EEN ONDERSCHEIDING, A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 101 tegen onze rivalen, de Blauw?Witters stonden in het teeken van spanning. Ik geloof, dat de verhouding in het veld beter was dan die tusschen de sup? porters. In die dagen was half Amsterdam van streek, terwijl onze spelers geen prettiger tegen? standers kenden dan b.v. Lietzen, v. d. Kluft, Schindeler, Mazurel, „de Kromme" enz. Hoe hard het spel vaak was, na afloop onder de douches was alles weer spoedig vergeten en vergeven. In 1915 naar Holland gekomen, kregen wij de eerste des? kundige lessen van Reynolds onzen „old good Jack", den Manchester crack. Uit een echte voet? balfamilie voortgesproten en na een roemrijke loopbaan als professional (hij speelde o.a. in Manchester City en Sheffield) legde hij in 1915 de eerste hand aan het groote werk bij Ajax n.l. het vervolmaken van onzen eigen stijl, welke wij vanaf dat moment in al onze elftallen bleven behouden en aan welke arbeid Ajax voor een groot deel haar groei en bloei te danken heeft. Die goede lessen van Reynolds, de ondervinding opgedaan in wed? strijden in een groot aantal buitenlandsche toeren, waarbij wij Zweden, Noren en Denen, Duitschers, Zwitsers en Oostenrijkers, Franschen en Engel? schen, Belgen, ja wie al niet, ontmoet hebben, al die ervaring en scholing bracht onze officials, spelers en leiders routine en vakkennis, waarop vrijwel ge? heel onze huidige kracht is gebouwd. Over die buitenlandsche toeren en nog veel andere dingen echter later meer. (Wordt vervolgd). Op den feestavond volgende op de opening van ons Nieuwe Stadion werd aan onzen Architect benevens Bestuurslid DAAN ROODENBURGH den bul voor het eerelidmaatschap, als erkenning voor het door hem ontworpen schitterende Ajax? Stadion, door onze voorzitter Koolhaas overhan? digd. Onze hartelijke gelukwensch met deze wel zeer verdiende onderscheiding. Tot plotsde bliksem Het is oude?jaars?avond, een avond waar? op men veel vergeet, maar waarop ook zoo veel, zoo heel veel plotseling weer in onze gedachten komt. Lief zoowel als leed. Slechts twee maanden is het geleden, dat ik het genoegen had, een stukje in ons clubblad te mogen schrijven over de kloeke „Uiver"? bemanning. Geen moment dacht ik er toen aan, dat ik reeds eenige weken later weer iets over deze machine zou schrijven. Jammer, verschrikkelijk jammer, dat het wel zoo is, en dat ik reeds nu weer aan het schrijven ben over de „Uiver". De machine met een andere bemanning en drie passagiers, vol vertrouwen van Schiphol vertrokken, om den Kerstpost in recordtijd naar onze kolo? niën te dirigeeren. Gezagvoerder Beekman, van wien ik des? tijds mijn luchtdoop mocht ontvangen, heb ik steeds met meer dan gewone belangstelling gevolgd, zijn successen stemden mij met vreugde. Zelf sportman in hart en nieren, had hij met zijn drie sportvrienden, ontegenzeggelijk een recordvlucht gaan volbrengen, als niet plots' de bliksem. Niet ridderlijk, niet sportief, hebben zij de gelegenheid gekregen, de elementen te be? strijden, ellendig verraderlijk is een bliksem? flits van achter 'n wolk naar voren geschoten. Hoe lang zal het geduurd hebben, 10, 20, misschien 30 seconden, en toen was het afge? loopen; ergens in een onherbergzaam oord hebben Hollandsche sportvrienden in een on? eerlijken strijd het onderspit moeten delven. Oneerlijk, omdat zij er eerlijk nooit onder te krijgen waren. Beekman, van Steenbergen, van Zadelhoff en Walewijn, nooit zullen we jullie terugzien, nooit zullen onze adspiranten het voorrecht hebben om eens voor jullie te defileeren. Maar één ding kunnen jullie op rekenen, Ajax vergeet geen sportvrienden, wij willen niet alleen juichen bij groote sportsuccessen, wij willen ook aan jullie denken, nu de wreedste tegenslag in jullie gevaarvolle sport? beroep is binnengedrongen. Rust in vrede, dappere „Uiver"?bemanning. Rust in vrede, moedige passagiers. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 29