SPAARBANK VOOR DE STAD AMSTERDAM Af ALX CLUBN IEUWS PA&iJM Ajax handhaaft zich in de eerste klasse. Tot ons genoegen is het ons eerste honkbalnegental gelukt zich in de eerste klasse te handhaven door met niet minder dan 164 over de 2e klasse kampioen, Duvianen, te zegevieren. Gefeliciteerd, boys Het was een verheugend feit te kunnen constateeren, dat het spel van ons team nog altijd beduidend beter is dan dat van de 2e klasse clubs. Niettemin moeten wij een bijzonder woord van lof richten tot de Velsenaren, die zich, niettegenstaande den flinken achterstand die ze reeds in het begin van den strijd boekten, hardnekkig verdedigen en in de 9e innings nog een tweetal runs aan hun totaal konden toevoegen. Routine is iets, waar het de Duvianen voornamelijk aan ontbreekt. Laten wij hopen, dat deze sympathieke tegenstanders volgend jaar meer succes hebben, al zouden wij niet graag willen, dat dit ten koste van Ajax zou gaan. Onder de toeschouwers bevond zich ook onze uit Indië terug gekeerde oude honkbalcrack Harinck. Hieronder volgt het verloop van den wedstrijd. Ie INNINGS. Duvianen. Stal gaat al dadelijk uit op 3 slag. De Weers geeft een twee- honkslag, terwijl Stam en v. Westen door 4 wijd eveneens op de honken komen. Jan Blomvliet weet dan echter Buis en de Waard achtereenvolgens op 3 slag uit te krijgen en zet zoo doende de bezoekers voor nul aan den kant. Ajax. Ook Ajax' beurt is slechts van korten duur. Stam en Doon gaan beiden op 3 slag uit. Jan Blomvliet komt door een fout op het eerste honk. Daar H. Blomvliet fraai door De Weers ge vangen wordt, levert ook deze innings niets op. 2e INNINGS. Duvianen. Damgen komt door een honkslag op het le honk. Van Dijk en Sluiters verdwijnen op 3 slag. Damgen wordt bij het stelen van het derde honk door Doon uitgetikt. (00). Ajax. Gischler komt door 4 wijd op het eerste honk. Koenen geeft een eenhonkslag. Bonneveld sneuvelt door een vangbal. Kreugel komt met een lagen slag veilig op de honken en brengt Gischler en Koenen thuis. Ook Bakker geeft een honkslag, waarop Kreugel binnenkomt, dank zij een verkeerde aangooi op het thuishonk. Jan Stam geeft een vangkans, doch wordt gemist. Het is slechts uitstel van executie, want hij gaat uit op 3 slag. Doon geeft een vangkans aan den 2en honkman, welke deze dankbaar accepteert. (03). 3e INNINGS. Duvianen. Stal wordt al dadelijk door Jan Blomvliet gevangen. De Weers sneuvelt op 3 slag. Stam krijgt 4 wijd, evenals van Westen. Buis geeft een eenhonkslag, waarop Stam thuis komt. De Waard verdwijnt op 3 slag. (13). Ajax. J. Blomvliet geeft een mooien tik en komt thuis door een fraaien slag van zijn broer Henk, waarop Stam, die voor H. Blomvliet loopt, dank zij slecht veldwerk van Duvianen, even eens binnenkomt. Gischler slaat den bal regelrecht naar den werper en gaat zoodoende uit op het eerste honk. Koenen krijgt een vrijen loop. Bonneveld verdwijnt op 3 slag. Kreugel raakt den bal wel, doch de bal is eerder op het eerste honk en hij gaat dus uit. (15). 4e INNINGS. Duvianen. Damgen verdwijnt door een catch van Gischler. Van Dijk mag wandelen, terwijl Sluiters op 3 slag uitgaat. Van Dijk ziet hierna kans thuis te komen. Stal geeft een zacht tikje, doch bereikt veilig het eerste honk door een foutje van H. Blomvliet. Doch Blomvliet rehabiliteert zich door vlak hierna De Weers uit te vangen. (25). Ajax. Bakker slaat naar den werper en gaat uit op het eerste honk. Stam en Doon krijgen een vrijen loop. Door een verkeerde aan gooi van den werper komt J. Stam thuis. Jan Blomvliet krijgt 4 wijd. Henk Blomvliet geeft een. tik, doch verdwijnt op het eerste honk. Doon is inmiddels thuisgekomen. Gischler wordt gevangen door den linksvelder. (27). 5e INNINGS. Duvianen. Stam- geeft een mooien tik, doch wordt bij een poging om het tweede honk te stelen uitgetikt door Kreugel, dank zij een aan gooi van Jan Stam. Van Westen forceert 4 wijd, doch gaat eveneens opl het 2e honk uit, nu met medewerking van catcher Bakker. Buis verdwijnt op 3 slag. (27). OPGERICHT IN 1848 Hoofdbureau SINGEL 544-546 Spaarbusjes gratis in bruikleen te verkrijgen. In 1934 werd door middel van deze busjes ruim f 215.000.— gespaard, mm

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 19