AY DOQ O AMSTERDAM-OOST TELEFOONNUMMERS 53832-53140 PAG. 196 - A J A X CLUBNIEUWS Na een welverdiende rustpoos zullen onze spelers binnenkort in het veld treden om hun trainingswedstrijden te spelen, om de elftallen? commissie in de gelegenheid te stellen het eerste en de lagere elftallen samen te stellen. Op 18 Augustus vindt reeds een eerste treffen plaats en wel tegen het Egyptisch Olympisch elftal, hetwelk bij wijze van voorbereiding voor de Olympische Spelen 1936 een trip door Europa maakt. Hierop volgt op 25 Augustus en 1 September het A.R.O.L.?beker?tournooi op het veld van A.F.C. aan den Zuidelijken Wandelweg. Niet minder dan 10 vereenigingen zullen elkaar bestrijden om den mooien beker. Deelnemers zijn: Blauw?Wit, D.W.S., H.B.S., H.F.C., N.A.C., U.V.V., Z.A.C., Zeeburgia, A.F.C. en Ajax. Daar de loting nog niet plaats vond kunnen wij u niets naders mededeelen. Mogen onze jongens er in slagen een zelfde figuur te slaan als het vorig seizoen. Zoojuist komt de competitie?indeeling voor ons eerste elftal in ons bezit. Hieruit blijkt, dat wij in Afdeeling I zijn geplaatst met als tegenstanders de volgende clubs: Haarlem, V.S.V., R.C.H., Hermes D.V.S., K.F.C., Xerxes, Sparta, H.B.S., A.D.O. Als nieuwe tegenstanders vergeleken bij ver? leden jaar zullen wij dus thans krijgen: Haarlem, K.F.C., H.D.V.S., Sparta en H.B.S. Ongetwijfeld zullen onze jongens het dit seizoen niet gemak? kelijk krijgen. Doch, waar een wil is, is een weg. Als de ware animo aanwezig is, dan zijn zij niet voor een klein geruchtje vervaard. Veel succes in het komende seizoen wenschen wij onze spelers van harte toe. Voor het tweede en derde elftal staan ook reeds vroeg trainings?wedstrijden op het programma en wel in het 01ympia?tournooi te Gouda en in de seriewedstrijden van de Volewijckers. Mogen ook deze wedstrijden niet Van succes ontbloot zijn. Wij komen nog eens terug op de K.N.V.B.? junioren?competitie, waarvan nu een tweetal seizoenen achter ons ligt. Deze destijds met zoo? veel enthousiasme opgerichte competitie beweegt zich, ondanks de goede bedoeling waarmede zij werd ingesteld, in steeds dalende lijn. Mocht het eerste seizoen besloten worden met een alleszins bevredigende deelname, het tweede vertoonde reeds een geduchten teruggang. Alleen het Westen was bij de kampioenswedstrijden aan? wezig. Van ieder ander district ontbrak elk spoor. Wat mag wel de reden hiervan zijn? Kunnen vele vereenigingen geen spelers missen voor deze competitie, zonder dat andere elftallen hieronder lijden? Of zijn er financieele bezwaren? Ver? leend de K.N.V.B. wel voldoende medewerking? Zijn er misschien andere factoren? Wij weten het niet, doch kunnen slechts vermoeden. Heeft deze competitie dan „au fond" wel zooveel reden van bestaan, dat haar bestendiging vereischt wordt? Ons inziens niet. Het aantal deelnemers in iedere afdeeling is be? trekkelijk gering, zoodat de wedstrijden vanzelf? sprekend hieraan evenredig zijn. Vele spelers die toch uiteraard in hun besten voetbaltijd komen, verspelen mooie wedstrijddagen en verliezen hier? door de animo, waarmede zij meestal het seizoen aanvangen. Voor iedere vereeniging is „de goede stemming" een van de hoofdvoorwaarden van-haar levensvatbaarheid. Wordt de stemming en speel? lust door een of andere omstandigheid gebroken, dan kweekt dat onrust en ontevredenheid. Het is de plicht van ieder bestuur, en toch zeker niet in de laatste plaats van de K.N.V.B., om te zorgen, dat stoornissen als hierboven aangegeven zich niet meer voordoen, dan bij weers? of buitengewone omstandigheden noodzakelijk zijn. -}* Tot slot verwijzen wij alle spelers nog eens naar de pagina waarop de trainings?avonden staan ver? meld en wekken wij hun op toch vooral te zorgen op tijd en vooral geregeld aanwezig te zijn. .T. K. IX. DwO Ot Z_n. MIDDENWEG 12 ELECTRISCHE TABAKSKERVERIJ EN SIGARENFABRIEK II

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 4