TWEE DAGEN IN HET BARRE NOORDEN» PAG. 156 - A J A X CLUBNIEUWS Dat was nog eens eventjes een uitnoodiging. Ajax moest Velocitas bestrijden in Groningen en ondergeteekende mocht mee, twee dagen het liefst, alsof het zoo maar niets is. Aan het station een select Ajaxgezelschap in prima stemming, gehuwden, verloofden en een paar „losloopers", u weet wel zoo'n ploegje van elk wat wils. In den trein voorloopig gesproken over voetbal hoe bestaat het? en heb ik hier heel wat kunnen opsteken van onze diverse voetbalexperts. In Amersfoort zou Piet v. Reenen ons komen com? pieteeren, uit de Utrechtsche aansluiting kwam eerst de Minister v. Staat, Zijne Exc. Kan. Voor ons was dit een teeken, dat Piet in de buurt moest zijn, en warempel vlak achter genoemde persoon? lijkheid kwam zijne Excellentie, de Minister?Presi? dent der Ajax?voorhoede het perron overhuppelen. „Allen present, vooruit machinist, hollen met die geit". Na een paar kilometer Frans Couton over? gehaald als vierde man voor een zwikkie te fun? geeren; daar hij de finesse's van dit wetenschap? pelijke spel niet goed meer wist, verwachtten wij niet ten onrechte grove winsten. Tijdens het kaarten onze eigen goud?standaard bepaald, en is de devaluatie en wat daar aan vast zit mij thans veel duidelijker. Een lucifer was een cent, en een cent was een stuiver; kan het een? voudiger? Armoede is met dit systeem beslist uit? gesloten. Alleen met afrekenen is het uitkijken, en het is mij nog steeds onbegrijpelijk hoe Dr. Terwen, die ons een doosje lucifers had geleend, plotseling recht meende te hebben op circa drie kwartjes. Voor Zwolle gestaakt bij gebrek aan licht, en konden wij, nadat wij Frans duidelijk hadden ge? maakt, wat hij te betalen had, even uitrekenen, wat we per hoofd verdiend hadden. In Assen goot het, van onze winst permitteerden we ons een taxi, anders duur genoeg daar ca. twin? tig cent per 100 meter. Kamer indeelen, en dan aan tafel; nadat Piet v. Deyck ons uit de kast van een of ander schaak? genootschap allemaal een mooie klok had aange? boden kreeg onze goede stemming een geduchte knauw, door het tragische bericht over de ramp met de „Leeuwerik". Schrille tegenstelling, hier uitgelaten jolijt, en daar ginds diepe smart en rouw. „Rust zacht, brave Hollandsche kerels". „Onze welgemeende deelneming gij diepgetroffen achterblijvenden". Na het diner, thuis blijven, sneeuw over het Noorden, sneeuw over Assen. Geen nood, Hein Delsen geeft biljartdemonstraties, en wij kijken. Verder blijkt ergens in het hotel een soireetje te zijn, om beurten pikken we een dansje op het verboden terrein, als tegenprestaties deelen onze jongens handteekeningen uit, daar Wim Anderies? sen nog niet aanwezig is, neemt Frits de Bruyn zoolang zijn plaats in. Hier mag natuurlijk niet verder over gesproken worden. Na een brandspuitdemonstratie van Gerrit Keyzer op de derde verdieping, waarbij de trap als Niagara fungeerde, ons etui opgezocht. Al? vorens echter in te sluimeren, eerst een poging van het koppel VolkersDelsen om frauduleus onze kamer binnen te dringen met kracht den kop moeten indrukken. 's Morgens onze ochtendwandeling besloten met een voetbaldemonstratie voor de Assensche jeugd, welke zich enthousiast toonde, in tegenstelling met eenige buurtbewoners, welke gegronde vrees voor hun ruiten koesterden. Jan Schubert verschafte zich hier met zijn hooge punters een wereldnaam, terwijl een keiharde volley van John Roeg precies in een raamkozijn een beter lot verdiend had. Met de bus naar Groningen getrokken, en onder de bedrijven gezongen van soldaten, die niet aan liefde moeten doen, en meer van dat fraais. Voor den wedstrijd verschillende sterke mannen, ver? schillende zware gewichten omhoog zien heffen, waarna onze jongens onder het zingen van, „wij zijn niet bang" de kleedkamers opzochten. Met de heeren Koolhaas en Elzenga op een stoeltje in een greppeltje gezeten, waarvan wij spoedig weggejaagd door een opsternaat politie? beambte. Waar wij buitengewoon kinderachtig een halve meter opzij moesten, meende Koolhaas te moeten reclameeren, een ander zeer ten ongerieve van genoemden politieman, welken aanstalte maakte onzen voorzitter te arresteeren. Van een nabijstaanden inspecteur hoorde ik, dat de gevangenisbezoeken meestal op Woensdag plaatsvinden in Groningen; zoover is het echter niet gekomen en toen scheidsrechter Merkelbach beginnen floot, zat Koolhaas triomfantelijk een sinaasappeltje te eten, en verdween de paarsgetinte agent juist tusschen de massa.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 2