STADT-SCHANKE A) AX CLUBNIEUWS PAG. 199 CRICKET, HONKBAL. Lunch f 0.75 Diner f 1.00 Onze successen in de cricketscompetitie. Onze laatste 3 wedstrijden in de officieele cricket*competitie zijn in evenveel overwinningen geëindigd, waarvan twee zelfs met innings. Acht van de 9 punten, welke te behalen waren, in te palmen, is een prestatie, die er mag zijn en ongetwijfeld hebben allen tot dit zoo mooie succes medegewerkt. Wij hebben zelfs nog kans op het kampioenschap. Tegen A.C.C. III op 14 Juli j.l. ging het van een leien dakje. A.C.C. batte eerst en bracht het tot 93. Ten Have en Dukker hadden met bowlen de beste cijfers, n.L: 2 voor 13 en 4 voor 9. Door toedoen van Blomvliet (20), Schubert (21) en Wijs (36) behaalden wij het zeer fatsoenlijke totaal van 127. Op 21 Juli 1935 bonden wij V.V.V. IV met in* nings aan onze zegewagen. Ook nu batten onze gasten eerst en het schamele totaal van 13 was het resultaat. Dat de bowlingcijfers schitterend waren behoef ik u niet te zeggen: Gehrels 3 voor 7, B. Schoevaarts 2 voor 6 en Dukker 4 voor 0. Cijfers om van te likkebaarden, vindt u niet? Nu waren het Blomvliet (22), Ten Have (32) en Flory (20), die ons in veilige haven brachten. Natuurlijk stuurden wij V.V.V. nogeens naar de wickets en voor 50 hadden alle V.V.V.*ers een beurt gehad. Nu richt* ten B. Schoevaart met 4 voor 10 en Ten Have met 3 voor 5 een ware verwoesting in de V.V.V.*ge* lederen aan. De match tegen A.C.C. III was er ook één van de goede soort. Wij worden door A.C.C. het eerst ingestuurd en reeds na de eerste paar overs legden Ten Have en W. Schoevaart het hout er op. Speciaal Bob stond keurig te spelen. Naar alle kanten vlogen de ballen en A.A.C. kon niet het veld omzetten of hij zag kans er door te komen. Het was een lust om te zien. i Dat alle K.L.M -vliegtuigen naar en van Indië steeds Ovomaltine aan boord hebben, moge voor U wederom een bewijs zijn, wat Ovomaltine beteekent. Begin ook met Ovomaltine te trainen. Vraagt Uw trainers eens, wat Ovo voor den voetballer is, hoe het zijn uithoudings vermogen vergroot. Ovomaltine is verkrijgbaar in busjes van 6 0 ct. af bij apothekers en drogisten. Als W. Schoevaart wordt gevangen komt Thiry even 10 runs slaan en wordt gebowled. Dan wordt Bob schitterend in het verre veld door Pareira ge* vangen. Dit jonge mensch deed even 3 prachtige vangen in dezen wedstrijd. Bob's totaal was 49, waarbij 10 vieren. De Munnik heeft er ook zin in en ondanks eenige kansen, behaalde hij het mooie totaal van 43, waarbij 8 vieren. Ons totaal werd ten slotte 149. Na de lunch is de beurt aan A.C.C. om de runs te fabriceeren. De Ajax*menschen fielden en bowlen echter keurig, zoodat het voor A.C.C. een heele toer wordt om een eenigszins dragelijk totaal te krijgen. Op 69 zat A.C.C. dan ook aan den kant, waarvan Kummer 20 en Sevechal 29. Ook nu waren de bowlers bij Ajax doodelijk: B. Schoevaart 2 voor 16, Ten Have 4 voor 19 en Dukker 3 voor 6. Door keurig fielden en eendrachtig samenwerken is het ons gelukt A.C.C. ook in de 2e innings voor een laag totaal, n.L 71, uit te krijgen en aldus de inningsoverwinning tot een feit te maken. Nu behoorde ook Gehrels tot de succesvolle bowlers. De bowlingcijfers van deze innings waren: Gehrels 3 voor 22, B. Schoevaart 2 voor 13, Ten Have 2 voor 16 en Dukker 2 voor 2. Een schitte* rende vang van H. Pelser verdient ongetwijfeld een speciale vermelding. Het waren hoogtijdagen voor cricketend Ajax. F. DUKKER. Alvorens een overzicht te geven van de in dit seizoen ge speelde wedstrijden, meen ik niet te mogen nalaten den ex- leider onzer honkbalafdeeling, Jan Blomvliet, nog eens hartelijk dank te zeggen voor het vele en moeilijke werk, dat hij voor Ajax heeft verricht. Want moeilijk was het in ieder geval, daar Jan van zijn medespelers niet altijd de volle medeweking mocht ondervinden. Zoo kon het gebeuren, dat even voor den aanvang van een belangrijken honkbalwedstrijd een speler het belang van een vriendschappelijken veteranenwedstrijd midden in den zomer hooger aansloeg. Ook de geest, welke in het eerste negental heerscht, is lang niet what you call. Vooral een zeker iemand kan niet nalaten iederen wedstrijd weer zijn op- en aanmerkingen rond te ba zuinen. Namen noemen zal ik niet. De betrokkene weet zelf wel, wie hier bedoeld wordt. Het is geenszins mijn bedoeling Leidscheplein Telef. 33072 Amsterdam-C. REISGEZELSCHAPPEN welke naar Amsterdam komen, lunchen en dineeren in de Stadt-Schanke.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 7