AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 165 Adspiranten I. Na de hervatting is Or, Zwart iets meer in den aanval, doch de Ajax-achterhoede weet hier wel raad meer. Toch zien de Oranjehemden kans de leiding te heroveren, doordat Knaack, inplaats van aan te vallen, een redevoering gaat houden, waar door de thuisclub maar voor 't inschieten heeft. Geen 3 minuten hierna is de stand wederom gelijk. Een verre trap uit de achterhoede belandt voor het Or, Zwartdoel, waar na een der achterspelers een overtreding begaat. De vrije schop wordt vliegensvlug genomen en voordat de keeper het weet ligt de gelijkmaker in het net. Aan den anderen kant brengt van Zutpen oplossing in een hachelijke situatie voor ons doel. Uit een algemeenen aanval geeft Griese een goeden voorzet en Botschuyver zorgt voor de rest (23), Nu zalt het Or. Zwartteam als een kaartenhuis ineen, hetgeen tot gevolg heeft, dat Botschuyver er 42 van maakt, hiertoe in de gelegenheid gesteld door v. d, Woude, Onze linksbuiten, „Harold" Arema, pingelt weer, dat het een lieve lust is, waardoor menige kans verloren gaat, Tien minuten voor het einde krijgt de Ruyter een vrije schop te nemen; deze komt bij „Botje" terecht en de keeper mag weer achter zich kijken (25), Met dezen stand komt het einde. Het elftal zag er als volgt uit: Middendorp v, Tuyl de Ruyter Knaack Kluft v, Zutphen Griese Koes Botschuyver v. d, Woude Arema En hiermede besluit ik tevens mijn functie als reporter van het vierde elftal, tenzij de elftalcommissie er toe mocht over gaan nog eenige friendly-games te arrangeeren en dan liefst buiten de stad, want op dat gebied zijn wij dit jaar niet ver wend. Onze afdeeling bestond namelijk geheel uit Amsterdam- sche clubs. Dus laten wij hopen tot de volgende keer. N.N. W.M.S.-JEUGDTOURNOOI. Mede door het kleine competitie-programma van onze KNVB-Junioren, had ik ze den laatsten tijd niet meer in het veld gezien en ik was zeer benieuwd, gezien de sterke bezet ting van dit tournooi, welke resultaten door Ajax bereikt zou den worden. Het eindresultaat is echter zeer povertjes ge weest en we behaalden slechts 1 winstpunt uit drie wedstrij den van 2 x twintig minuten. Nu is het een feit, dat de Ajax- elftallen in doorsnee na de rust hun beste spel plegen te geven, wat nu met het oog op den korten duur van de wedstrijden wegviel. Maar toch had ik gaarne gezieni dat er meer en harder voor de overwinning gevochten was, nu leek het af en toe een vertraagde film. Een excuus is misschien, dat we niet geheel op oorlogssterkte waren en bovendien Been en Bulte niet geheel fit bleken te zijn. De eerste wedstrijd tegen D.W.S. was wel de beste van de drie en herhaaldelijk zat de voor hoede voor het DWS-doel, waar echter vooral in den beginne de eenvoudigste kansen verknoeid werden. De beste man vond ik hier nog Griese, die als rechtsbuiten tal van goede voor zetten gegeven heeft, een fout is het echter, dat hij er een teveel abc-spelletje van maakt. Zwenk gerust eens een keer naar binnen en probeer je kans Wynand. Gerritse speelde in tegenstelling met anders zeer gewrongen en stroef en heeft feitelijk den geheelen dag naar zijn vorm loopen zoeken, maar dat is iets, dat elke voetballer meermalen overkomt. Daar bovendien Bulte niet fit en v. d. Woude zich in deze voor hem nieuwe omgeving lang niet thuis gevoelde, bleek het al spoedig, dat doelpunten maken voor dezen voorhoede een te zware opgave was. Slechts het handig uitbuiten van een fout der DWS-achterhoede door Levert bezorgde ons den eenigen goal en winstpunt van den geheelen dag. DWS maakte na de rust gelijk door een goed doelpunt van haar linksbuiten, maar vele kansen werden hen verder door onze achterhoede niet ge geven. Hermsen als doelverdediger was zeer goed, evenals Dik Beek en Pokorny, na een zwak begin. Buitengewoon jammer is het, dat Gischler vaak te slordig en nonchelant speelt, wat hem later zeker zijn plaats in de hoogere eltfallen doet verspelen. Heusch, Gerritje, leer dat toch af, ten voordeele van je club en van jezelf. We weten allemaal wel, dat je er wat van kan, maar op zoo'n manier kom je er nooit. De andere wedstrijden tegen Go-Ahead en 't Gooi leverden beide een 1-0 nederlaag op, waar een gelijk spel ruimschoots verdiend was geweest. Rest nog een woord van dank aan het adres van de organi- seerende vereeniging WMS, welke met trots op dit tournooi kan terugzien. Wivagel. HET ZEVENDE KAMPIOEN. Door een gelijk spel tegen A.E.D. II (22) en een 43 over winning op W.M.S. IV is het ons gelukt het zoozeer begeerde kampioenschap in de wacht te sleepen. Vooral de laatste wedstrijd was rijk aan spannende momen ten en slechts met de uiterste inspanning konden wij W.M.S. er onder houden. Ook wat betreft de spelkwaliteit kunnen beide partijen met genoegen op dezen wedstrijd terugzien. Er werd met energie gestreden en ook nu was het weer prettig tegen W.M.S. te spelen, daar men dan altijd verzekerd is van een faire partij voetbal. En nu een geregeld verslag zal men vragen. Om U de waarheid te zeggen ik kan het niet. Wij hebben gewonnen en dat is het voornaamste. De zenuwen speelden een voorname rol en ik was dolblij, dat de scheidsrechter het einde floot. Wij stelden het buitengewoon op prijs, dat de elftalcom missie incl. secretaris Elzenga „acte de présence" gaven, een bewijs, dat ons werken op prijs wordt gesteld. Ook onze supporters en supporsters lieten zich niet onbe tuigd en na afloop had aanvoerder Dukker een welgemeende bloemenhulde in ontvangst te nemen. Maar kom laat ik ophouden, de Redactie staat al klaar met de schaar, (dat rijmt), maar ik wil niet afbreken, alvorens mijn „jongens" van harte dank te zeggen voor den steun, dien ik altijd van hen mocht ondervinden en voor de prettige wijze, waarop wij altijd met elkaar mochten spelen. „Three cheers" voor Ajax 7! IJRREF.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 11