A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 49 Een auto zonder motor, Een liftboy zonder lift, Dat is de blijk van hulde, Bij 't missen van uw gift. Com. Huldeblijk Ajax V1—V.V.A. IV. Het feit, dat ons Zesde ditmaal vrijwel ongewijzigd in het veld verscheen, heeft volgens mij grooten invloed gehad op de flinke overwinning, die we wisten te behalen, 't Was anders noodig, jongens! Verdorie, kerels! de oude roem van het Zesde zullen we hoog houden, wat jou, Smit! Door die 71 hebben we ons aardig gerehabiliteerd, en bij die eene overwinning zal het vast niet blijven. Jammer was het dat deze wedstrijd niet zoo prettig verliep als de vorige. Over den wedstrijd het volgende: Al dadelijk zaten onze jongens er flink op, en vooral het aardige spel van onzen linkervleugel viel op. Na een snellen aanval wist midvoor De Bruyn den eersten goal te fabriceeren, terwijl no. 2 spoedig daarop door denzelfden speler werd gescoord. Keeper Smit speelde een besten wedstrijd, en wist diverse gevaarlijke situaties op te lossen. Back's en halflinie werkten goed, en wisten de meeste aanvallen al in den kiem te smoren. Met 41 in ons voordeel ging de rust in. Na de rust zaten onze jongens voortdurend voor het vijandelijke doel en de keeper der tegenpartij kreeg heel wat schoten te verwerken, wat hem niet altijd even goed afging. Er werden nog drie doelpunten gemaakt, zoodat de eindstand 71 geen slecht resultaat was, hoewel ik meen, dat bij meer dere schotvaardigheid van de voorhoede het aantal doelpunten zeker in de dubbele cijfers had kunnen worden gebracht. Maar laten we tevreden zijn. Als dit elftal nog wat meer ingespeeld is, en er niet teveel in veranderd wordt, geef ik het heusch nog een goede kans. Als bijzonderheid uit dezen wedstrijd valt nog te vermelden, dat Wim Egeman met Uiver-allures in de tweede helft plotseling op den vijandelijken doelpaal af stoof, blijkbaar met het vaste voornemen deze eens zijn kracht te toonen. Een hevig gekraak volgde bij de botsing echter veroorzaakt door Wim's ribbekast, welke tegen zoo'n behandeling protesteerde. Indirect was dit de oorzaak van het daarop volgende doelpunt, daar de keeper der tegenpartij met lachkrampjes te kampen had. Naar ik gehoord heb heeft echter V.V.A. tegen dit doelpunt geprotesteerd, wegens ongeoorloofd hinderen. J. J. V. JEUGDCQMMISBIE-EHV AHINGEN» Vrijdagmorgen 26 October '34Brief secre? taris?elftalcommissie Quo Vadis? Zondag? morgen 11 uur Ajax?Junioren C en D, Buiksloot, N.?H. trambaan. Pang! Daar staat het, Zondagmorgen, Buik? sloot 11 uur Goodbye Zondagmorgen rust Goodbye Ochtendblad Tabé huiselijke Zondag? morgen?geneugtenwe gaan naar het hooge Noorden. Eén lichtpunt. Bies gaat ook en Bies, ge? lukkige sterveling, heeft een snelle Opel. Dies snorren wij Zondagochtend naar den rand van de stadnaar daar waar haast geen menschen meer wonen daar ergens over 't IJ naar een polder kil en guur aan een trambaan Gek, waar een mensch al niet toe komt. Maar als je dan weer zoo langs het lijntje staat en je ziet het goede oude rood?witte shirt en zijn inhoud weer in het veld dwarrelenje ziet dan Ajax hope, Ajax toekomst weer achter den bal dribbelen, mooi long? en shortpassing?spel, trek? ballen, etc. voor je neus tooverenje ziet dan goed doelverdedigen van v. Antwerpen, harde keien van Groenewoud en Katoen, of van die fijne passes van v. d. Zee, Schuurman of hoe al die knapen ook mogen heeten ja dan,dan komt er toch weer iets over je je weet niet wat iets ondefinieerbaars maar iets warms Club? liefde? Mogelijk Maar je hebt geen spijt, dat je gegaan bent. Dan denk je met weemoed terug aan dien ouden tijd, dat je zelf nog binnen, in plaats van buiten de lijnen stond.Sic transit! Eén ding heeft de tegenwoordige met den verleden tijd nog gemeen. Scheidsrechters Vroeger trof je onder dit corps leden aan, de goede niet te na gesproken, waarvan je alleen de goede bedoelingen kon appre? cieeren maar Zondag zag ik er ééneen aan? fluiting. Maar deze krabbel wil noch een aanklacht, noch een beschuldiging zijn, dus So long. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 15