^^VerJUgen. PAG. 70 - A}AX CLUBNIEUWS Een auto zonder motor, Een liftboy zonder lift, Dat is de blijk van hulde, Bij 't missen van uw gift. Com. Huldeblijk VAN „HET DERDE". D.E.C. Ill—AJAX IV 4—4. Het had weinig gescheeld of Ajax had tegen het waarlijk niet sterke D.E.C. een nederlaag geleden. De stand was op een gegeven moment zelfs 41 voor de thuisclub. Doch na de rust werd, evenals tegen Or, Zwart, alles op gezet en gelukte het toch nog een gelijk spel te forceeren. Het ging er nogal eens forsch toe, waar de slappe leiding van den scheidsrechter ook niet vreemd aan was. De wedstrijd ving pl.m. 20 min. later dan den vastgestelden tijd aan. Hoewel Ajax het meest in den aanval was, wist D.E.C. door plotselinge uitvallen de leiding te nemen en tot 30 te verhoogen. Hierna zag Arema kans om met een mooi schot den achterstand te verkleinen (31). Rust. Na de thee kwam Ajax fel opzetten, maar D.E.C. zou toch de eerste zijn, die een doelpunt scoorde. Doordat onze ver dediging te ver was opgedrongen, maakte D.E.C. van de ge legenheid gebruik om de score te verhoogen (41). Nu vond Ajax het welletjes en na flink doorzetten wist Botschuyver den stand op 42 te brengen. De spanning steeg ten top, toen laatstgenoemde er al spoedig 43 van maakte. Vijf minuten voor 't einde werd Kreugel bij een aanval in 't strafschop ge bied gehaakt, waarna Botschuyer de hattrick verrichtte door de toegestane strafschop te benutten. Hiermede kroop Ajax nog juist door 't oog van den naald. Ons elftal had vooral voor de rust bepaald een off-day. De middenlinie speelde erg slap. Ook de Ruyter speelde niet als vanouds. Botschuijver en de vleugelspelers waren nog de besten. Trainen, lui. Volgende keer hoop ik enthousiaster over het vierde te kunnen schrijven. N.N. VAN „HET VEERDE". AJAX IV—O.D.E. II 8—0. Ajax IV, dat dezen wedstrijd in oranje-shirt speelde, heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om haar doelgemiddelde eens op te frisschen. De wedstrijd zelf had niet veel om 't lijf, daar O.D.E. er bitter weinig van terecht bracht. Na 20 min. neemt Ajax door een penalty de leiding. Kreugel, onze rechtsbuiten, krijgt den bal n.l. goed toegespeeld en geeft een mooien voorzet. De O.D.E.-linksachter wil deze onder scheppen, doch hij weet niet anders te doen dan het leder met zijn arm te stuiten, waarna de Ruyter naar voren komt om het vonnis te voltrekken. Er zit totaal geen verband in het spel der gasten en onze verdediging heeft er dan ook niet de minste moeite mee. Voor de rust weten Arema, Kreugel en v. d. Woude den stand op 40 te brengen, waarna de rust intreedt. Na de pauze hetzelfde beeld. Sommige spelers van O.D.E. trachten nu met forsch spel iets te bereiken ,doch daarmede hebben ze weinig succes, Eenige mooie kansen worden door slecht schieten of buitenspel staan der Ajax-voorhoede om zeep gebracht. Doch succes kan niet uitblijven en door toedoen van Arema, Kreugel (2) en v. d. Woude wordt de stand tot 80 opgevoerd, wat tevens den einduitslag is. Z.R.C. II—AJAX IV 2—4. Op een zeer slecht veld heeft Ajax IV haar zegetocht voort gezet door met 42 van Z.R.C. II te winnen. Ons elftal had weer eens de noodige wijzigingen ondergaan, wat ook de oor zaak was, dat het niet direct vlotte. Eeman's afwezigheid werd wel gevoeld. Na eenig heen en weer getrap komt Ajax weldra in den aan val, doch mede door het hobbelige terrein wordt den bal vaak te hoog gespeeld, waardoor succes uitblijft. Hoewel minder in den aanval, zijn de Z.R.C.-attaques toch gevaarlijk. De rechts buiten der gastheeren weet met zijn voorzetten menig gevaar lijke situatie voor het Ajax-doel te scheppen, terwijl de midvoor als stormram fungeert. Na een half uur raakt de veropgedrongen linksback van Z.R.C. den bal verkeerd en met een vrij veld voor zich rent Kreugel op het zwart-witte doel af, waar hij via den keeper het leder in het net deponeert. Talrijke malen loopt de Ajax-aanval in den buitenspelval. Wanneer de Z.R.C.-keeper zijn doel eens verlaten heeft, schiet Botschuyver net naast. Kreugel verknoeit eenige mooi opgezette aanvallen door slecht schieten. Met 01 komt de rust. Na de hervatting komt de thuisclub opzetten, doch het is slechts van korten duur. Toch weet zij zoowaar gelijk te maken door een mooi schot van den rechtsbinnen, die van een fout van een onzer verdedigers gretig gebruik maakt (11). Eenige gevaarlijke voorzetten van rechts verwerkt keeper Schoonder- waldt naar behooren. De Ruyter geeft dan met een verren trap het leder aan Botschuyver, deze geeft op zijn beurt een pass aan Koes, doch laatstgenoemde mist op onverklaarbare wijze. Doch hij herstelt zich. Arema onderneemt een ren en geeft fraai voor, waarna Koes ons de leiding geeft. Niet lang daarna wederom een voorzet van links, alles mist, behalve Kreugel, welke den bal kalm in het doel plaatst. Bij een gevaarlijken aanval der Z.R.C.-ers weet v. Zutphen, op de doellijn staande, een zeker doelpunt te voorkomen. Na een hevige scrimmage maakt Koes aan alle zekerheid een einde door met een fraaien omhaal den stand op 14 te brengen. Z.R.C. geeft nog niet op en wanneer de Ruyter eens te zacht op zijn doelman terugspeelt, weet de centervoor der gastheeren den stand op 24 te brengen. Zelfs weet Z.R.C. uit een vrijen schop een derde goal te maken, doch een hunner staat buitenspel. Met Ajax in den aanval komt het einde (24). N.B. Na afloop gaf Botschuyver in het kleedlokaal een ge slaagde voordracht ten beste, getiteld „Aladin en de wonder lamp". N.N.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 20