A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 87 UIT DE PROVINGIEc v/mmmmmmmmmmmmmmmmm/mmmm/A Met Nieuwjaar vooral, is een clubblad een uit* komst, want terwijl ik anders ik weet niet hoeveel brieven naar groot Mokum zou moeten pennen, draag ik nu eenvoudig den zetter van ons lijfblad op, m'n beste wenschen te voegen bij de vele, die zich telkenmale boven Uw dierbaar hoofd plegen uit te storten. Zeker, ik weet het, er behoort moed toe iemand in deze sombere tijden een ge? lukkig Nieuwjaar te wenschen, maar de vo/ge? lingen van Ajax nietwaar zijn allemaal luidjes uit het allerbeste wormvrije eikenhout gesneden. Want als ik m'n geschiedenis goed heb onthouden, was Ajax een kerel als een boom, die onder z'n blin? kend harnas niet eenS een flanelletje droeg, altijd opgewekt en vroolijk v/ks, bij het vrouwvolk van? zelfsprekend in een buitengewoon goed blaadje stond, en overigens met heel weinig tevreden was. Een pracht?type voor deze magere jaren nietwaar? en ik wensch U allen van adspirant tot veteraan een groot deel van zijn blijmoedigheid, zijn kracht, zijn soberheid en niet in het minst zijn eerlijke strijdlust toe. Prosit mannen, Play Up, en vele scalpen zullen ons deel zijn. De openingsdag van ons nieuwe home was een glorieuze, en een Kampioen van Nederland waar? dig. Gaarne breng ik hier een woord van oprechte hulde aan ons Bestuur, dat er in slaagde alle aan? wezigen leden het idéé te geven, dat zij allen aan de totstandkoming van het Paleishebben meege? werkt. Want een Paleis is het, allen die ik sprak waren vol bewondering en beweerden, dat we met zoo'n „Home" eigenlijk een beetje boven onzen stand wonen. Het neusje van den zalm der voet? balwereld was mede aanwezig, en alle leden konden er zich nu eens persoonlijk van overtuigen, dat Ajax een geëerden en gezienen tegenstander is. Praesus Koolhaas had een zwaren dag om alle dames en heeren^speakers te beantwoorden, maar hij sloeg er zich ook nu weer kranig doorheen. De Oude Garde gaf venzelfsprekend ook akte de presence, en'het applaus dat van alle tribunes klaterde, als „onze 24 karaats gouden ploegpas? seerde, moet de jongeren toch wel de overtuiging hebben gegeven, dat deze superploegheel wat in z'n mars heeft gehad. De steeds voortschrijdende techniek staat bijna voor niets meer, helaas is zij toch nog niet zoover, dat een vergelijking tusschen onze superteams van „voorheen en thansmogelijk is. Wat zouden de liefhebbers van een mooie partij voetbal aan zoo'n match likkebaarden. Toen alle spelende leden in slagorde het groene tapijt in be? slag namen, kwam er een brok in m'n keel, en toen de jeugd onder de voortreffelijke leiding van regis? seur Roeg „Ajax" als 't ware belichamenden, heb ik stiekum een traan weggepinkt. En als er soms nog pietepeuters mochten zijn die hun persoonlijke be? langetjes boven het clubbelang willen stellen, laten ze dan dit heerlijke moment in hun herinnering wakker roepen, en ze zullen beschaamd met dit wroeten ophouden. Voor Theo Brockmann was het een dag met een extra gaatje; z'n jongste telg zette persoonlijk het puntje op de I, „hij zelf doet het al zooveel jaren in de elftal?commissie", en als Ajax in de toekomst over zulk materiaal kan beschikken, behoeft Rood;Wit zich heusch niet ongerust te maken. Volkers en z'n mannen maakten korte metten met de Franschen, och, och wat hadden onze jongens er zin in. Er waren betweters die de Franschen „een groote sof vonden", het moet momenteel echter een heel sterke ploeg zijn, die Rood?Wit kan slaan. Bob ten Have viel de eer te beurt met een on? geëvenaarde rechtsche, het nog maagdelijke vijan? delijke net te doorboren. Dat er nog vele treffers moge volgen mannen. De „Oude Gardeheeft na den match ons restaurant ten doop gehouden. Water kwam er niet aan te pas, niet voor niets klonk onze schallende krijgskreet: „De Oude Garde lust geen koffie, „Dat is een drankje voor een hoffie, „Maar de VeteranemStam, „Drinkt het water uit Schiedam; „Hie Hij, Hie Hij, „Zet er nog een oorlam bij, Hie Hij, Hie Hij, „Zet er nog een oorlam bij". Het diner was „schoon zulle", meer wil ik er niet van zeggen. Dr. Vos hield een bruisende epiloog over ons prachtige Stadion, over onze sterke en mooie Vereeniging, die door prachtige samen? werking nu al jaren den toon aangaf in de voetbal? wereld, en nog veel meer ends. De AjaxHazz band fabrikaat „Rood^Wit"speelde leutige wijsjes en Captain Volkers hield een geestige

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1935 | | pagina 15