DE „TIJDGEEST" Neêrlands Grootste Speciaalzaak in Gordijnen, Linoleums, Tapijten, Bedden, Meubelen SPAARBANK VOOR DE STAD AMSTERDAM PAG. 44 - A J A X CLUBNIEUWS D.W.S. IV—Ajax V 2—2 ,,Een gewaarschuwd man telt voor twee", werd hier weer be waarheid. Dat de waarschuwing noodig was bleek wel uit het resultaat: 22; na de reeks van overwinningen van het Vijfde, lijkt dit wel een schriel resultaat. Niets is minder waar; een pluim op den hoed van de D.W.S.-ers, doch daarbij mag ik het Vijfde niet vergeten, een pluim met één veertje meer is zeker op zijn plaats. Een puik partijtje, jongens, er werd gespeeld met een dash, waartegen D.W.S. eerst niet op kon, ondanks haar windvoordeel. Dat wij steeds hebben voorgestaan, geeft dan ook een normaal verloop te zien. Doch de achterhoede van D.W.S. heeft een groot aandeel in den uitslag. Een stoere stevige verdediging, die met de onze, van Tuyll en Knijn (plaatsvervanger voor de Ruyter) een krachtmeting aanging, kon den stand geruimen tijd blank nouden, doch moest op het laatst voor een schot van Timman zwichten. Veel verder kwamen wij niet, ook niet na de rust, met wind in den rug. Het wilde niet vlotten, terwijl er niet voldoende op den bal werd gezeten. Doris van Leeuwen, maakte hierop een uitzondering, gaf een goed voorbeeld, door isteeds geen krimp aan zijn tegenstander te geven. Joop Diepgrond wil daar wel een voor beeld aan nemen. Je aangeven is keurig, doch aan herstellen moet je toch een weinig meer aandacht besteden. Als je eenmaal je been naar een tegenstander, die je passeeren wil, uitsteekt, hoef je in dien stand niet als in een keizerlijke trance te blijven staan. Stand beelden wil D.W.S. niet op het veld hebben. Some sprints is hier troef. Zeker wil ik met genoegen nog een keurige safe vermelden, ver richt door onzen voorbeeldigen keeper van Groningen. Éen voor 99% zekere goal werd door hem weggestompt op een wijze, je voorman Keizer waardig. Bravo, clubgenoot, in deze wedstrijden heb je aardig meegedragen tot het succes. Onze invaller Kreugel (rechtsbuiten) kon van Tuyll op die vleugel niet doen vergeten. Hoewel van Tuyll hier een nieuwe plaats in zijn voetbal-carrière begon, ging er van zijn spel toch kracht uit, waardoor juist onze tegenstanders twijfelachtig in hun optreden werden. Ik hoop je dan ook volgende week weer op je nieuwe plaats aanwezig1 te zien. Onze nieuwe linksbuiten de Graaff verricht met zijn partner Timman en niet te vergeten de ruggesteun Brave, goed werk. Een snelle en pittige vleugel vormt dit enthousiaste stel; ik verwacht dan ook nog heel wat doelpunten van dien kant. De capaciteiten etc. zijn aanwezig, nu nog de productiviteit en niet te vergeten alleen voetballen,, verder zeg ik niets. De goede verstaander zal hier wel begrepen hebben. A.s. Zondag De Spartaan op ons veld aan de Kruislaan, waar over later. HAANTJE. HET ZEVENDE EN OCTOBER, Ondergeteekende heeft maar Weer eens de pen op genomen om U één en ander omtrent de lotgevallen van het zevende te vertellen. U weet wel: het zevende, die gezellige ploeg en inderdaad, wij hebben weer een gezellig clubje. Er mankeert alleen een kampioenschap aan!!... Pot dorie, wat is die kerel optimistisch. En toch, een beetje optimisme is gerechtvaardigd. Hebben wij niet onze eerste drie competitiewedstrijden gewonnen en onder de bedrijven door de tweede ronde van de bekerwedstrijden bereikt? Maar kom aan, laat ik nu eens een geregeld verslag geven. Onze eerste wedstrijd tegen Germaan II is verregend en wordt dus overgespeeld. De tweede match tegen S.A.V.M. III was een bekerwedstrijd en werd door ons met 32 gewonnen. De volgende wedstrijd tegen Fokke III werd een overwinning met... schrikt niet, o lezer... 115, een fantastische uitslag, nietwaar. Wij hebben gauw een dubbeltje stopverf gehaald en de achterhoede goaldicht gemaakt. Han Bruyntjes speelde weer eens met ons mee, die promotie naar het zesde beviel je toch niet, hè Han? Nu, het was „une joyeuse rentrée"; ik meen, dat je vijf doelpunten hebt gemaakt, is het niet? Maar de geheele voorhoede verdiende een compliment voor het zeer pro ductieve spel, er werd niet gepingeld en er werd ge schoten en raak; maar laat ik jullie niet te veel opheme len, anders zetten ze jullie in het eerste! Tegen de Meerboys had ik in de eerste helf niet ge dacht, dat we met 61 zouden winnen, want die luitjes speelden een mooi, pittig partijtje en wij hadden achter de handen?... vol werk. Maar toen we den druk een maal weerstaan hadden, ging het uithoudingsvermogen ook een woordje meespreken en toen was de zaak gauw bekeken. Laat ik niet verzuimen Hartog een speciaal woord van hulde te brengen voor zijn- mooi keepwerk. Het was dik in orde! Bruyntjes met drie, Takes, Sauveur en Pieters met ieder één waren de goaltjes-fokkers. Onze laatste en vierde overwinning in successie be haalden wij gisteren tegen T.D.O. III. Jongen, jongen, wat heeft het gespannen, 10, 11, 21, 22 en het einde met 32 voor ons. De weersomstandigheden M. G. OUDKERK BILDERDIJKSTRAAT 77-85 AMSTERDAM Begrooting m. prijsopgave Gratis zonder eenige verbinding .Amsterdam OPGERICHT IN 1848 Hoofdbureau SINGEL 544-546 Spaarbusjes gratis in bruikleen te verkrijgen. In 1934 werd door middel van deze busjes ruim f 215.000.gespaard.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 10