'jgOBAVOND; TRAININGS AVQNOENo A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 71 VAN „HET VIJFDE'9. AJAX V—ONTWAAKT II 1—1. Wie het eerste half uur den wedstrijd tegen Ontwaakt" had kunnen aanschouwen, had verstomd gestaan over het sublieme spel der Ajaxieden, een enthousiasme, een spirit, een snelheid, een combinatie, in een woord een spelletje, waar zelfs de grootste muggenzifter niets op kon aanmerken, een spel ieder Ajax-team waardig. Dat het resultaat slechts één goal, na keurige combinatie door Peereboom gescoord, was, kon niet aan de Ajax-figthers geweten worden. Maar daarna ohIk heb eens jaren geleden een ge dicht van een verlicht-hyper-modern-dichter-in-den-dop ge lezen, waarvan de laatste regel mij na afloop van dezen wedstrijd in gedachten kwam en wel ongeveer zoo. ,,en de Regen druppelde pokkenputjes in het zand, toen brak mijn bretel" en daarmede was het gedicht uit. Het verband, waarde lezer, heb ik nooit kunnen vinden, wellicht zal de dichter himself U daarover kunnen inlichten, doch met een variant zou ik op het laatste gedeelte van dezen wedstrijd, het boven aangehaalde kunnen weergeven. ,,de schoenen drukten paardepootenputten in klei, toen brak het elastiek van mijn broek" (zal je gebeuren)), doch ikoo'n zelfde verband vond je ook terug in het spel, en verder hoef ik dan ook niets te ver tellen. Op zich zelf speelden allen goed, doch de samenwerking was niet aanwezig, terwijl de ,,Ontwaakt"-spil zich, juist ge zien, terugtrok, waardoor smoren een onmogelijkheid werd. Daarentegen had „Ontwaakt" het geluk, bij een kort overwicht, een keurig tegenpunt voor elkaar te trappen en ons daardoor een puntje af te snoepen. Doch, Jack, maak je niet kwaad dat we slechts gelijk speel den, if you could have seen those first thirty minutes, you should have been satisfied, en dat is de hoofdzaak. AJAX—P. T. 5—0. Spelers van het Vijfde, speciaal degenen, die nog wel eens omroepers-aspiraties bij de wedstrijden te voorschijn plegen te brengen, wil ik er dringend op attent maken, dat, als jullie goed uit je doppen hebt gekeken, door jelui geconstateerd moet zijn, dat P. T. door gebrek aan club- of team-geest (oftewel door te veel gepraat), deze groote nederlaag geleden heeft. Na veel gemopper verdween hun lieftallige rechtsbuiten, na eerst over het geheele veld tegen den arbiter geschreeuwd te hebben (waarschijnlijk nieuwe opvatting van waarschuwen) „scheidsrechter ik heb defect, 'k ga deruit", waarbij echter het ,,'k heb niks, alleen de p.... in" er duimen dik bovenop lag. Desondanks konden we een reserve niet weigeren, doch dat hadden we niet noodig, dat team was toch al geslagen, door gebrek aan techniek en door het physieke peil der spelers bij „dezen wedstrijd". Onze oude bekende Diepgrond opende de score na goed samenspel; Timman bracht netjes op, speelde den bal van de linker-vleugel naar rechtsbuiten Peereboom, die goed voor zette, terwijl Diepgrond met een tactisch schot in de open hoek van het doel scoorde. Daarna was het ijs gebroken en kan ik zonder overdrijving van het spelletje van kat en muis spreken. Voor ons werd het er niet prettiger op steeds tegen een niet- spelend team te moeten optrekken, dat zich maar voor het doel teruggetrokken had, om erger te voorkomen. Resultaat van hun kant kon er toch niet komen, vooral waar Post en de Boer elkaar goed begrepen en doelman Koenen de enkele keer, dat er wat kwam, geen krimp gaf. Voor ons allen after all een goed voetbal-lesje. Z.S.G.O. II—AJAX V 1—3. Op een zwaar veld is het ons gelukt Z.S.G.O. II de punten af te snoepen. Maar ondanks de handicap van het slechte veld werd weest is. Maar ondanks de handicap van het slechte veld werd er een partijtje voetbal gegeven of er in het Stadion gespeeld werd. U zult zich ongetwijfeld wel kunnen voorstellen, dat het maken van doelpunten er niet beter op werd, zoodat menige oogenschijnlijk schitterende kans geen doorgang kon vinden. Het gansche team werkte echter als paarden, met een wel verdiende overwinning als belooning. Jongens, ga zoo door en je zult zien, wat een aardige partijtjes we nog samen zullen spelen. De geest in ons team was weer zooals het behoort en zullen jullie zelf het verschil met de vorige wedstrijden ge merkt hebben. Voortaan zal ons parool moeten zijn „Spelen of je leven er vanaf hangt". Dat er fair gespeeld zal moeten wor den is bijna onnoodig om erbij te vermelden, sportief zijn ze in het Vijfde genoeg. We hopen dan ook, dat wij voor het vorige seizoen niet onder hoeven te doen. Het zou een scheef beeld van den wedstrijd geven indien ik spel en spelers op den keeper ging beschouwen, dus tot weer ziens, jongens, HAANTJE. Te beginnen met Dinsdag 11 December a.s. zal de training voor onze elftallen (zooals vastgesteld op het oude terrein) op het nieuwe terrein plaats hebben. Woensdagavond 5 December a.s. zal er geen training zijn (op verzoek van St. Nicolaas). Leden, welke wenschen deel te nemen aan de klaver jas. wedstrijden, worden verzocht dit op den eerstvolgenden clubavond op te geven. DE CLIJBAVOND.COMMISSIE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 21