PAG. 68 - A J AX CLUBNIEUWS IN MEMORIAM KEES COK f INDRUKKEN. lieverik zit versteld, want het wonderbaarlijke er van is, dat, wat jij 10 jaren geleden in je fantasie zag, nu voor een zeer groot gedeelte naakte werke? lijkheid is geworden. Toevallig ben ik er kort geleden voor de zoo* veelste maal geweest, heb met eigen oogen aan? schouwd, bekeken, gecontroleerden tenslotte in bewondering mijn „cap" afgelichten nu doe ik het uit bewondering voor jou. In vertrouwen Jan!ik geloof niet aan spoken maar dit dit is ontstellend juist en als hetgeen je over den bouwer van ons stadion schreef, ook geen utopie geweest is, dan ja dan Architect Rooden? burgh man in bonus. Trictrac, Groote Geest, veel heb je als Ajax? reporter geschreven, over de zwarte kip, het stin? kende ei en de koffiediknu ik dit gelezen heb, begin ik te geloovenneen sterkerverstout ik mij, als prutserig krabbelaar in het Ajax?blad, hier op deze plaats te durven beweren, dat je, je carrière als „Clairvoyance" bent misgeloopen. Als je er misschien nog eens toe komt, je kantoorkruk en de inktlap, welke wij met een deftig woord kantoorjas noemen, vaarwel te zeggen, om je in den betaalden magnetischen slaap te begeven dan ben ik je eerste cliëntdan laat ik mij voor het eerst van mijn leven de toekomst voorspellen. Klong! BROWN. Tot onze groote ontsteltenis namen wij kennis van het overlijden van den heer K. Cok, bekend lid en oprichter van de Voetbal?Ver? eeniging „Wilh. Vooruit", en populair jour? nalist in Amsterdamsche sportkringen. Wij, die hem van zeer nabij kenden, hebben hem als een eerlijk en prettig mensch leeren kennen. Iemand, die zonder zijn onpartijdig? heid ook maar een oogenblik los te laten, steeds warme belangstelling voor onze club heeft getoond. Een stukje voor het Ajax Clubnieuws. Och, lieve deugd, hoeveel jaren is dat nu al weer geleden, dat je, als jongmensch naar het veertien? daagsche Clubblad greep om vlug te kijken of er plaats was geweest, de eigen pennevrucht op te nemen? Vond je, wat je zélf neerkalkte niet altijd het allerbelangrijkste? Wat lijkt dat lang, lang geleden! Hoe is dat toen zoo plotseling uit geraakt? Hoe was dat eigenlijk mogelijk? Was het het meisje nu al jaren de vrouw, die weinig om voe tballen gaf? Waren het andere ambities zorgen misschien? Waren het later de kleine kinderen? Menschenlief! Die goede, oude tijd die tijd, dat je zélf voetbaldeeen doodgewoon snert? partijtje voor een der lagere elftallen. Die tijd, dat je goede moeder eiken Zondag maar weer lappen? met?water?en?azijn klaar hield om zoonlief dadelijk onder de windsels te kunnen zetten, omdat er nu eenmaal geen wedstrijd voorbij ging, zónder dat de stumperd heelemaal gaaf thuiskwam Genade! schrijf eens indrukken neer, als ze vlug? ger dan een kanonskogel van Theo Broekman op je afstormen! Wat hebben de jongens gelachen, toen kort ge? leden een oude voetbalkiek toevallig op de proppen kwam! „Bent dat? Dien jongen met dien bril? Heeft in Ajax gevoetbald? Ja! Er klonk toch even iets van bewondering in den toon, waarop de oudste zoon dit vroeg. Zijn vader had in Ajax gespeeld! Zoo is het: vader speelde in Ajax. En de heer? lijkste tijd van zijn leven was die Ajax?voetbaltijd... Toen vader zwoegde en achter het bruine monster sjouwdetoen hij als een razende duivel vocht voor een goaltje in Ajax?zooveeltoen hij, vooral in het begin van het seizoen na z'n ochtend? wedstrijd eigenlijk te lammenadig en te moe was om des middags nog naar het eerste te gaan kijken... Verdraaid, vader zou niet meer kunnen voet? ballen. En toch. Je maakt er geen kouwe drukte van, dat je jongens voetballen met alles wat los en soms! vast is dat de schoenmakersrekening misschien hooger is dan, voor een ordentelijk huishouden wel gewenscht zou zijn. Kost het je zélf soms geen moeite, je beenen thuis te houden als er zoo'n verleidelijk blikje op straat ligt? Te vroeg werd hij uit zijn huisgezin weg? gerukt, te vroeg moesten wij hem als kameraad missen. Zijn nagedachtenis zal echter bij Ajax steeds in dankbare herinnering blijven voort? leven. Rust zacht, beste Vriend. DeRedactie.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 18