PAG. 98 - A J A X CLUBNIEUWS kopgroep ongewijzigd bleef. Daar D.W.V, 2 dezen dag echter weer won, bedraagt onze achterstand op de leiders thans 3 punten. Deze zullen moeilijk zijn in te halen, al moet D,W.V. ons terrein nog bezoeken. Het spel van ons elftal tegen S.D.W. was zeer mat en geen vleugje enthousiasme was er te bespeu ren. Alhoewel een gelijk spel verdiend was, mochten wij met dezen uitslag heel tevreden zijn, want eerst 7 min. voor het einde wist Ajax door een penalty den gelijkmaker te scoren. Om kwart over twee wordt de bal aan het rollen gebracht. Na 10 min. spelen weet S.D.W. reeds de leiding te nemen door een goed geplaatsten kopbal van den middenvoor. (01). Het opstellen onzer spelers laat veel te wenschen over, waardoor de voorhoede der gasten teveel wordt vrij gelaten. Koes weet dan den stand op gelijken voet te brengen. Doch de vreugde is van korten duur, want de S.D.W,-linksbinnen ziet kans uit een corner den bal ten tweede male over den iets voor zijn doel staande Ajax-keeper te koppen. Een der Ajax achterspelers redt op fraaie wijze door een scherpen voorzet van rechts onschadelijk te maken. Eens hebben wij gelijk als de roodgroene middenvoor tegen de lat kopt, doch aan den anderen kant heeft de keeper ook niet te klagen als Botschuyver vlak voor doel een voorzet van Arema overkopt. Met een 2-1 achterstand treedt de rust in. Na de pauze tracht Ajax de S.D.W.-achterhoede te over rompelen, doch deze weert zich uit alle macht. Onze gasten probeeren het nu met plotselinge uitvallen, doch zonder suc ces. Schoonderwaldt weet eenige harde schuivers op fraaie wijze te keeren. Bijna vergrooten onze tegenstanders den voor sprong, doch v. Tuyl weet nog net den middenvoor het schie ten te beletten. Door de duisternis wordt het volgen van den bal zeer moei lijk. Eenige min. voor het einde zet een der S.D.W.-backs v. d. Woude wat al te forsch opzij en uit den toegestanen straf schop zorgt de Ruyter voor den gelijkmaker. Hierna vuurt Koes nog een harden kogel af, doch de keeper redt op het nippertje. Dan is het tijd en met 2-2 komt het einde. N.N. METEOOR II—AJAX IV 4—2. Schreef ik den vorigen keer dat de 3 punten achterstand op de leiders moeilijk zou den zijn in te halen, thans kunnen wij ons wel als uitgeschakeld beschouwen, daar de returwedstrijd tegen Meteoor wederom een nederlaag opleverde. Dat het Ajax 4 niet naar den vleeze gaat is mijns inziens aan twee feiten te wijten, n.L: Ie. Sommige spelers staan niet op hun juiste plaats op gesteld en 2e. Zijn er heeren die Zaterdagsavonds naar hartelust gaan fuiven, waardoor ze 's Zondags geradbraakt op het veld ver schijnen, Fighting-spirit is een woord dat bij Ajax 4 ten eenen male onbekend is. Ons wacht echter nog een gewichtige taak. De leiders, D.W.V. 2, komen nog op bezoek. Mannen, laat Uw tanden zien, indien ge deze ten minste nog bezit. Nu nog iets over den wedstrijd tegen Meteoor. De Ajax- opstelling luidt als volgt: Schoonderwaldt C. Post Belmer Knaack de Ruijter v. Zutphen Kreügel v/d Woude Botschuijvér Koes Arema Reeds spoedig na het begin heeft Meteoor succes door een kopbal. De gastheeren zijn geregeld in den aanval en vergroo ten dan ook met een mooi schot den voorsprong. Hierna ver wisselen Belmer en de Ruyter van plaats. Uit een mooi op gezetten aanval scoort Meteoor voor de derde maal. Onze vleugelspelers zijn als gewoonlijk veel te zelfzuchtig. Rust 30. Na de hervatting scoort Meteoor tengevolge van een fout der Ajax-verdediging nummer 4. Dit is Ajax te bar en nu wordt er wat beter aangepakt. Voor een onbeduidend geval krijgt Ajax een penalty toegewezen, doch Botschuyver veroor looft zich de weelde den strafschop te missen. Maar laatstge noemde rehabiliteert zich door met een hard schot tegen te scoren. Na goed samenspel weet Arema dan den stand op 4-2 te brengen. Hierna worden nog eenige mooie kansen gemist. Verder zal ik over dezen wedstrijd niet uitwijden. Ik zal maar denken dat het een off-day" was. I N.N. i i N.B. Ondergeteekende wenscht alle clubgenooten een voor spoedig 1935. .A..A1M O O O O O O Beste Sweering, alle hulde, 'k Maak je graag m'n compliment, Daar jeKampioen Biljarter, Maarook lid van Ajax bent, 'k Heb je spel zoo vaak bewonderd, Je was al jong een MATADOR, Toen jeAjax*adspirant was, Gaf je mij al tachtig voor, Als je op de groote tafel, Wel eens een seance gaf, Vergat men zelfs 't partijtje poker, Iedereen stond toen al paf, Je keu was net een dirigeerstok, De ballen vormden het orkest, Tik*Tak*Tok zong het ivoor dan, Wat speelt die kleine opperbest. Het matchïbiljart scheen wel betooverd, Het laken en het krijt in trance, Jij, als Son ja op het IJsvlak, Gaf het ivoor een nieuwe dans, Piqueeren, trekken of masseeren, 't Ging alles even geniaal, De series waren niet te tellen, En slaan deedt je ze allemaal. Behaal nog vaak het kampioenschap, En oogst successen met je spel, Maak maar trips door heel de waereld, Metje keu als reisgezel. TRIC/TRAC.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 26