A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 53 Een voor onze toenmalige begrippen „enorme" overdekte? en een flinke staantribune, achter het doel aan de Middenwegzijde. Deze twee stomme getuigen hebben de drie eerste klasse jaren van Ajax lief en leed meegemaakt, van 1911?1914. Meer leed dan lief, want na een periode van hopeloos worstelen verdween Ajax na drie seizoenen weer uit de eerste klasse. Toen Ajax na een driejarige roemrijke periode in de tweede, weer haar terugkomst vierde in de de daaraan gepaard gaande vermenging met „margarine"?eerste klassers. Tot 1928 bestond er geen behoefte meer aan ver? dere uitbreiding. De steeds stijgende lijn van het Ajax?spel sinds 1926?27 veroorzaakte weer een ge? leidelijk toenemende belangstelling, en toen, nadat de Ajax?verdediging de sterke steunpunten in v. Kol, Diepenbeek en Anderiesen had gevonden, in v. Reenen de groote leider van den Ajax?aanval werd verkregen, tóen bleken onze tribunes weer te klein om de belangstellenden in ons „Wunder? team" te bevatten. Een overzicht van een deel van ons veld, opgenomen tijdens het laatst gehouden PaascDtournooi. „eerste klasse", bleek alras ons veld niet in staat aan alle kijklustigen plaats te bieden. Er was echter nog ruimte, tegenover de overdekte verrees een machtige „open" zittribune en daarna achter het doel, naar ons 2e veld toe, een flinke staantribune. Later werd, om aan het tekort aan overdekte zitplaatsen tegemoet te komen, aan de overdekte tribune een stuk „aangebreid", door haar door te trekken tot op den beganen grond. Hiermee was de beschikbare ruimte vrijwel ge? heel uitgebuit. En inmiddels was de groote glorie? periode van 1917?1920 voorbij. De belangstelling zakte wat en kreeg een geduchten knauw na de splitsing van het Westen in twee afdeelingen, met In den herfst van 1931 werd de open tribune met 1600 zitplaatsen uitgebreid, welke winst aan zit? plaatsen voor een deel ging ten koste van de staan? plaatsen langs het veld. En om de gegadigden voor de staanplaatsen weer te bevredigen, werd weer gegraven, afgebroken en opgebouwd aan onze staantribunes! Een afdoende oplossing werd niet gevonden, kon niet gevonden worden, doordat de oorspronkelijke opbouw in den weg zat, die, niet dan met meer dan toelaatbare geldelijke opofferingen, veranderd kon worden. Door de daling der hout? en bouwprijzen der laatste jaren werd nog één verandering mogelijk:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 3