PAG. 200 - A A X CLUBNIEUWS mm//, hem te beschimpen, doch hij bedenke, dat door zijn houding de naam Ajax eerder geschaad dan gediend wordt. De geringe successen zijn hier dan ook voor een belangrijk deel niet vreemd aan. Laten wij hopen, dat onze nieuwe leider, Nico Berkhout, meer steun van zijn clubgenooten zal krijgen. Dit is heusch noodzakelijk. Inmiddels gefeliciteerd met je benoeming, Nico, Toch had het m,i. beter geweest, indien er een honkbalcom missie van 3 personen was benoemd. Want gesteld, dat Berk hout met vacantie gaat, wie moet dan de honkbalbelangen behartigen? Trouwens onze zustervereeniging Blauw-Wit heeft ook een drietal leden in haar commissie. Thans zullen wij de gespeelde wedstrijden nog eens de revue laten passeeren. De eerste thuiswedstrijd tegen V.V.G.A. vond plaats op het kleine T.W.M,-terrein, daar het Ajaxveld nog niet geheel ge reed was. Eerstgenoemd terrein was echter voor honkbal totaal ongeschikt, waardoor het spel herhaaldelijk moest worden onderboken. Een en ander maakte den wedstrijd er dan ook niet aantrekkelijker op. De Gemeente-ambtenaren wisten met 189 te zegevieren, Ajax 21400101 —9 V.V.G.A, 31741002 18 De volgende wedstrijd ging tegen Blauw-Wit. Met 179 moesten onze jongens het loodje léggen. De eerste 4 innings kon Ajax op het werpen van den oud-Ajacied Smit geen enkel punt scoren, waar Blauw-Wit 7 runs tegenover stelde. Nog was er een kans, toen Ajax in de 5e innning 4 spelers thuisbracht en Blauw-Wit voor nul aan den kant ging. In de 6e inning maakten v, Heeswijk c.s. echter aan alle onzekerheid een einde. De cijfers waren Ajax 00004 1 22x 9 BI. Wit 2 0 0 5 0 7 2 1 x 17 De week hierop werd reeds de return-match gespeeld. Deze wedstrijd werd wederom op pns veld gehouden, daar het BI. Wit-veld nog niet in orde was. Thans was het Ajax, dat met de overwinning ging strijken, zij het dan ook met één run verschil. Ook nu was het begin voor ons niet bijster hoopvol, want na 3 innings hadden onze tegenstanders reeds een 115 voor sprong. In de achtste inning wist Roodwit echter een zevental punten te scoren, dank zij ook eenige kapitale fouten van de BI. Wit-velders. Daar de Zebra's hier slechts 5 runs tegenover konden stellen, wonnen wij dus met het kleinst mogelijke ver schil, hetgeen tevens onze eerste zege beteekende. BI. Wit 4 2 5 0 2 1 0 5 x 19 Ajax 230 1 5027 x 20 Zaterdag 28 Juni werd tegen de leiders, Quick, gekampt. Bremer verving Bakker als achtervanger en hij deed dit op uitstekende wijze. Jan Blomvliet trof het niet, dat Quick zoo bijzonder op slag was, want behoudens de eerste innings werd er geducht op hem geslagen. Ook Teddy Koenen, die de laatste 2 innings op de plaat stond, kon hierin geen verandering brengen. Het veld werk was aan beide zijden goed verzorgd. Quick maakte slechts 2, Ajax 4 fouten. Quick 03 2 83 2 x 18 Ajax 0 020500 7 Ook tegen Haarlem heeft ons negental het niet kunnen bol werken, Het zag er in het begin anders niet naar uit, want tot de zevende inning had Ajax nog met 109 de leiding. De zevende inning bleek echter fataal te zijn, daar niet minder dan 9 spelers van Haarlem het thuishonk passeerden, terwijl wij voor 0 aan den kant gingen. De internationaal Parson sloeg in deze match een homerun. Ajax 2 2 1 1 3 1 0 1 11 Haarlem 22022 1 94 22 De ontmoeting tegen de roodwitte Haarlemmers was even eens een thuiswedstrijd en eindigde in een debacle voor de onzen. Met niet minder dan 265 wist H.H.C, te winnen. Het eenige wat van deze match te zeggen valt is, dat het Ajax geen greintje mee zat. Overigens toonde H.H.C. zich over alle linies de meerdere. De score was Ajax 102100001=5 H.H.C. 4349 1 01 22 26 Op een Woensdagavond werd door het eerste negental nog een oefenwedstrijd gespeeld tegen het Amsterd. negental. Deze wedstrijd had echter weinig te beteekenen, daar bij onze tegenstanders slechts 4 aangewezen spelers acte de pré- sence gaven, terwijl ook ons negental niet geheel compleet was. Eindelijk had dan de lang verwachte groote strijd plaats tus- schen Ajax en E.D.O. op het terrein van eerstgenoemde. Beide vereenigingen verkeeren n.l. in ernstig degradatie-gevaar. Ajax boekte tot dusver slechts één, E.D.O. nog geen enkele over winning. De weersomstandigheden waren echter niet bijzonder gunstig. Tijdens den wedstrijd begon het hevig te regenen, waarna scheidsrechter v, Heeswijk het spel een oogenblik liet stoppen. Na een tiental minuten kon weer worden aangevangen. Het veld was echter kletsnat en voor honkbal eigenlijk ongeschikt. Vele malen werd de vochtige bal door de slag-menschen fout geslagen, waardoor de aanwezige ballen (5) op een gegeven moment alle in de sloot of oo het weiland lagen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 8