A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 91 -mmmmmmmmmmmmmmmm, DE OPENINGSDAG BEZEGELT ONS EENDRACHTIG WILLEN. VAN DE AJAXHBANDo De openingsdag van ons nieuwe veld behoort tot het verleden en het zal een dag in onze geschie? denis blijven, waaraan wij met trots en blijdschap denken zullen. Deze dag culmineerde alle verwachtingen en spanningen van de laatste maanden en wij mogen getuigen, dat zich prachtige gevoelens in? en om onze club gemanifesteerd hebben. Van buiten de vereeniging gaven vele vrienden bewijzen van oprechte belangstelling en blijken van medeleven in den voortgezetten opbouw van onze club, waarvoor wij dankbaar zijn en waarin het bestuur tevens een aanwijzing mag zien, dat Ajax' buitenclubsche politiek, om het zoo maar eens te noemen, in goede banen geleid is. Is de belangstelling van buiten een heugelijke gewaarwording, de heugelijkste ondervonden wij toch in de club en dit kwam tot uiting bij de tab rijke handdrukken, welke op dien prachtigen middag, waarop zelfs het Ajaxzonnetje een oogen? blik haar groet bracht;, werden gewisseld. Vele bewonderende uitroepen mochten wij ver? nemen, welke zonder onderscheid een hulde in? hielden voor de practische, doelmatige en tege? lijkertijd architectonische inrichting, aan het adres van onzen bouwmeester, architect?bestuurslid Roodenburgh. Terecht schreef een der bladen van „een huis in een tuin". Een sterk bewijs voor deze aangename omgeving is wel, dat ieder zich er direct in thuis gevoeld. Dat de liefde voor de club niet behoeft te ver? flauwen, wanneer men de voetbalschoenen aan de wilgen gehangen heeft, mochten wij bemerken door de voltallige aanwezigheid van het eertijds zoo be? roemde elftal. Tot hen kon voorzitter Koolhaas dan ook in zijn dankwoord getuigen, dat zij de eigen? lijke grondleggers voor den bouw van dit stadion geweest zijn. De groote saamhoorigheid van ons clubleven werd sterk gesymboliseerd door het gesloten défilee van alle Ajax?elftallen. Voorop de oude roem, daarachter de kracht van het heden en ver? volgens de hoop der toekomst. Doch niet slechts hierin was het saamhoorig? heidsgevoel te onderkennen. Het kwam tevens tot uiting van een zijde, welke voor Ajax een grooten steun is, n.l. van de dames van bestuurs?, spelers en commissieleden. In hun medeleven en belang? stelling ligt een groote kracht, waarvan op 9 De? cember ondubbelzinnig blijk gegeven is. Zóó konden wij dat groote saamhoorigheidsge? voel constateeren, dat je warm maakt, dat je doet gloeien en dat je van trots vervuld lid te zijn van deze organisatie. Dit saamhoorigheidsgevoel van alle Ajaxleden kweekt een eenheid, waarvan dit stadion door de jaren heen de getuige zal zijn. Deze eenheid te behouden en te verdedigen moet ons groote willen zijn. Wanneer wij ons allen hier? van bewust zijn, zullen eventueele geschillen ge? makkelijker uit den weg geruimd kunnen worden. Niet de persoonlijke belangetjes kunnen gediend worden. Voor ons Ajaxieden bestaat één groot be? lang en dat is uitsluitend, de club, en hij, die dit belang kan dienen mag zich eerst een waar Ajaxied noemen. Met dit belang voor oogen moeten oude geschillen begraven worden en mogen er geen nieuwe meer ontstaan. Natuurlijk wil hiermede niet gezegd zijn, dat alle critiek nu maar zwijgen moet. Neen, gezonde critiek en meeningsuiting kunnen zelfs heilzaam werken en zijn vaak noodig, doch dan ook uitsluitend bezien vanuit het standpunt van clubbelang. Als wij allen van groot tot klein zóó willen, kan het niet anders of de vereeniging zal er wel bij varen. Bij monde van onzen aanvoerder van het eerste eiftal hebben wij op het feestdiner kunnen hooren, dat dit elftal eensgezind van willen is om het uiterste te geven en het clubbelang te dienen. Wij wéten dat dit niet enkel woorden zijn. Hun staat van dienst staat ons daar borg voor en mede door hunne capaciteiten is er reden om de toekomst met optimisme tegemoet te gaan. Van bestuur, spelers en commissieleden en niet in het minst ook van hunne dames zal nog veel op? offeringsgezindheid gevraagd worden. Voor wat zij tot heden gaven verdienen zij ons aller dank. Geeft dit zoo mogelijk in dubbele mate in de toe? komst. Door eensgezinde samenwerking blijft Ajax groeien en bloeien. G. d. J. Heeft U de bezetting gezien? Piano (accordeon), slagwerk, le en 2de trompet, viool, alt?sax, tenor? sax. En hoe zijn we begonnen? Piano, slagwerk, viool, viool en nog eens viool. Thans een goed jaar verder, is de bezetting bijna volledig. Ik zeg „bijna", immers er ontbreken nog eenige instrumenten, klarinet, stringbas, 3de alt, entrombone. Juist de aanwezigheid van een trombone, zou onze band zeer ten goede komen. Komaan, onder de Ajax? leden of donateurs is toch wel iemand die zoo'n instrument bespeelt! Niemand? Ook niet erg. Zeker is er wel één te vinden, die trombone wil gaan spelen. Laat U niet afschrikken door den tijd dien er voor noodig is. Wanneer de wil er is, komt de rest vanzelf. Een jaar geleden konden onze saxophonisten ook nog geen noot blazen. We wil? len niet beweren, dat 't nu „af" is, er moet nog steeds hard gestudeerd worden, maar ze mogen er toch zijn. Is de wil er, maar zijn er bovendien bezwaren, dan kunnen deze uit den weg geruimd worden, als U zich even in verbinding stelt met J. BRUIJNTJES. Hobbemakade 58 11 (Zuid).

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 19