ZUR GUTEN QUELLE PAG. 184 - A A X CLUBNIEUWS REMBRANDTPLEIN 41-43 SPAARBANK VOOR DE STAD AMSTERDAM Prima Keuken Heineken's Bieren 3 Kegelbanen Biljardzaa' we niet waarom, doch toen even later de captain van Sochaux met den grooten beker onder z'n arm wegstapte, begonnen we te snappen, dat ze bezig waren ons den eersten prijs door onzen neus te boren. Dat namen we niet. Het ging natuurlijk niet om den beker zelf, we hebben wel een verhuiswagen vol van dat goed. Maar een eerste prijs, waar je recht op hebt, laat je zoo maar niet schieten. Dies maakten we ons allen dik, ondanks de tropische temperatuur en al hebben we hem niet meteen ge? kregen, later hebben ze ons den beker toch gegeven. Dat was 'n les voor de toekomst; over een paar maanden spelen we tegen de Egyptenaren, en dan moeten we eerst weten om welke pyramide het gaat, zoodat wij niet, als we gewonnen hebben, een klein p..?pyramidetje krijgen en de verliezer die groote van wijlen den heer Cheops! En nu zijn we weer in Holland en vragen ons af, hoe we het hebben durven wagen Ajax vooruit als winnares van het tournooi te tippen. Hoe het mogelijk is, dat we een overwinning voorspelden op Sochaux!? De Belgische lucht schijnt een ongun? stige werking te hebben. Je bekijkt dwars tegen je Hollandsche voorzichtigheid in, alles van den luchtigen kant en nu je weer thuis zit vraag je jezelf af: Waar haalde ik de lef vandaan? Want het is een prestatie, 'n team, een voetbal? machine als Sochaux te bedwingen. Wat hebben die rood?witte duivels partij gegeven, wat hebben ze gezwoegd.die uitgespeelde voetbalmoede voetballers, die schijnbaar vanwege het langge? rekte seizoen geen puf meer in de kampioenscom? petitie hadden. Kwam 't ook vanwege de Belze?lucht? Liepen ze daarom ook met rare stroohoeden rond, waarmee ze voor geen geld toe in de Kalverstraat zouden wandelen? Aten ze daardoor ook 'n „ijsie" zoo loopend langs de straat uit de hand. Denk er eens aan, dat je zoo iets in Holland zou doen. Brrrr. Maar nu zijn we weer terug in ons vaderland en weer nette burgers stijf in de plooitot we weer eens naar het buitenland gaan. Maar nu is het uit met de gijn, we zijn weer in Holland en dus ernstig en de redactie van dit blad heeft ook recht op, al zijn het maar enkele, serieuze regelen. Hoe is het mogelijk, dat Ajax daar won in Brussel? En de voetbabtechnische oplossing van het geval zit m.i. hierin, dat de centraal Euro? peesche ploegen meerendeels topzwaar zijn. De voorhoedes zijn goed, soms als Sochaux buitengewoon goed. Maar de verdedigingen halen het niet bij de Hollandsche en zeker niet bij de Engelsche. Ze zijn veel gauwer van de kook en missen het rustige en vastberadene, dat het Engelsche en Hol? landsche spel kenmerkt. Daardoor zijn en Wisla en Sochaux tegen Ajax ondergegaan. En daardoor is een goede Hollandsche ploeg tegen de buiten? landsche ster?ploegen nimmer kansloos. Vooral niet als de werkverdeeling zoo uitgebalanceerd is als door Ajax gedaan is tegen Sochaux. Zonder tot, wat men in Holland wel eens W?formatie noemt, over te gaan, hebben onze menschen de Fransche aanvalslijn volkomen gedekt, waarbij onze halflinie als een gummizak onder druk terugweek, doch zoo? dra de druk verminderde weer naar voren kwam. En onze voorhoede komt de eer toe geen moment het spel te kort te hebben gehouden en telkens weer met snelle uitvallen de rust en het zelfver? trouwen van de Franschen te hebben ondermijnd. Nu staat één ding vast. Onze spelers waren in topvorm en het is niet doenlijk allen de volle eer te geven die hun toekomt. Ze hebben in volmaakte samenwerking het schit? terende resultaat bevochten en daarom aan hun allen tesamen onze hulde! OPGERICHT IN 1848 Hoofdbureau SINGEL 544-546 Spaarbusjes gratis in bruikleen te verkrijgen. In 1934 werd door middel van deze busjes ruim f 215.000.gespaard.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 4