PAG. 148 - AJAX CLUBNIEUWS In de pers was men het er unaniem over eens, dat beide ploegen in doorsnee meer presteerden dan wat het huidige voetbal in Nederland geeft. Hier? door waren velen niet meer bevreesd voor de door ons elftal te spelen laatsten competitiewedstrijd tegen R.C.H. Het is maar goed geweest, dat onze jongens zich door dit geschrijf niet in slaap hebben laten sussen, want Peer Krom en zijn mannen hebben het niet cadeau gegeven. Zij hebben zich tot het uiterste gegeven en velen vonden het jam? mer, dat juist een van hun spelers den bal op zeker benauwd moment in eigen doel trapte. Hierna zagen we weer Ajax op z'n best en met een twee? tal keurige doelpunten brachten onze jongens den stand met de rust op 30. Na de thee zakte het spelpeil bedenkelijk en het werd op het eind een saaie vertooning. Nog eenmaal vonden onze spelers het net, zoodat wij met 40 overwinnaar werden, en daarmede tevens voor de tiende maal afdeelingskampioen in de westelijke eerste klasse. Dit is een prestatie, die zeker met eere genoemd mag worden en waarvoor wij onze jongens gaarne vanaf deze plaats hulde brengen. De kranige spelers, die voor onze vereeniging dit kampioenschap hebben behaald, zijn: Keizer, Diepenbeek, Strijbos, Schubert, Anderiessen, van Dyck, Ten Have, Volkers, van Reenen, Roeg en Mulders, terwijl nog eenige reserves gedurende dit seizoen hun medewerking verleenden. Verder brengen wij onze Jack Reynolds hulde voor de wijze waarop hij nog steeds onze jongens het spel weet bij te brengen en te doen vervol? maken, en met hem de elftallencommissie Theo Brockmann, Frans Couton en Henri Delsen. Het heeft het bestuur en onze spelers den 17en Maart niet aan blijken van belangstelling ontbro? ken, hetgeen wel blijkt uit het respectabel aantal gelukwenschen die werden ontvangen. Het is ten eene male ondoenlijk ze hier allen voor u op te noemen. Wij volstaan met de volgende: K.N.V.B., A.V.B., W.E.K., Blauw?Wit, A.F.C., de kampioen van de 2e afdeeling D.W.S., R.C.H., Haarlem, P.S.V., Go?Ahead, en nog vele zustervereenigingen uit alle oorden des lands. Vele scheidsrechters zonden hun gelukwenschen in, alsmede vele leden. Ook van Dort zond ons zijn gelukwensch, waaruit wel blijkt, dat mijnheer „Voila" ons nog lang niet is vergeten. Onmiddellijk na het bekend worden van alle afdeelingskampioenen, t.w. Velocitas, Go?Ahead, P.S.V., D.W.S. en Ajax heeft de K.N.V.B. het competitieprogramma vastgesteld en om een vlotte afwerking te bewerkstelligen begint Zondag a.s. reeds het rad te draaien. Wij ontvangen dan Go?Ahead op bezoek. Gezien de twee wedstrijden, die wij dit seizoen reeds tegen den Deventenaren speelden, zou een overwinning voor ons in de lijn der verwachtingen liggen, doch competitiewed? strijden geven over het algemeen geheel andere resultaten te zien. En zoo ook Zondag j.l. Het Go Ahead van de vorige malen was eenvoudig niet te herkennen. De Deventenaren hebben ons een lesje gegeven in enthousiasme en snelheid. Wat zij dezen middag hebben laten zien, hadden wij eerlijk gezegd niet verwacht en achteraf gelooven wij onze spelers ook niet. Ongetwijfeld verdient Go Ahead een pluim voor hun mooi werken. Hebben onze jongens dan slecht gespeeld? zult u vragen. Neen, slecht nu niet; maar wij gelooven dat zij wat uit het lood waren geslagen, door den feilen tegenstand, dien werd geboden. Werd bij Deventenaren de bal direct afgegeven, velen bij ons hielden den bal te lang bij zich, waardoor de factor snelheid aanmerkelijk werd gereduceerd en het overrompelende uit ons spel verdween. Mede hierdoor kon de Go Ahead?achterhoede zich steeds herstellen. Onze middenlinie was voor de rust, speciaal dan wat de kanthalves betrof, niet erg op dreef. Na de rust ging het hier beduidend beter. Zij behoeden zich er in de toekomst voor den bal te veel te brengen. Ook speelden zij den bal teveel van buitenaf naar binnen, waardoor, mede tengevolge van het feit, dat de Go Ahead?achterhoede zich niet teveel naar voren waagde, gebrek aan speel? ruimte ontstond, zoodat onze spelers elkaar wel eens in den weg liepen. Vele ballen van de vleugel? spelers waren te scherp, zoodat keeper Halle steeds tijd had weg te werken, voordat ons binnentrio er aan te pas kwam. Over het algemeen heeft onze voorhoede meer voor het Deventer doel geopereerd dan de Go Ahead?voorhoede bij Keizer's heiligdom. Bij onze voorhoede ontbrak het dezen dag aan goed afwer? ken, terwijl de uitvallen van Go Ahead soms ge? vaarlijke situaties voor ons doel schiepen. Gerrit Keizer heeft meerdere malen op schitterende wijze moeilijke schoten gestopt. Slechts éénmaal beoor? deelde hij na de rust een bal verkeerd. Gelukkig sprong deze van den deklat terug.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 14