De „ALGEMEENE FRIESCHE" KEEP SMILING AT TROUBLE. Onderlinge Levensverzekering-Maatschappij in Nederland mmmmmmmmmmmmmmmmm/mmmmmm PAG. 46 - AJAX CLUBNIEUWS In den nood leert men zijn vrienden kennen! De waarheid en dieperen zin van dit spreekwoord leeren wij in deze dagen weer eens kennen. Want al verkeeren wij dan niet „in noodwij zouden onszelf zand in de oogen strooien als wij ontkenden, dat wij momenteel moeilijke tijden doormaken. Het gaat met het eerste niet zooals we gehoopt en gedacht hadden en, al is alle hoop nog niet vervlogen, het ziet er niet naar uit, dat wij ook dit seizoen weer kampioen zullen worden. Natuurlijk zullen onze jongens er nog voor vechten voor al wat zij waard zijn, maar men speelt nu eenmaal niet elk jaar het kunststukje klaar om vijf punten achterstand in te loopen. Dat zou vanzelfsprekend een leelijke streep door onze rekening worden. Wij zitten met ons nieuwe terrein op hooge lasten en al valt of staat onze exploitatie-rekening niet met een kampioenschap en de daaraan verbonden inkomsten uit de kampioenswedstrijden, toch zou het een klontje uit onze pap zijn als wij deze zouden moeten derven. Daarom gaan wij, indien de kansen niet zouden kee- ren, zeker moeilijke tijden tegemoet. Wij hebben ver leden jaar ons nieuwe terrein gebouwd, natuurlijk voor onszelf, voor de club, in de eerste plaats, maar toch ook voor het publiek, dat wij hier beter en comfortabeler ontvangen kunnen. En wat zien wij nu gebeuren? Dat dit publiek zich van ons af keert. Hetzelfde publiek, voor een deel, dat ons in tijden van voorspoed naloopt en, ook weer voor een deel, met zijn adoratie misselijk maakt. Zij gaan thans naar Blauw-Wit, dat succes heeft... Let wel, wij misgunnen de Zebra's hun succes geens zins. Wij verheugen ons daarover zelfs hartelijk. Zoo zeer gunnen wij hen dit succes, dat wij hen deze over- loopers... niet gunnen. Wij merken het overal rondom ons heen. Vrienden, kennissen of collega's, die je anders 's Maandagmorgens op den schouder kloppen en toelachen: „Ajax weer fijn gewonnen! Reuze-cluppie, dat Ajax", kijken thans vol leedvermaak en haasten zich om de een of andere sma lende opmerking te maken. Er zijn wel eens oogenblikken, waarop ik hoop, op recht, dat het Ajax eens heel slecht zal gaan. Gekke gedachte, niet-waar? Toch durf ik bekennen, dat het zoo is. Waarom? Niet omdat ik alleen maar wil, dat het Ajax slecht zal gaan, maar omdat wij dan eens groote schoonmaak zouden krijgen. Groote schoonmaak van al diegenen, die alleen maar van Ajax houden, omdat Ajax een zoo groote en sterke club is, maar die niet van Ajax houden, omdat het Ajax is. Drommels, wat zou ik lachen kunnen als zij allemaal wegtrokken, wanneer wij bijvoorbeeld eens zouden degradeeren. Als we in de narigheid zouden komen. Als witjes zouden ze wegvliegen, zooals er nu al vele weg- fladderen en zich zetten op het blauw-witte bloempje. Zoudt gij dit duur gekocht vinden? Zoo bijvoorbeeld zoo n groote schoonmaak voor een degradatie? Ik niet. Er zijn nog altijd meer menschen aan voorspoed ten onder gegaan dan aan tegenspoed! Al lijkt het meestal anders. Denkt nu niet, dat ik dit in een sentimenteel oogen- blik schrijf of omdat ik misschien wat verbitterd zou zijn om, toevallig, persoonlijke ervaringen. Ik schrijf dit, omdat het noodig is, dat wij elkaar zulke dingen eens zeggen. Misschien heb ik het heelemaal mis en komen er in het geheel geen moeilijkheden. Maar dan nog is het goed, daarover eens te denken. Omdat wij te allen tijde moeten weten, wat wij aan elkaar hebben. En men komt er zoo slecht toe zoo iets te schrijven als de zon hoog aan den hemel staat. In den nood leert men zijn vrienden kennen! Daarom houd ik wel van deze tijden en daarom mogen wij lachend de winst van het verlies boeken. „Keep smiling at trouble!" „SCAT". te LEEUWARDEN IS DE GROOTSTE Verzekerd kapitaal ruim 270 millioen gulden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 12