LEDEN EN DONATEURS!! STEUNT onze Adverteerders zij STEUNEN ook ons Deze week zal, in verband met de afbraak van ons oude terrein, GEEN TRAINING PLAATS HEBBEN. PAG. 62 - A J A X CLUBNIEUWS IS EM MEDEN TOT VMEUGDE? Ja, er is ongetwijfeld reden tot oprechte vreugde zelfs. Eens schreven wij het voor de consolidatie onzer vereeniging als een eerste vereischte nood? zakelijk te achten, in het bezit te komen van een eigen inrichting en nu het jarenlange ideaal binnen enkele dagen werkelijkheid wordt, dat onze club haar eigen huis gaat openen, is er reden aanwezig tot diepgevoelde vreugde en blijdschap. Vreugde aan het eind van alle spanningen, waar? in het bestuur en zijn architect maandenlang ver? keerd heeft. Vreugde voor de leden, die aanstonds hun sport gaan beoefenen in een omgeving, welke aan alle mogelijke eischen voldoet. Vreugde ook voor de leden?oudspelers en donateurs, die voor het eerst de mooie en goed uitzicht gevende plaatsen op de tribunes in zullen nemen. Ja, de vreugde zal bizonder gevoeld worden door hen, die welhaast 35 jaar geleden het initiatief namen tot oprichting der vereeniging en al hebben anderen hun werk voortgezet en verder gebouwd, zij zullen dit gebeuren toch met innerlijke vreugde meêbeleven. Aan hen heeft de tegenwoordige generatie immers te danken, dat de basis voor dit heugelijke feit gelegd werd. Het past ten zeerste in het kader van dit artikel tevens hen te gedenken, die zich gaven voor de club en door hun tevroeg verscheiden ons ontvielen. Hoevelen hebben er in die afgeloopen 34V2 jaar aan dit gebouw gebouwd? De meesten onbewust, doch enkelen bewust. Steen voor steen, zooals wij nu in werkelijkheid de gevelsteenen op elkaar zagen metselen. Het gebouw al hechter en sterker. Doch hoe ieder medewerkte, oudspelers, spelers, bestuur en commissieleden, bewust of onbewust, thans staat daar voor hen, die het zien kunnen, het monument van eendracht en wilskracht, hecht en sterk, maar ook het monument, dat ons steeds tot waarschuwing dient, dat die eendracht en wils? kracht noodig blijft om het in stand te houden. De spanning van het bestuur en zijn architect tezamen in deze wordingsgeschiedenis en gedu? rende maanden beleefd, was moeilijk, doch tege? lijkertijd zóó mooi, dat heel hun verder leven met trots vervuld zal zijn aan dit bouwwerk daad? werkelijk hun vrijen tijd te hebben kunnen geven. De architect brengt hier zijn persoonlijken arbeid tot een einde, waarin hij niet alleen in groote lijnen, maar ook in de kleinste details zijn geheele gaven gelegd heeft. Wat hij schiep kan ieder voor zich beoordeelen. Hoe hij het schiep, enkelen. Maar zij, die dit weten, kunnen getuigen, dat hij van zijn eerste teekening tot den laatsten hamerslag in enorme spanning geleefd heeft. Die spanning is niet tevergeefs geweest. In de ziel van de club was hij ingeleefd en kon daardoor zijn wezen uitbeelden. Daar staat het thans, fier en kloek, forsch maar tegelijkertijd niet protserig, getuigend van een sterk clubleven. Het monument. De opeenvolgende spelers van Ajax I zien thans voor oogen, waaraan zij, hun sport beoefenend, hebben medegewerkt. Het symbool van hun kracht, steen voor steen tot een machtig bouwsel. Hoevelen zijn het er geweest? Wij weten het niet, maar wij zijn overtuigd, dat hun hart vervuld is van trots door de wetenschap, dat mede door hun clubliefde dit monument tot stand kwam. Een daad, een mijlpaal in onze Ajaxgeschiedenis, staat te gebeuren. Nog zijn wij niet aan een conso? lidatie toe, de club is nog steeds in opbouw, want door deze daad heeft zich weêr een nieuw ideaal geopend, hetwelk zoo spoedig als mogelijk is be? reikt moet worden. Daarvoor is groote clubliefde noodig en zal geheele overgave eischen van allen, die met hart en ziel de vereeniging toegedaan zijn. De intrede in ons nieuwe huis zal het saamhoorig? heidsgevoel versterken. Het nieuwe huis is getuige van wat saamhoorigheidsgevoel vermag. Met deze kracht zal het nieuwe ideaal en de volgende mijl? paal ten spoedigste bereikt zijn. Vreugde en trots zullen de gevoelens zijn als op 9 December a.s. voor het eerst het geklots van de spijkers der schoendopjes in de betonnen gangen hoorbaar zullen zijn. O. P. BOUW. vergeet niet bij het doen van inkoopen even de Advertenties in ons clubblad te raadplegen, ge vindt er beslist het juiste adres bij.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 12