fOj|S|.WED9TRUD. ^^jVEpaAGEN. 'mmm PAG. 152 - A J AX CLUBNIEUWS CRICKET. VAN „HET VIERDE". O.D.E. II—AJAX IV 0—9. Op het door de vorst zeer effectvolle terrein heeft Ajax IV O.D.E. wederom een zware nederlaag toegebracht. Eerst om half drie wordt aangevangen. Het blijkt dat het O.D.E..elftal" slechts uit 8 man bestaat, terwijl Ajax met 10 spelers begint, doch Belmer completeert dan na 8 min. ons team. Voor de rust is het een spel van kat en muis en wordt er voortdurend op de O.D.E.-helft gespeeld. Met een 5-0 voor sprong wordt gedraaid. Belmer is bij Ajax wegens een knieblessure uitgevallen, terwijl O.D.E. thans 9 spelers heeft. Nu hebben de O.D.E.-ers den sterken wind in den rug, doch hun attaques zijn te door zichtig om succes te hebben. Slechts eenmaal krijgt onze doel man een moeilijk schot te verwerken. Nadat onze voorhoede den stand tot 90 heeft opgevoerd, komt het einde van dezen zeer slappen wedstrijd. Onze linksbinnen Gerritsen, die een heel goede partij speel de, was topscorer met 4 goals, terwijl Botschuyver (2), Kreu- gel, v. d. Woude en invaller de Haan voor de overige doel- leuk zijn. YRREF. AJAX IV—D.E.C. III 0—1. Hoewel Ajax gedurende den geheelen wedstrijd overwegend sterker is geweest, is het ons toch niet gelukt de beide punten in de wacht te sleepen, waardoor wij tevens onze kleine kans op de tweede plaats verspeelden. Er is in dezen wedstrijd door ons elftal, waarin 3 K.N.V.B.- Jun. hun medewerking verleenden, goed gespeeld, doch door het te korte spel onzer voorhoede bleven doelpunten uit, te meer daar de D.E.C.ers steeds een verdedigende houding aan namen. Nu dient echter ook niet uit het oog te worden ver loren, dat wij geen greintje geluk hadden, want menigmaal be landde het bruine monster buiten bereik van den keeper tegen lat of paal. D.E.C, scoorde haar goal op de volgende wijze. De rechtsbuiten kreeg een corner te nemen, waaruit een zijner clubgenooten hard op doel schoot, Schoonderwaldt stopte het schot, doch kon het niet klemvast krijgen, waarna de bal over de out-lijn rolde. Een der D.E.C.ers plaatste het leder echter weer voor doel, waaruit haar eenig doelpunt werd geboren. De scheidsrechter, die het tempo niet bij kon houden, stond ongeveer op het middenveld en trok zich van de protesten niets aan. Ook talrijke buitenspel- en handsgevallen aan beide zijden zag hij over het hoofd. Dat Domburg c.s. dezen wedstrijd wonnen, hebben zij voor een belangrijk deel aan hun verdediging te danken. De backs knalden er lustig op los, terwijl de keeper met kunst- en vlieg werk zijn doel voor een doorboring wist te vrijwaren. Bij de onzen dreef de linkerwing onzer voorhoede het spel teveel naar de cornervlag, waardoor er van open spel geen sprake kon zijn. Theo Muller op den rechtervleugel gaf eenige fraaie voorzetten, doch speelde te individueel. Koes en Bot schuyver waren hier de besten, doch ook zij hadden met schieten geen geluk. In de middenlinie speelde Piet Kluft een goede aanvallende spilpartij, waarbij hij goed werd bijgestaan door v. Zutphen en Knaack, al hoede de laatste zich er voor niet te ver van zijn plaats af te dwalen. De beide backs Po- korny en v. Tuyl ruimden goed op, terwijl Schoonderwaldt het weinige werk naar behooren verwerkte. Het doelpunt was onhoudbaar. P.S. Ten slotte vermeld ik nog, dat het in onze afdeeling aan D.W.V. II gelukt is het kampioenschap te behalen. Geel zwarten, onze gelukwenschen met dit fraaie resultaat. N.N. VAN „HET ZEVENDE". Onze overwinningen-reeks werd voortgezet met een 6-1 zege op N.V.C.G. II. J.l. Zondag mochten wij het genoegen smaken één van onze concurrenten van ons af te schudden. Wij wonnen n.l. van Aalsmeer II met 31. Het is een zeer prettige wedstrijd ge worden. Onze achterhoede was buitengewoon in vorm en Hartog goed bijgestaan door Dade en Posthuma hebben bergen werk verzet. Met de rust was de stand 00, derhalve spanning ge noeg. Na de rust krijgt Fontaine het ineens op zijn heupen en dank zij goed doorzetten brengt hij den stand op 10, kort daarop gevolgd door een schuin schot van denzelfden speler, en is het 20. Ons spel wordt nu rustiger en er wordt uitstekend gecom bineerd. Aalsmeer zit echter ook niet stil en eenige malen moet Hartog de handen uit de mouwen steken om zijn doel maagdelijk te houden. Bij een goed opgezette aanval van onze voorhoede geeft Fontaine Bruyntjes een schitterende pass en kan de keeper van Aalsmeer den bal voor de derde maal uit zijn net visschen. Aalsmeer antwoordt met een felle aanval en na eenig heen en weer getrap brengt de middenvoor van Aalsmeer den stand op 31, m.i. in buitenspel-positie. Spoedig daarna is het einde daar en hebben wij nog slechts 2 punten noodig om definitief kampioen te zijn. Het eerste en het zevende kampioen, het zou toch wel punten zorgden N.N. Komaan, cricketters, de winterslaap is voorbij, zonnetje brandt reeds lekker, overal is leven, dus haast U met U op te geven bij ondergeteekende. Oudscricketters, zoowel als nieuwelingen moeten /olledigen naam, woonplaats enz. opgeven en liefst omgaand, aangezien het van de deelname zal af? hangen of wij dit seizoen met één, dan wel met twee elftallen aan de competitie zullen deelnemen. Waar blijven de Veteranen? Ook de Adspiranten en Junioren zijn van harte welkom. Hoogstwaarschijnlijk wordt er op Zater* dagmiddag weer een Junioremcompetitie inge* steld, dus jongens, laat het briefkaarten bij mij regenen. Geeft U op voordat het te laat is. Geeft U aan- cricket en gij besteedt Uw Zondag niet nutteloos. F. DUKKER, Maasstraat 192 BI

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 18