mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmi PAG. 42 AJAX CLUBNIEUWS UIT DE PROVINCIE» Als Provinciaalheeft het clubblad nog véél intensiever interesse als wanneer je „Mokummer" bent. Wanneer je zoo'n eind van je club afzit, be? kijk je „de spiegel van het clublevennu eenmaal een beetje aandachtiger, en dit zal dan ook wel de reden zijn waarom ik eigenlijk zonder het zelf te willen m'n vulpen trek. En dan begin ik in de eerste plaats „Mr. Turmac", die ik als een zeer goed Ajaxt vriend ken en die o.m. altijd bereid was de toen* malige clubavond?commissie gratis van mooie prijzen te voorzien, waarvoor hij altijd op 'n warm plaatsje in m'n Ajax?hart kan rekenen, te vragen of het niet mogelijk is wat meer kleur liefst natuur? lijk Rood Wit in den omslag te brengen. Maar bovenal meer „Sport". Zeker de „knal?jongedame", die thans het titelblad siert is een juweel, een trophee om zoo in je armen te nemen, om in de Kruislaan winkels mee te gaan kijken, een smoel om den heelen trainingsavond vierkant in het honderd te schoppen; maar we zijn nu eenmaal een voet? bal club. Toe Mr. Turmac por den reclame?tee? kenaar van U eens aan, een schutting met wat leuke jongenskoppen, die blèren er is maar een Ajax en een Turmac, of iets dergelijks. Of geef de Veteranemstamtafel van groot?slambieders op onzen clubavond. Het zou meer effect sorteeren en tevens meer in het kader van Ajax vallen. Het eerste bericht is min of meer verbijsterend... Adé legt tijdelijk 't journalistieke bijltje er bij neer. Tal van jaren verzorgde hij ons lijfblad met een ausdauer, een internationale spil waardig. Wat het beteekent om iedere veertien dagen precies op tijd te verschijnen met een keur van artikelen en actueele kieken, zóó uit het clubleven, alléén inge? wijden kunnen dit beseffen. Het is een stuk arbeid om diep respect voor te hebben. Rest me slechts m'n veteranentcap eerbiedig af te nemen, en Koomen en James kracht en sterkte toe te wenschen zijn arbeid voort te zetten. Verder trekt het mijn aandacht, dat het bestuur er toe is overgegaan adverteerders in de gelegenheid te stellen hun debiet belangrijk te vergrooten en zul? len slogans als: lederen werkdag Bols verplicht, want Zondags zijn de Ons gerstenat, maakt ieder zatslijters dicht, Presteer wat meer, dus inhaleer, Blijf maar draven wij hegraven, wel opgeld gaan doen. Ja, die zilverlingen spelen nu eenmaal een zeer groote rol in ons amateurswereldje, maar een nar, die zich daaraan ergert. De twee wekelijkschet periode werd waarschijnlijk om dezelfde punecu? laire redenen in een maandelijksche uitgave ver? anderd; 't is jammer, maar blijkbaar noodzakelijk. Voor jaren heb ik eens voorgesteld de programmat uitgave bij onze thuiswedstrijden die zéér weinig pacht oplevert zélf ter hand te nemen. Diverse aardige artikelen die voor het clubblad reeds ge? zet zijn en voor het publiek ook interesse hebben, zouden hierin kunnen worden opgenomen. Oók zou het mogelijk zijn het clubblad eenigszins gewijzigd als programma uit te geven. We slaan dan eenige vliegen in een klap, de twee wekelijksche uitgave is er weer. Jan Publiek gaat zich meer voor de club interesseeren, de adverteerders zijn door een véél grootere uitgave ook gebaat, en het clubblad kost niets meer, ja, misschien levert het nog wel een paar dollars op. Bestoer,denk er nog eens over. De verrichtingen van de diverse elftallen stem? men nu niet bepaald tot groote vreugde, de ter? loopsche opmerking in het laatste clubblad, dat eenige mindere goden zich niet hoog genoeg ge? plaatst voelen, zal aan deze teleurstellende resul? taten wel niet vreemd zijn. Jammer, dat er toch altijd spelers zijn, die als een rem werken, en hun eigen persoontje ver boven het clubbelang stellen. Ze moesten maar eens in een of andere negorij ge? zet worden, wat zouden ze Ajax missen. De weg naar het eerste elftal ligt voor iederen jongen speler open, maar met kankeren en stoken is Ajax niet groot geworden. Als allen een beetje méér meeleefden, vooral ook met de lagere elftallen wat een kracht zouden we dan kunnen ontwikkelen. Laat bij het betrekken van ons nieuwe home de oude geest van samen? werking, die ons groot heeft gemaakt weer vaardig over ons worden, daar anders alle vreugde uit Ajax verdwijnen gaat. Allen, die hun steentje hebben bijgedragen tot den bloei van Rood Wit bezweer ik hun eigen grieven te begraven en de handen int een te slaan. Daar is groote kracht, zelfbeheersching en goede wil voor noodig, tóch heb ik de onverwoestbare overtuiging, dat dit mogelijk is. Den achttienden Maart a.s. bestaan wij vijf en dertig jaar Ajacieden, wat schonk RoodtWit ons toch onuitsprekelijk veel, zou dit misschien reden kunnen zijn om b.v. bij de opening van ons prach? tige Home de handen weer eens in?één te slaan, en al die oude grieven en oud zeer naar de Oosterbet graafplaats te brengen. We moeten er toch langs. Helpt U mee??? JAN SCHOEVAART.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 8