Zendt uw biljet in a. u. b. y///////////////////m^^^ PAG. 44 AJAX CLUBNIEUWS Zoo langzamerhand krijgen we weer een voltal? lige ploeg medewerkers, U ziet in dit nummer een Jan Schoevaart zijn schuilnaam ligt ons beter een Jack, 'n Brown ex Big Boy welkom ouwe ge? trouwen, hopelijk blijven jullie jaren als schrijvers in ons midden e.a. Verder kan ik U reeds in ver? trouwen vertellen, dat de Ajax?schrijfkei Kick Geudeker, yolgende keer als hopelijk vaste medewerker gaat fungeeren. Dat zijn feiten, mijne dames en heeren, en het eenige dubieuse is nog Uwe medewerking, en daar rekenen wij eigenlijk ook al half vast op. Misschien schrijven wij volgende maand een prijsvraag uit gedeeltelijke toezegging van prijzen is reeds geschied en kunt U dus con? stateeren, dat wij er al ons best voor zullen doen, om ons Cluborgaan tot een recht genoegelijk Ajax? familie?blaadje te bombardeeren. Het woord is thans aan U. In den Haag op de perstribune gezeten, de banken ongeveer hetzelfde al hier, „aber das Publi? kum", mijne heeren, „standing, niets dan standing" Als ik mij goed herinner, heb ik er slechts één zin gehoord die ik vroeger op de Amsterdamsche jongenstribune ook eens heb opgevangen. Alleen de beteekenis er van schijnt hier anders te zijn: „Oh, kay, hij head 'm", riep de mijnheer naast mij, en het verschil met het Amsterdamsche: „O Kee, hij het em" was, dat de Haagsche speler miskopte en dat het Mokumsche jongetje zijn buurmeisje goed inlichtte, want de keeper ving het leder keurig. Het is de toon die de muziek maakt. Op een Vrijdagmiddag even naar het trainen ge? weest. „Twee rondjes hard loopen" adviseerde Jack. Daar ik echter juist gelezen had, dat Farman binnenkort een snelheid van 1000 KM. per uur voorzag, meende ik, dat die twee rondjes tamelijk overbodig waren. Immers wie zal het interesseeren of ondergeteekende al of niet 3 seconden langer of korter over de 800 meter doet? Wat is er anders in de laatste vijftien jaar veel veranderd, als men het mij vraagt zit dat in de plus fours, vroeger kwamen wij in korte broeken met bloote knieën op het veld, en vroegen aan mijnheer Reynolds of aan mijnheer Hendrik, of wij mochten trainen en waar wij ons moesten verkleeden. Tegenwoordig doen de pofbroeken dat anders, „Hallo, Jack, waar zijn mijn zwachtels, a propos, Henk, pak mijn koffer even van mijn fiets", hoor je tegenwoordig door de kleedkamers. Of de toestand er echter beter op geworden is, durf ik niet te beweren. Met mijn „old friend Pawnee Bill", ben ik op het tweede veld een balletje gaan trappen en dat heeft mij werkelijk goed gedaan. Pawnee heeft mij net als vroeger eenige tooverschoten uit 1764 gedemon? streerd en alleen insiders weten wat dit zeggen wil. Alleen moet men in die jaren erg lange keepers, of bijzonder hooge doelen gehad hebben, want een penalty die ca. 8 meter over vloog, noemde Pawnee een „straf geschoten bal". Leuk was het in ieder geval, en 's avonds heb ik nog lang nagedacht over die jaren, toen men nog beleefd was en ieder Ajaxuur een vreugde?uur be? teekende. Gelukkig zijn de meeste echter nog als vroeger en zullen de anderen nog wel om te werken zijn. Met onze lagere elftallen is het gelukkig weer „botertje tot den boom", en mijn voorstel van twee en twintigtallen, kan ik voorloopig wel in mijn map: „ongelezen geniale invallen" archiefwaarts dragen, een feit waarover wij ons slechts kunnen ver? heugen. Als dat in November zoo door blijft gaan, iets waarop geheel Ajax rekent, kunnen wij met St. Nicolaas zonder blikken of blozen, het wonder? schoone lied van: „er zijn geen stoute kinderen bij", zingen. Wat zal die ouwe dan rijden. JAMES. P.S. Weet U reeds, dat aan den Middenweg even voorbij de Kruislaan een enorm stadion aan het verrijzen is? Zoo ja, waarom bent U dit wonder dan nog niet gaan aanschouwen? Zoo nee, dan verwachten wij U dagelijks. JAMES. Com. Huldeblijk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 10