PRIMA WOLLEN VLAGGEN ANDRIES DE JONG - AMSTERDAM-C. A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 147 Een juichtoon davre langs de velden voor ons dierbaar Rood en Wit. Is er iets schooner te bedenken voor een kro? niekschrijver dan hiermede te beginnen? Ons dunkt van niet. Van louter pleizier zouden wij voor u zelfs de letters willen laten dansen, maar helaas u zoudt er niet wijzer van worden. Laten wij dan voort een eeresaluut brengen aan onze jongens van het eerste elftal, die ons deze maand wederom zooveel prima stof hebben ge? geven óm u van hunne ongetwijfeld buitengewone prestaties kond te doen. Het is voor hen deze maand niet gemakkelijk geweest. Er waren nog een paar moeilijke klippen te omzeilen om de zoo begeerde kampioenshaven binnen te varen. En hoe zijn deze klippen omzeild. Op waarlijk grandiose wijze. Allereerst de wedstrijd tegen Feijenoord. Met hoeveel spanning werd dit gebeuren tegemoet gezien. Velen waren in angst en vreeze thuis ge? bleven, maar minstens zooveel zijn medegetrokken naar den Dordschen straatweg, om onze jongens aan te moedigen in dezen voor hen zoo moeilijken strijd. Moeilijk zoowel voor Feijenoord als voor ons. Want met het winnen of verliezen van dezen kamp was voor 90 procent den weg naar het kam? pioenschap vrij of versperd. Onze jongens hebben het pleit glansrijk gewonnen. De zege was vol? komen verdiend. Op den tienden Maart dan togen wij naar Rot? terdam in een felle kou, die ons nog de vrees gaf, dat het veld misschien zou kunnen worden afge? keurd. Het was echter van het Feijenoordbestuur goed gezien een voorwedstrijd te laten spelen, zoodat de ongetwijfeld harde onevenheden op het veld eenigszins werden opgeheven. Het was er tjokvol. Het begin was voor onze jongens weinig hoop? vol, want reeds na een paar minuten had Feijenoord de leiding genomen door Groenendijk. Niet ontmoedigd begonnen onze spelers een spel? let je te spelen, waartegen de beste achterhoede in Nederland het op den duur moest afleggen. Snelle aanvallen via de vleugels, op waarlijk buiten? gewone wijze geleid door Piet van Reenen, brachten groote gapingen in de Feijenoord?achter? hoede, en na 'n kwartier scoorde „goaltjes Piet" de gelijkmaker. De Feijenoord?middenlinie deed alles om het spel te verplaatsen, doch het lukte niet. De eenige speler, die het onze achterhoede bizon? der lastig maakte, was Vrauwdeunt, doch Schubert en Strijbos waren op hun hoede. Nog voor de rust wisten Piet van Reenen in samenwerking met Roeg ons een voorsprong te bezorgen. Dat ging zoo snel en toch zoo bijzonder kalm in z'n werk, dat de bal reeds zat voor men het wist. De rust gaf slechts een oogenblik kalmte na de opwinding, waarin alle Ajaxieden verkeerden. Na de thee lieten onze spelers zich niet meer ver? schalken. Mulders, die er dezen dag wel buiten? gewoon „in" was, smaakte het genoegen ons derde doelpunt te scoren. Uit een vrijen schop zette Piet van Dyck den bal keurig voor den Feijenoord?goal, Mulders nam een formidabele duik en de bal stuiterde over den waarlijk niet korten Van der Male in het doel. (Studeerde je hier voor mol, Henk?) Een daverend gejuich barstte los en dat was waarlijk verdiend. Hiermede echter niet tevreden scoorde Henk Mulders nog eenmaal met een goed schot in den uitersten hoek. De Feijenoord?achterhoede protes? teerde voor vermeend buitenspel, doch scheids? rechter Mutters en de grensrechter waren positief in hun meening en zoo werd dit doelpunt terecht toegekend. Bij een aanval van Feijenoord liep Gerrit Keizer iets uit om den bal te vangen. Een onzer backs raakte echter het leder aan, zoodat Gerrit, hier? door verrast, het nakijken had. Spoedig hierna kwam het einde en hadden onze jongens een welverdiende 42 overwinning be? haald. Het is jammer, dat wij in ons landje te weinig wedstrijden zien, die het pijl waarop deze match stond benaderen. Feijenoord heeft dit keer ver? diend verloren, maar dat neemt niet weg, dat wij hun spelers een eeresaluut brengen voor hetgeen zij hebben gepresteerd. vanaf f 1.85 per stuk voor maat 1 00 x 1 50 cM. TELEFOON Nos. 45251 -35536 MUNTPLEIN No. 8.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 13