stuk gemaakt onder de leus „Leve het sterke amateuristische Nederlandsch elftal". Op geld wordt niet gekeken, tweede klasse spoor, een taxi naar het veld en een diner na afloop komen de jongens ook waarlijk wel toe, maar men moet wel een vreemdeling in ons voetbal-jeruzalem zijn, om naievelijk te veronderstellen, dat deze vergoedingen ook inderdaad hiervoor worden gebruikt. Persoonlijk maak ik me hier over ook heusch geen kopzorg, daar het mij ten eerste geen steek aangaat, en de tijden bovendien al somber genoeg zijn. Maar ik moet toch werkelijk lachen, wan neer ze in Den Haag zoo op hun amateuristische borst slaan, en denken „leiding" te geven. Wel betreur ik het, dat het de c 1 u b s niet toegestaan wordt haar eerste elf talspelers een diner en taxivergoeding voor een trainings avond te geven, maar dit riekt naar dat verdoemde pro fessionalisme en dat is in Holland taboe. Men zou dan echter eens zien, hoe het spelpeil der clubs naar boven vloog, wat brood-en brood-noodig is, en m.i. meer waar de voor het Nederlandsche voetbal heeft, dan alleen een sterk Nederlandsch elftal. Daar er blijkbaar minstens 35 spelers noodig zijn om tot het samenstellen van een Nederlandsch -elftal te komen, en wat vergoedingen be treft, de K.N.V.B. alles geoorloofd is en de clubs niets, zou ik willen eindigen met de Technische Commissie be leefd maar dringend te verzoeken niet de benoodigde krachten meerendeels uit één club te betrekken. Ik laat hier nog even de namen van de uitverkoren spelers volgen: Anderiessen, Diepenbeek, Blomvliet, Fischer en Gischler, zoodat ieder weldenkend sportsman zal moeten beamen, dat een ernstig woord van protest wel op z'n plaats is. JAN SCHOEVAART.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 1