VERfLAGEN A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 47 wmmmmmmmmmmmmmfmm Ahrends II—Ajax IV 1—2. Ajax IVOranje Zwart II 42. Met rust was de stand 1O, een voorsprong, die veel grooter had moeten zijn. In de tweede helft kwam de gelijk maker uit een strafschop, waarna de onzen er een schepje oplegden en het 31 werd. Op hetzelfde oogenblik klonk gejuich van een naburig veld. Animo had tegen onze pukken (Ajax IV) gelijk gemaakt, maar vlak voor tijd kwam het winnende punt. En nu Maandagochtend lees ik allemaal overwinningen van onze kleuren, behalve van adspiranten II, die na met 31 achter te hebben gestaan, ten slotte een gelijk spel uit het vuur wisten te sleepen. Een goede dag voor onze ploegen. Mogen er nog meerdere volgen, opdat, wanneer wij; het Nieuwe Huis betrekken, onze prachtige Ajax-burcht, de meeste van onze elftallen aan den top van hun afdeelingen prijken. DECOY. VAN „HET VIERDE". Met een wederom gewijzigd elftal heeft Ajax IV op Ahrends II een schrale, doch ruimschoots verdiende over winning behaald. Ons elftal zag er als volgt uit: Schoonderwaldt C. Post de Ruyter v. Tuyl Eeman v. Zutphen Kreugel Koes Botschuyver Gerritsen Arema Berkhout, die oorspronkelijk opgesteld was, was niet ver schenen, waarvoor Gerritsen inviel. Het dient gezegd, dat deze zich behoorlijk van zijn taak heeft gekweten. Trouwens de linkervleugel was vandaag wel op dreef, daar ook Arema er weer zin in had. Steeds bracht hij met snelle rennen de vijandelijke verdediging in het nauw en het was dan ook voor namelijk zijn werk, dat wij twee doelpunten maakten, al legde Kreugel er de laatste hand aan. De rechtervleugel viel namelijk tegen. De linkshalf der thuisclub, een veteraan, bleek een waar struikelblok. Het tegenpunt der gastheeren ontstond uit een foutje van onzen doelverdediger. Schoonderwaldt kreeg n.l. een schot te stoppen en wilde nu met een dropkick den bal naar Koes sbelen, doch hij schoot ongelukkigerwijs naar den Ahrends- linksbuiten. Deze bedacht zich geen oogenblik en schoot, voor dat onze keeper zich herstellen kon, hoog in. Over den wedstrijd het volgende: Ajax trapt af en is dadelijk in den aanval, doch voorloopig heeft de voorhoede met schieten geen succes. Na een kwartier onderneemt Arema een ren en geeft een harde, lage voorzet, Kreugel komt aanstuiven en schiet onhoudbaar in. Het veld is zeer glad, waardoor de bal de gekste capriolen maakt. Als er een half uur gespeeld is, maakt Ahrends op de wijze als hierboven vermeld, gelijk. Met gelijken stand komt de rust (1-1). Tien minuten na de hervatting scoort Kreugel, wederom uit een voorzet van links, ten tweede male. Ahrends heeft nu weinig meer te vertellen. Bijna verricht Kreugel de hattrick, doch op wonderlijke wijze ontgaat het doel der gastheeren aan een doorboring. Gerritsen geeft een fraaie pass aan Bot schuyver, deze schiet, doch de arbiter geeft buitenspel. Eenige vrije schoppen leveren niets op. In den resteerenden tijd gebeurt er niets bijzonders meer en met 12 komt het einde van dezen fair gespeelden wedstrijd. Deze wedstrijd, waarbij Ajax bijna voortdurend in den aan val is geweest, heeft een zeer eigenaardig verloop gehad. Voor den rust hadden wij den wind een weinig tegen, doch dit was geen bezwaar om het Oranje Zwart-doel reeds aanstonds te belagen. Het schieten was echter weer het zwakke punt, ter wijl de keeper der gasten zich ook maar niet zoo liet pas- seeren. Oranje-Zwart bracht met haar open spel het Ajax-doel soms da.nig in gevaar en wist voor de rust zoowaar een twee tal doelpunten te scoren, waartegenover wij niets konden stellen. In de pauze was men het er over eens, dat deze partij best gewonnen kon worden. Wij gingen dan ook met de beste voor nemens bezield het veld weer in. Na de pauze was het vierde van voor de rust niet meer te herkennen. Direct werd den aanval ingezet en door goed stuwen der middenlinie konden de bezoekers niet meer uit de knel komen, 't Was een lust om te zien met welk een bezieling onze menschen thans speelden. Nadat Arema het eerste tegenpunt gemaakt had, was het met Oranje-Zwart afgeloopen. Van den wedstrijd het volgende. Ajax trapt af, doch het spel wordt te kort gehouden. Oranje- Zwart daarentegen antwoordt met een paar gevaarlijke open aanvallen, doch voorloopig zonder succes. Na een kwartier nemen zij echter toch de leiding. Een der gasten geeft een hoog schot, hetwelk via Schoonderwaldt's vingertoppen tegen de lat stuit, waarna de middenvoor voor de rest zorgt. Niet lang daarna weet de linksbinnen met een mooi schot de score zelfs te verhoogen (02). Ajax geeft het niet op, doch de Oranje-Zwart-keeper is heel goed. Rust. Na de hervatting werkt Ajax uit alle macht om den achter stand in te halen en zoo mogelijk in een overwinning om te zetten. Dank zij, het voeden der middenlinie, waarbij vooral het spel van Eeman opviel, krijgt de voorhoede verschillende kansen. Arema weet dan uit een scrimmage met een zacht, doch zuiver schot te doelpunten. Nu het eerste schaap over den dam is, is Ajax niet meer te houden. Kreugel krijgt eenige goed aangegeven ballen, zet ze goed voor en een kwar tier later heeft Ajax, dank zij goals van Botschuyver en Koes, de leiding genomen. Eén der spelers van Oranje-Zwart is hierover zoo gedeprimeerd, dat zijn aanvoerder hem het verder medespelen ontzegt. Nadat Ajax nog een 4e goal ge maakt heeft, is het tijd en is een welverdiende overwinning ons deel. Bij Ajax was, zooals gezegd, de spil Eeman de ster, terwijl bij de bezoekers de keeper in goeden vorm was. N.N.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 13