PRIJSVRAAGc A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 55 BRAVO, AJAX! degelijk, grootsch en toch intiem en gezellig, kan ons het scheiden lichter maken. Dat we ondanks alle dierbare herinneringen aan ons oude veld, toch ook met vreugde ons nieuwe home gaan betrekken, is wel het mooiste compli? ment dat Daan Roodenburgh gemaakt kan worden. Aan onze kranige elf van nu, de schoone taak den boom van den Ajaxroem over te planten naar ons nieuwe veld. Mij dunkt, dat in een omgeving, als die, welke Roodenburgh voor ons geschapen heeft, eiken speler geladen zal zijn met den niet te stuiten wil, onze club de positie in de voetbalwereld te laten behouden, die zij nu heeft en bij welk ideaal zich nu een Ajaxstadion aapsluit, de kampioensclub waardig! Als bijzondere attractie ter gelegenheid van de opening van ons nieuwe Stadion schrijven wij voor de eerste maal een prijsvraag uit. Wij zullen het U gemakkelijk maken en stellen U de volgende vragen ter beantwoording: le Hoe zal de uitslag zijn van den wedstrijd Ajax? Stade Frangais. 2e Wie zullen onze eventueele doelpunten scoren. Wij hebben hiervoor een keur van prijzen, welke ons door eenige leden belangeloos ter beschikking zijn gesteld. De uitspraak der jury is bindend en protesten worden slechts na inzending van ƒ10.in behan? deling genomen. Oplossingen worden voor of op 8 December in? gewacht aan het adres van den heer J. Melchers, Brederodestraat 78. De uitslag wordt in ons volgend nummer be? kend gemaakt. Captain Volkers en zijn keurploeg Van ons dierbaar Rood^emWit, Namen even een privé?les, Van zijn Majesteit de Brit. Bij John Bull en Mussolini, Stonden ze gewoonweg paf, Alles mochtbehalve bijten, de splinters vlogen er van af; Schenen, knieën, neus en oorlel, Min of meer verbogen frame, Gescheurde lip, wat losse kiezen, Och het was een friendly game. 't Leek meer op een „dolle keuken", Waar 't is per saldo óók een sport Met „vijf ballen voor een stuiver", Alles stukgesmeten wordt. Onze Ajaxieden dachten, Laten wij het anders doen. Zekeróók een demonstratie, Wij zijn Néérlandsch kampioen, En ze speelden een partijtje, Ieder werd er door bekoord, Snel en fair en toch schotvaardig, Juist als tegen Feyenoord. Very nice, 't lykes Aston Villa, Clever football is that, yes, „Stop that ball", zei Piet van Reenen, En hij scoordenummer zes. Ajaxiden het was kranig, Onze hulde is je loon, Da's wat anders dan dat Rugby Luitjes dat is vlagvertoon, Schuchter kom ik met een voorstel, 't Klinkt misschien wel zonderling. Als het Italiaansche elftal, Eens naar Ajax kijken ging. TRIC?TRAC.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 5