STADT-SCHANKE A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 129 1900 - 18 MAART - 1935. LEIDSCHEPLEIN - TEL. 33072 Lunch f 0.75 Diner f 1.00 MAART speelt JONNY 2., LANG 14 Weener Dames MATINEE en AVONDCONCERT Onze vereeniging bestaat 35 jaar en als mede? werker van ons cluborgaan grijpen wij deze ge? legenheid dan ook gaarne aan om door middel van dit nummer een steentje bij te dragen bij de viering van ons zevende lustrum. Vijf en dertig jaren, het is een groot aantal voor een voetbalvereeniging en dan nog springlevend midden in de voetbalbeweging te staan, heeft zeer zeker heel wat werk vereischt, zoowel van spelers? als van bestuurszijde, en nog steeds moet er heel wat werk verzet worden om op de plaats, waar wij thans staan, te blijven. Het is in dit bestek on? doenlijk u zelfs maar in korte trekken, een beeld van de afgeloopen 35 jaren te geven. Wij zouden dan ongetwijfeld een respectabel boekwerk kun? nen vullen. In het eerste nummer van dezen jaargang geeft onze secretaris u een statistiek, die aan duidelijk? heid, wat onze prestaties in de achter ons liggende jaren betreft, duidelijk taal spreekt. Negenmaal kampioen van de Westelijke eerste klasse en vijf? maal kampioen van Nederland, waarvan éénmaal zelfs ongeslagen, dit zijn toch wel successen waar? op iedere vereeniging terecht trotsch mag zijn. En thans hebben onze jongens wederom een plaats op de ranglijst veroverd, die ons toch wel eenige hoop geeft voor een tiende kampioenschap van het Westen. Wim Volkers en zijn mannen mogen ons bij deze gelegenheid toch niet teleurstellen. Verder werden nog een groot aantal successen geboekt in vriendschappelijke wedstrijden in binnen? zoowel als buitenland, en het is mede aan laatstgenoemde toeren te danken, dat onze ver? eeniging zich in het buitenland een goeden naam heeft verworven. De besturen, welke wij in de voorbije jaren hebben gehad, hebben nimmer ge? schroomd de sterkste clubs als tegenstander te aanvaarden, waardoor veel werd geleerd wat later de vruchten afwierp. Gaan wij thans na hoe onze vereeniging in den loop der jaren is gegroeid, dan zien wij in de eerste jaren een voetbalveld aan den overkant van het IJ, waarna het oude veld in de Watergraafsmeer werd betrokken. Op dit veld zijn groote triomphen ge? vierd, doch wij hebben er ook wel tegengeslagen gehad. Het zijn ongetwijfeld deze tegenslagen ge? weest, die destijds allen hebben geprikkeld tot grootere activiteit. Deze activiteit en de gedurende jaren betrachte zuinigheid stelde onze vereeniging kort geleden in staat zich een terrein met accomo? datie aan te schaffen, welke wel uniek in Nederland is en zeker ook in vele omliggende landen. Dit werk, bijna geheel opgebouwd uit eigen middelen, mag toch wel een bekroning zijn van vijf en dertig jaren noesten arbeid, zoowel van spelers als bestuur. Men zegt wel eens, dat het ons naar den vleesche gaat, maar men vergeet dan er bij te zeggen, dat allen, die hiervoor werken, steeds tot het uiterste gespannen zijn. Het mag toch zeker bekend verondersteld zijn, dat ons eerste elftal steeds genoodzaakt is het beste te geven van haar kunnen, want stuitten onze jongens niet altijd op grooten tegenstand, zoowel in de provincie als op ons eigen veld? Week in week uit trainen onze jongens, weer of geen weer onder de beproefde leiding van onzen Jack Reynolds om het bereikte spelpeil te handhaven, en zoo mogelijk op te voeren. Mede hierdoor is er vanaf 1919 bijna geen Nederlandsch elftal geweest, waarin niet een of meer spelers van onze vereeniging waren opge? steld. Men zie slechts de lijst van internationals in het tweede nummer van dezen jaargang, moei? zaam samengesteld door onzen ijverigen scriba Jan Elzenga. Wij allen zijn ongetwijfeld trotsch op hetgeen onze club tot heden in de voetbalgemeenschap heeft gepresteerd, maar het stemt ons eveneens tot nadenken. Wij hebben, gesterkt door een vijf en dertigjarige ervaring, de duurzame plicht dit alles te handhaven en zoo mogelijk op nog hooger plan te brengen. Meer dan ooit dienen wij thans met verdubbelde energie aan het werk te trekken. In onze ver? eeniging is geen plaats voor pietluttigen en kankeraars. Na deze generatie komt een andere en deze moet reeds thans bezield zijn om datgene te geven wat in een groote voetbalorganisatie ver? langd wordt. Niet dat gezonde critiek achterwege moet blijven. Als je blieft niet, want zonder dat zullen wij er ook niet komen, maar medewerking

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 11