A J A X CLUBNIEUWS PAG. 65 mmmmmm/zmmmmm/ymmmm, tingen te verstrekken. Dat twee heeren het noodig vonden om de Londensche gemeentereiniging te assisteeren bij het schoonhouden van Piccadilly Square, zal u misschien heelemaal niet interes? seeren, hetgeen de gemeentewerkman in kwestie tot zijn spijt niet heeft kunnen zeggen, vooral niet toen hij in een machtigen galop achter zijn karretje moest aandraven. Vrijdag was een soort rustdag, hoewel het een erg slecht soort is geworden. Om half tien 's morgens ontdekte ik het geheele gezelschap reeds in een wintertuin, waar zij tot groot vermaak van vele toeschouwers in speelgoed? autotjes aan het rondtoeren waren. Als nieuweling werd ik keurig op de baan ontvangen en ben ik tot op heden nog steeds dankbaar, zonder al te zware kneuzingen weer vasten grond onder mijn voeten te hebben gekregen. Verder stonden hier 'nog eenige automaten, waarbij men door het wegschieten van kogels een zeker puntental kon verkrijgen. 8000 was het hoogste dat er ooit geschoten was, door een inge? nieuze Amsterdamsche vinding, hadden wij het spoedig tot 12000 gebracht. Prijzen werden er echter niet gegeven, daarvoor kwam het toch zeker te onwaarschijnlijk voor. Des middags hebben wij een anti?oorlogsmuseum bezocht, voor het eerst is hier de stemming even ernstig geworden en met rede. Zonder in een sport? blad hier al te diep op in te gaan, is het toch jammer, dat een dergelijk museum niet overal te vinden is. Menschen, die dit tot stand hebben gebracht en menschen, die dit hebben aanschouwd, zullen geen moment in hun leven meer aan oorlogmaken denken. Ober, the waiter, please en kreeften lobster salade, ziet hier twee dubbelzinnigheden, welke waarschijnlijk niet geheel duidelijk voor u zijn, maar welke er toe geleid hebben, dat vier Amster? damsche jongens een buitengewoon dinertje heb? ben verorberd. In verband met een vriendelijke invitatie zijn wij 's avonds bij een hazewindhondenren terecht ge? komen. Dit schouwspel is voor 99 gebaseerd op gokken, hetgeen Gerrit Keizer als oud?Engelsch? man al spoedig uitgebuit had; alleen had je ons den winnaar ook even moeten „tippen", Gerrit. Voor onze begrippen abnormaal, is het handen? werk der bookmakers, een taal die wij met uit? zondering van Piet van Deijck totaal niet be? grepen. Piet seinde nog even over den langen af? stand, dat zijn hond verkouden was, hetgeen blijk? baar goed begrepen werd, want een van de book? makers wees hierna op zijn voorhoofd. De laatste race was voor ons het meest sensationeel, John Roeg en Henk Blomvliet hadden een paar shilling op een outsider gezet, terwijl Piet v. Deijck als in? sider ook een insider had genomen. Direct bij de start is de „melkboer" van eerstgenoemden reeds voor, om dezen voorsprong tot twintig meter voor de finish te bewaren, dan wordt het Piet zijn „mirakel" welke achteraan zit blijkbaar te bar en bijt hij een voorganger in zijn staart, waarop de wedstrijd direct wordt afgelast. Binnen de minuut heeft een zegevierende Piet v. Deijck zijn geld terug, maar Henk Blomvliet heeft verder over niets anders gesproken, dan over zooveel pond, en zeven tegen één noteeringen, het eenigste dat er nog aan ontbrak was, dat hij de honden van combine be? schuldigde. Bij het naar huis wandelen eenige politieagenten ontmoet, welke bij den wedstrijd waren geweest, zij vonden het noodzakelijk om v. Deijck even te complimenteeren met zijn sublieme spel en hoopten „the best loudspeaker in the field" die woorden zijn van hun hoor, Piet spoedig in Londen terug te zien. 's Zaterdagsmorgens eerst even de wacht helpen aflossen en daarna „gewinkeld", waarbij wij ons een privé mannequin hadden aangeschaft, met de bus terug, waarbij iemand het noodzakelijk vond tegen een noodsignaal te drukken, met als resultaat, dat Engelschen en Hollanders als kegels door elkaar vlogen. In zulke gevallen is het weer gemakkelijk als niemand Engelsch spreekt. Verder hebben wij dien dag nog Arsenal van Aston Villa zien verliezen, hetgeen qua wedstrijd erg is tegen gevallen. James speelde in een te lange broek en viel ook al niet mee. Een paar trucs hebben wij van hem overgenomen en wil ik deze gaarne voor u demonstreeren, alleen moet u hierbij wachten tot er hier ook eens een zware mist hangt, waardoor niemand mij ziet. Onze architect Roodenburgh kan ik nog mededeelen, dat er op Highburry bij thuiswedstrijden van Arsenal buiten? gewoon lieve jonge dames rondloopen als choco? ladeverkoopsters, welke gestoken zijn in fleurige rood?witte uniformen. Met zijn gevoel voor stijl en kleur zou hij het best eens in overweging kunnen nemen voor ons nieuwe Stadion. Afscheid genomen en koffers gepakt, en na ver? schillende omzwervingen, waarbij vooral de lepeltjes kwaad bloed hebben gezet in Harwich aangekomen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 15