PAG. 48 A J AX CLUBNIEUWS VAN HET „VOFDE'V 'Ji Aalsmeer IIAjax V 16 Ajax VA.F.C. IV 1—1 Zeeburgia IVAjax V 22 Ajax V—W.M.S. Ill 2—1 Ik zal de lezerscbare niet vervelen met 4 wedstrijdverslagen, die zet voor, die zet hem erin etc., daar dit clubblad, wat dat gedeelte betreft, door al die verslagen, met een gerust geweten opzij kon worden gelegd, niemand zou die meer lezen. Ik zal dan'ook een kort overzicht der bovenaangehaalde wedstrijden geven: Na de 70 overwinning op Watergraafsmeer ging het met het Vijfde, als Volgt opgesteld: Bonneveld C. Post de Boer Winter Monnik v/d Wateringen Pëereboom v/d Woude Haentjens Dekker Timman, Posthuma steeds meer bergafwaarts. Aalsmeer II gaf ons goed partij en al lijkt de 61 overwin ning groot, ze was niet gemakkelijk verdiend. Een vlotte partij voetbal, waarbij aardig werd samengespeeld. Een mooie goal wérd door v. d. Woude gescoord. Daarna werd A.F.C. IV een struikelblok voor ons, bij welken wedstrijd wij een prachtkans hadden de overwinning uit het vuur te sleepen. Ruststand was 1—0 voor AjaxV, terwijl daarna met storm in den rug werd gespeeld. A.F.C. was het echter, die ons danig dwarszat en, gesteund door buitenspel- val, de voorhoede volkomen in bedwang hield en we geen goed spel konden ontplooien. Toen dan ook een schot van veraf in ons doel woei, was onze kans verkeken en had A.F.C. door haar harde werken zeker een gelijk spel verdiend, hoewel we weinig geluk hadden, doordat vele kansen niet werden benut. Bij Alkmaar begint de Victorie, zei men eens, doch bij Zeeburgia IV begint voor ons de misère. Door een goed begin konden wij ons van een 20 voorsprong verzekeren en leek de overwinning ons. Na de rust (21), met wind tegen, ging het eerst goed, maar door eenige absoluut verkeerde beslis singen van den scheidsrechter, die o.a. een zuiveren goal annuleerde, waarvoor inmiddels protest werd aangeteekend, kreeg ons elftal een physieke knak. Zeeburgia kwam, hoofd zakelijk door den sterken wind meer in den aanval en de voorhoede wist onze keeper met bal en al op minder zacht zinnige wijze in het doel te werken (22)met welken stand het einde kwam. Een fout van ons back-stel was, dat zij steeds op één lijn bleven staan, terwijl zij door uitzetten van het buitenspel-valletje den druk op ons doel hadden kunnen ver minderen, terwijl nu het tegendeel gebeurde. Jongens, vraag Jack eens hoe dat in elkaar zit en je zult zien, dat het spelen voor jullie gemakkelijker zal worden. Vermeld moet nog worden, het onnoodige gepraat over ver meende fouten door scheidsrechter en spelers gemaakt, in verband waarmede ons elftalcommissielid Schetters den wed strijd tegen W.M.S. deed vooraf gaan van een vermanend woord, toch vooral niet tegen elkaar te kankeren, doch onder alle omstandigheden mondje dicht te houden. Even heeft dit geholpen, doch toen onze overwinning in gevaar liep, begon het weer in hevige mate, tot grooten achteruitgang van het spelpeil. Jongens denk er toch aan, dat je niets goeds kunt bereiken en je het geheele team naar de maan helpt, het spelen tot een hel makend inplaats van genoegen. Is er misschien niet een dokter bij de Ajax-leden, die voor enkele uren een stelletje spelers sprakeloos zou kunnen maken, of desnoods doofstof, laat deze naar voren treden en hij zal Ajax een ongekend genoegen daarmede kunnen doen. Doch laten we allen probeeren uit het spel te halen, wat maar eenigszins van ons verwacht kan worden en nog menige overwinning zal ons zijn. Hoewel ik dit in het clubblad ongaarne doe, moet ik toch, daar de mondelinge waarschuwingen schijnbaar in den wind worden geslagen, degenen die op deze wijze zullen voortgaan met-praten tijdens den wedstrijd, erop wijzen, dat ik de elftal commissie zal verzoeken hen uit het elftal te doen verwijderen, ook al zouden het de beste spelers van mijn elftal zijn. Er moet eenheid in het elftal komen, anders zal geenerlei resultaat kunnen worden behaald. Intusschen genoeg hierover, we hebben van W.M.S. ge wonnen, iets wat tengevolge van den noodigen tegenspoed, die wij steeds hadden bij hun wedstrijden, in twee jaar niet was voorgekomen. We kunnen dus zeggen, dat wij ons leven aan het beteren zijn. HAANTJE. VAN HET „ZESDE". W.M.C. II—Ajax VI. In dezen wedstrijd bleek, dat onze elftalcommissie er in ge slaagd was een elftal samen te stellen waar ten minste mee te voetballen was. In tegenstelling met de eerste wedstrijden, welke zeer slecht gespeeld werden (van de drie 1 gelijk, 2 ver loren), is er aardig gevoetbald en het resultaat 22 dan ook werkelijk verdiend, ja, ik geloof zelfs dat een overwinning voor ons elftal gerechtvaardigd was geweest. Voor de rust ging het spel gelijk op; af en toe door een buitje regen besproeid, waardoor zelfs eenmaal onderbroken werd (volgens mij geheel onnoodig, we waren toch al nat). Een omzetting in het elftal, (Thiry, die aanvankelijk spil speelde, werd op de linksbackplaats geplaatst, Verburgt nam zijn plaats in, terwijl de linksback rechtshalf ging spelen) bleek een versterking te zijn, waardoor ons elftal in het ver trouwen op een flinke achterhoede meer durfde spelen. Jam mer was het, dat W.M.C. juist in deze periode wist te scoren, waardoor de rust met 10 achterstand ingang. Na de rust waren onze jongens absoluut in de meerderheid. Goed werk van back's en halflinie stelde onze voorhoede in staat kansen te scheppen, welke echter door onvoldoende schotvaardigheid niet genoeg uitgebuit werden. Er werden nog twee doelpunten gemaakt, en reeds dachten wij den wedstrijd in onzen zak te hebben, toen W.M.C. in de laatste minuut doorbrak en doelpuntte. Rest nog te vermelden, dat de wedstrijd een zeer prettig verloop had door het uiterst sportieve spel van beide zijden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 14